Elantris

Jakmile se člověku dostane do ruky kniha z oblasti fantastiky, která si nedělá nároky na to, aby se z ní stal počátek mnohadílného cyklu, a navíc v sobě sloučí spisovatelský um... Čítať viac

Vydavateľstvo
Talpress, 2017
628 strán
9-10 hodín čítania

Jakmile se člověku dostane do ruky kniha z oblasti fantastiky, která si nedělá nároky na to, aby se z ní stal počátek mnohadílného cyklu, a navíc v sobě sloučí spisovatelský um s originálním nápadem, musí si přiznat, že je na... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

10,58 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Jakmile se člověku dostane do ruky kniha z oblasti fantastiky, která si nedělá nároky na to, aby se z ní stal počátek mnohadílného cyklu, a navíc v sobě sloučí spisovatelský um s originálním nápadem, musí si přiznat, že je na světě potencionální hit. Nejen že Elantris tyto podmínky splnil, ale hitem se opravdu stal.
Elantris bývalo výstavním městem s nádhernými paláci, jejichž vysoké věže zářily do daleka. Obyvateli tohoto města bývaly bytosti, o nichž se v sousedních městech věřilo, že jsou bohy. Krom fascinujícího vzhledu to byly i jejich magické schopnosti, pro něž je vyhledávali lidé z blízkého i dalekého okolí Arelonu. Vše bylo nádherné až do chvíle, kdy město zasáhl Reod – kletba, která zničila všechnu nádheru i kouzlo, pokryla město páchnoucím slizem a z jeho obyvatel udělala bytosti ani mrtvé ani živé… Čtenář je udržován v napětí až do samého závěru a teprve až v poslední kapitole dojde k očekávanému odkrytí tajemství proklatého města. Elantris je nádhernou fantasy pohádkou plnou napětí, záhad, duchovních hodnot a lásky.
Jubilejní vydání k 10. výročí prvního anglického vydání bylo rozšířené a doplněné autorem.
Čítať viac
Originálny názov
Elantris
Počet strán
628
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
598999
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Talpress
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

12 hodnotení

11
1
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

6
13.12.2021
Elantris si ma získala - 4.5
Popravde som mal chvíľkami problém sa dostať do tejto knihy. Začiatok bol trošku pomalejší a pre mňa kniha začala naberať grády ažd od nejakej strany 250. Po tiaľto to bolo väčšinou budovanie sveta, postáv. Nebolo tam veľa akcie.
- Čo sa mi páčilo bol celý nápad okolo Elantris a jeho obyvateľov. Taktiež postava Hrathren bol pecka. Pre mňa to bola najlepšia postava z celého príbehu. Okrem neho boli veĺmi zaujímavé politické a náboženské debaty. Highlight bola aj mágia.
- Čo sa mi nepáčilo bol asi len koniec. Pre mňa to bolo príliš rýchle.
Plus Raoden bol príliš dokonalý :D.

Na koniec len toľko, že kniha je skvelá. Boli veci, ktoré mi tak trochu vadili ale nebol to extrém. Dúfam, že autor naplanuje aj pokračovanie, pretože si myslím, že je tam stále veľa vecí, ktoré sa dajú preskúmať.
Čítať viac
3
30.8.2021
Môžem povedať, že som na Sandersonovu kvalitu kníh zvyknutá, ale aj som sa bála, lebo kniha patrí k prvým, kt. vydal, preto to nemôžeme porovnávať s najnovšími trhákmi.
No aj keď som si nebola istá, čo mám čakať, kniha bola neskutočná. Hlavné postavy boli fantastické, knihu s ich príbehom som nemohla pustiť z rúk, aj som to prečítala v pre mňa rekordnom čase.
Keď som knihu dočítala, bola som sklamaná, lebo je to stand-alone, čiže bez pokračovania. Našla som ešte jednu kratučkú doplnkovú poviedku v Arcanum Unbounded a tú som zhltla za minútku. Knihu odporúčam, a je jedno či ste začiatočník čo sa Sandersona týka, alebo už ste čítali napr. Stormllight alebo Mistborn a chcete sa vrátiť k prvotinám. Kniha nesklame.
Čítať viac

„Ak nejestvuje nič také ako šťastný koniec, nech sa príbeh skončí teraz.“

Knižnica na kolesách - David Whitehouse
Knižnica na kolesách
David Whitehouse