Vianoce
Prekážka je cesta - Ryan Holiday
Prekážka je cesta
9,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Prekážka je cesta

Starobylé umenie pretvárať nepriaznivé okolnosti na osobné výhry

Vydavateľstvo
Eastone Books, 2019

Ďalšie formáty

E-kniha
6,95 €

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne publikum, na žiaden účel. Všetky slová adresoval sebe...

Čítaj viac

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne publikum, na žiaden účel. Všetky slová adresoval sebe...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

9,99 €
Stíhame do Vianoc
Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne publikum, na žiaden účel. Všetky slová adresoval sebe samému. Výsledkom tohto zvyku bol text, ktorého myšlienky sú platné aj po takmer dvoch tisícročiach a ktorý neustále inšpiruje mnohých mysliteľov a spisovateľov.

Jedným z nich je aj autor tejto knihy mladý americký podnikateľ Ryan Holiday, ktorý na základe úvah Marca Aurelia a jeho filozofie stoicizmu vytvoril návod na prekonanie čohokoľvek negatívneho, čo život prináša, či už ide o súkromie, alebo o prácu. Čitateľa sprevádza jednoduchým, ale zároveň veľmi účinným procesom, ako prekážky a krízy meniť na osobné výzvy, ktoré nás nielen nezastavia, ale posunú vpred.

Na príkladoch mnohých historicky významných osobností, ako bol John D. Rockefeller alebo Steve Jobs, ukazuje, ako sa aj z najhorších krízových situácií dajú vyťažiť nové príležitosti a výhody.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Posielame do 10 dní
9,99 €

E-knihy a audioknihy

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
6,95 €
Ďalšie
Kúpte spolu
20,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
168
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×207 mm
Hmotnosť
220 g
ISBN
9788081093753
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
595979
Téma
duchovný život, zisk
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Eastone Books

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

5
0
1
0
0

2
16.11.2021
Výborná kniha
Overený nákup
Táto knižná publkácia poukazuje na využite myšlienok rôznych mysliteľov ako je Marcus Aurelius a iných na to ako ich uplatniť v ťažkých životných situáciach. Zároveň nám ponúka autor sa hlbšie zamyslieť na tým ako reagovať keď sa nám niečo v živote nedarí,či z rôznymi úskaliami v živote. Hodnotím túto knihu veľmi dobre dá sa s nej veľa zobrať aj do života, zároveň ponúka hľadať spôsob ako sa vysporiadať s uvedenými ťažkosťami v živote. Čítaj viac
5

Moje meno je Lukáš. Mám devätnásť, knihy a dobré vzdelanie pokladám za veľmi podstatnú časť môjho života. Som preto nesmierne rád, že od februára 2019 je súčasťou pultov tohto kníhkupectva aj moja kniha - TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH. Jednoducho mi to nedalo a musel som ju zaradiť medzi päticu svojich najobľúbenejších kníh. :)

Lukáš Sabo
13.3.2020
Moderne podaná filozofia
Musím sa priznať, že som nečakal taký závan filozofie, aký nám ponúka tento autor. V konečnom dôsledku mi to však ani neprekáža. Takto si predstavujem výklad filozofie a histórie na stredných a vysokých školách - vkusne, hodnotne, zaujímavo a s príbehom.
Pri motivačných knihách máme často pocit, že niekto prednedávnom objavil Ameriku. V skutočnosti sa o jednotlivých veciach vedelo za čias najstarších ľudských civilizácií. A tento fakt nezabúda nenápadne dodať aj sám autor. Za mňa naozaj úžasná a prínosná kniha.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
20,98 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“