Takto počujem - Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv
Takto počujem

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Takto počujem

Knižka plná zvukov, ruchov, tónov a slov. Ako funguje ľudské ucho? Kto je a čo robí zvukár? Počujú ľudia a zvieratá rovnako? Aký hlasný je výbuch sopky? A kde sa berie ticho?.. Čítať viac

2. diel série
Takto vidím a počujem
Vydavateľstvo
Monokel, 2019
Počet strán
56

Knižka plná zvukov, ruchov, tónov a slov. Ako funguje ľudské ucho? Kto je a čo robí zvukár? Počujú ľudia a zvieratá rovnako? Aký hlasný je výbuch sopky? A kde sa berie ticho?.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Posielame do piatich dní
Ďalšie knižné vydania
Nahlas, potichu, šeptem - Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv
Pevná väzba
Čeština, 2019
Na sklade
-5 %

15,59 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Knižka plná zvukov, ruchov, tónov a slov. Ako funguje ľudské ucho? Kto je a čo robí zvukár? Počujú ľudia a zvieratá rovnako? Aký hlasný je výbuch sopky? A kde sa berie ticho?

Po Takto vidím, obľúbenej knižke o zraku a vizuálnom svete, nás jej oceňovaní tvorcovia pozývajú do sveta, ktorý vnímame prostredníctvom sluchu. Začítajte sa do nej spolu so svoji ratolesťami a možno zistíte, že zvuk sa dá krásne nakresliť, a že dôležité je nielen počuť, ale najmä počúvať sa navzájom.
Čítať viac
Počet strán
56
Väzba
pevná väzba
Rozmer
280×260 mm
Hmotnosť
630 g
ISBN
9788097299361
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
605537
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Ukrajina
2. diel série
Takto vidím a počujem
Vydavateľstvo
Monokel
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
29,80 €

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10
11.8.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V mini encyklopédii zvuku, sa vydáte na cestu plnú dobrodružstva. Nôt. Tónov. Hudobných nástrojov. Decibelov. Frekvencií a lásky.

Vedeli ste o tom, že aj zelenina môže byť hudobným nástrojom? Skupina The Vegetables Orchestra hrá hudbu na zelenine a po koncerte z nej varí polievku.
Ani naše telo v počte zvukov nezaostáva - je to riadna zvuková mašina.

Čo to len môže byť? To dupocú susedia? Zvoní niekto na zvonček? Žeby to kvapkala voda z kohútika? Ticho i nahlas. Zvuk nás skutočne obklopuje všade navôkol.

Nadmerný hluk, ktorému hovoríme aj tzv. ,,akustický smog“ - má na naše zdravie devastujúce účinky. Naopak, hlas prírody pôsobí upokojujúco, až lahodne.

Najhlasnejší zaznamenaný zvuk na planéte bol výbuch tunguzského meteoritu 30. júna 1908. Neuveriteľných 315 dB. Pre porovnanie, už pri prekročení intenzity zvuku nad 130 dB, môže dôjsť k poškodeniu sluchu.

Nie všetky zvuky ľudské ucho zachytí. Na čo sú ľudia krátki, tam zvyčajne dominujú zvieratá.

Každý jazyk na svete znie inak. Aj ľudia, ktorí nepočujú, majú k dispozícii posunkový jazyk.
A ako tvrdia autori - ,,Občas treba pobudnúť v tichu a celkom vypnúť zvuk, aby sme počuli aj tie najjemnejšie zvuky. V tichu môžeme nájsť to, čo sme dlho hľadali a počuť to najdôležitejšie - ako spolu bijú dve srdcia.“ (citát z knihy).

Všetky tieto, ako i ďalšie informácie sa dozviete v tomto dielku, ktoré je obohatením každého milovníka zvukov, od toho najmladšieho až po toho najstaršieho.
Čítať viac

Kúpte spolu
29,80 €

„Svet, v ktorom sa číta, je tým najlepším možným. Čítanie kníh a debaty o nich sú tou najpríjemnejšou formou cibrenia mysle, na akú som vo svojom doterajšom živote natrafila. A jedným z najúčinnejších spôsobov, ako meniť svoj svet k lepšiemu. “

Do plaviek - Eva Borušovičová
Do plaviek
Eva Borušovičová