Knihy
E-knihy

Nevyliečiteľný romantik

A iné znepokojivé odhalenia

Inaque, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2019
Edícia
La Pomme

„Láska je rovnostárska. Každý po nej túži, každý sa zaľúbi, každý ju stratí a spozná jej poblúznenie; a keď je láska nešťastná, naše relatívne bohatstvo, vzdelanie a postavenie sú nám nanič. Ohrdnutý aristokrat je rovnako...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 13,99 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

„Láska je rovnostárska. Každý po nej túži, každý sa zaľúbi, každý ju stratí a spozná jej poblúznenie; a keď je láska nešťastná, naše relatívne bohatstvo, vzdelanie a postavenie sú nám nanič. Ohrdnutý aristokrat je rovnako zraniteľný ako ohrdnutý vodič autobusu. V podstate všetci poprední teoretici psychoterapie počínajúc Freudom sa zhodujú, že človek nevyhnutne potrebuje lásku, aby bol šťastný.
Som presvedčený, že problémy vyplývajúce z lásky si zaslúžia náležitú pozornosť a že hranica oddeľujúca normálnu lásku od nenormálnej je často nejasná. Dúfam, že toto moje presvedčenie podporia nasledujúce, občas trochu znepokojivé odhalenia.“

Frank Tallis je spisovateľ a klinický psychológ. U nás ho poznáme ako autora detektívnych románov z Viedne na začiatku dvadsiateho storočia, no v tejto knihe sa predstaví ako chápavý psychoterapeut. Vybral zo svojej praxe nezvyčajné prípady pacientov, ktorí sa trápili pre lásku v jej najrôznejších podobách, a ukazuje nám, že hranica medzi normálnym a nenormálnym je aj v prípade lásky a zaľúbenosti naozaj tenučká.
Predstaví nám ženu, ktorá je presvedčená, že jej zubár ju miluje na veky, muža zblázneného do vlastného odrazu, krásku posadnutú bezdôvodnou žiarlivosťou, mladíka sužovaného smilným démonom či starú paniu, ktorú navštevuje duch jej zosnulého manžela... a ďalších ľudí s originálnymi príbehmi túžby a vášne.
Tallis k nim pristupuje citlivo, s nadhľadom i humorom aj s využitím najnovších poznatkov z výskumu biologických a psychologických mechanizmov romantiky a zaľúbenosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nevyliečiteľný romantik - Frank Tallis
Nôž - Jo Nesbo
21,70 €
Ušetríte 9,19 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Incurable Romantic: and other unsettling revelations
Rok vydania
2019
Počet strán
232
Vydavateľstvo
Inaque
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
595657

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Katarína Hricová
9.6.2019
Príjemná
Veľmi príjemné, nie príliš zložité a náročné čítanie, ale s hodnotou a časťami na zamyslenie. Dotkne sa väčšine ľudí s chuťou nesúdiť, ale snažiť sa pozrieť sa na život z rôznych uhlov
Čítaj viac
Lucia Halová
1.6.2019
o láske inak
výborné objavné čítanie o tom, že choroby z lásky nie sú smiešne či menej vážne ako akákoľvek iná choroba. a hoci rozoberá vážne témy ako chorobná žiarlivosť, bludy či pedofília, číta sa jedným dychom. Tallis píše o psychoterapii rovnako pútavo ako Oliver Sacks o neurológii.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nevyliečiteľný romantik - Frank Tallis
Nôž - Jo Nesbo
21,70 €
Ušetríte 9,19 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia