Knihy
E-knihy

Kaviareň na konci sveta

Príbeh o zmysle života

Tatran, 2019
Vydavateľstvo
Tatran, 2019

Malá kaviareň uprostred ničoho sa stáva zlomom v živote Johna, reklamného manažéra, ktorý je v neustálom zhone a strese. Vlastne si chce iba krátko odpočinúť, ale potom v ponuke dňa v samotnom menu objaví tri otázky...

Čítaj viac

9,73 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 11%

Posielame do 13 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Malá kaviareň uprostred ničoho sa postará o zlom v živote reklamného manažéra Johna, doteraz plného zhonu a stresu. John je manažér reklamnej agentúry. Vystavený každodennému stresu sa rozhodne na pár dní vypnúť. Keď ho únavná cesta nehostinným krajom zavedie ku kaviarni, poteší sa. Zablúdil a chce si tu iba na chvíľu oddýchnuť a pokračovať v ceste. Na jedálnom lístku v ponuke dňa objaví tri otázky: Prečo si tu? Bojíš sa smrti? Vedieš naplnený život? Na otázky si má odpovedať sám, kým bude čakať na jedlo. Otázky o zmysle života Johna najprv znechutia, no potom sa na ne pokúsi nájsť odpoveď... Hlavným posolstvom tejto útlej knihy je návod, ako vykročiť na cestu k plnohodnotnému životu. Človek by nemal snívať o dôchodku, keď si bude môcť všetko dopriať. Život sa nemá odkladať, ale žiť. Napriek presvedčeniu, že o zmysle nášho bytia už vieme všetko, nikdy sme o ňom hlbšie nepremýšľali. Príbeh o korytnačke alebo rybárovi je prostý, ale naplnený základnou múdrosťou o nezmyselnom pachtení ľudstva.

Živý a svojsky zábavný príbeh sa stal medzinárodným bestsellerom a bol preložený do 41 jazykov. Kaviareň na konci sveta prináša príbeh, na ktorý tak rýchlo nezabudnete. Je to jedna z kníh, ktoré neodložíte, kým ich nedočítate. Upozorní nás na najdôležitejšie veci života a dosiahne až na dno duše.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kaviareň na konci sveta - John P. Strelecky
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
19,18 €
Ušetríte 10,62 €

Recenzie, kritiky

„MÚDRA KNIHA… Kozmický návod na život.“ Orlando Sentinel

„(Strelecky) položil prst na pulz sveta.“ Gannett Media (USA TODAY…)

„Táto útla knižka PREKVAPÍ a INŠPIRUJE čitateľov na celom svete. Rozprávka o možnostiach nájdených na emocionálnych križovatkách vypovedá o veľmi dôležitých veciach, podstatných pre život. Vrelo ju odporúčam.“ Bill Bridges, autor Transitions and Managing Transitions

„Jednoduchý príbeh o ZMENE ŽIVOTA zmení váš spôsob uvažovania o živote.“ Spirit Works Book Review

„ORIGINÁLNA… SVOJRÁZNA… PODMANIVÁ… ZMENÍ VÁM ŽIVOT. Ešte som ju nedočítal, a už som objednal desať ďalších výtlačkov!“ Bill Guggenheim, autor knihy Hello from Heaven

„Dojímavá, povzbudzujúca, poučná, hlboká… PRINÁŠA ODPOVEDE NA NAJPÁLČIVEJŠIE OTÁZKY ŽIVOTA.“ Lifestyle Magazine

„ČÍTANIE PRENIKAJÚCE K PODSTATE… s výnimočnými postavami.“ Nights and Weekends Book Review

„VÝBORNÁ KNIHA, ktorá vás donúti vážne sa zamyslieť nad životom a nad tým, kto vlastne ste.“ Van K. Tharp, autor bestselleru Safe Strategies for Financial Freedom

„KLADIE ZRIEDKAVO DôSLEDNÉ OTÁZKY o zmysle života a úlohe jednotlivcov.“ Publishers Weekly

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
116
Hmotnosť
205 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran
Rozmer
115×180 mm
ISBN
9788022210270
Naše katalógové číslo
596125

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

richard
pred piatimi dňami
Must read book! :)
...kratke, skvele, inspirujce... Napriek utlej mini knizke vas pribeh bez zbytocnych reci vtiahne do deja a odhali vam svoje tajomstva. Je to prijemne napisane, skor ako sa dostanete k samotnemu jadru, ocenujem atmosferu akou autor v kratkosti opisal ufalosti a situaciu, kvoli ktorej zabludil a skoncil v nemenovanej kaviarni.
Čítaj viac
3

Vďaka môjmu blogu www.drominickacita.sk sa snažím ukázať, že čítať sa dá aj na materskej.

Dominika Štefčíkova
18.6.2019
Drominička číta
Nepatrím k fanúšikom literatúry o osobnom rozvoji. Táto sa mi do rúk dostala náhodou a som nesmierne rada, že som si ju prečítala. Kniha je útla, má necelých 120 strán, ale nájdete v nej veľa zaujímavých myšlienok. Vďaka jednoduchým príbehom sa vám každá z myšlienok dostane viac pod kožu až sa nakoniec budete musieť zamyslieť aj vy nad vaším zmyslom života a odpovedať si na otázku "Prečo som tu?" Čo nesmiem zabudnúť spomenúť... krásne ilustrácie dávajú knihe ešte väčší zmysel.
Čítaj viac
Ivanka
16.6.2019
Mini, ale veľká obsahom
Veľmi jemným a láskavým spôsobom vás inšpiruje k zamysleniu nad životom. Určite si popri čítaní položíte, rovnako ako hlavný hrdina, otázku Prečo som tu.
Všetci sa sami seba občas pýtame, aký zmysel má náš život. Prehodnocujeme ho a mnohokrát túžime po niečom novom, plnšom, lepšom, jednoducho inom. Lenže nie všetci nájdu odvahu čokoľvek na svojom živote zmeniť.
Lenže John Strelecky na to ide inak. Nedáva rady, nepíše, čo je správne a čo nie, neuvádza návod na šťastie. A predsa vám aspoň trochu zmení život prostredníctvom svojho literárneho hrdinu. Napísal útlu knihu o manažérovi Johnovi, ktorému sa o zlom v živote postará motorest Prečo ste tu. A to sa mal zamyslieť iba nad tromi otázkami!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kaviareň na konci sveta - John P. Strelecky
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
19,18 €
Ušetríte 10,62 €

„Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.“

Lucius Annaeus Seneca