Knihy
E-knihy

Ako sa ľudia hrajú

Psychológia ľudských vzťahov

Aktuell, 2019
Vydavateľstvo
Aktuell, 2019

Myslíme si, že nadväzujeme vzťahy s ľuďmi – no v skutočnosti len hráme hry. Kniha Ako sa ľudia hrajú je známa po celom svete ako najoriginálnejšia a najvýznamnejšia kniha z oblasti populárnej psychológie našich čias...

Čítaj viac

8,75 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 20%

Dočasne vypredané,
opäť bude zajtra

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Myslíme si, že nadväzujeme vzťahy s ľuďmi – no v skutočnosti len hráme hry.

Pred štyridsiatimi rokmi kniha Ako sa ľudia hrajú zrevolucionizovala naše chápanie toho, čo sa v skutočnosti odohráva pri najzákladnejších spoločenských interakciách. Po viac ako piatich miliónoch predaných výtlačkov je klasika doktora Erica Berna rovnako udivujúca – a odhaľujúca – ako v deň, keď prvý raz uzrela svetlo sveta. Toto výročné vydanie obsahuje nový úvod od doktora Jamesa R. Allena, prezidenta Medzinárodnej asociácie transakčnej analýzy, ako aj geniálnu recenziu Kurta Vonneguta v časopise Life z roku 1965.

Hrám sa oddávame stále – či už sexuálnym, manželským, mocenským so šéfmi alebo súťaživým s priateľmi. Doktor Berne prechádza od porovnávania pozícií v spoločnosti pri zábave „Kokteil“ (ja poznám lepší spôsob) cez smrteľne nebezpečné hádky párov pri hrách „Keby nebolo teba“ a „Hurhaj“ až po „Hru s pančuchou“ a „Pobite sa“, v ktorých sa zas nájdu všetci, čo radi flirtujú, a odhaľuje tak tajné triky a podvedomé manévre, ktoré ovládajú svet našich intímnych vzťahov.

Keď kniha Ako sa ľudia hrajú po prvý raz vyšla, vyvolala doslova explóziu. Teraz je známa po celom svete ako najoriginálnejšia a najvýznamnejšia kniha z oblasti populárnej psychológie našich čias. Aj po toľkých rokoch si zachovala vplyv a stále nám dokáže otvárať oči.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako sa ľudia hrajú - Eric Berne
Najděte si svého marťana - Marek Herman
17,10 €
Ušetríte 3,15 €

Recenzie, kritiky

"Pamätám sa, ako som pred rokmi objavil túto knižku v kníhkupectve. Bolo to trochu ako zjavenie: Zrazu sa mi niekto zrozumiteľne prihováral a ukazoval mi veci, ktoré som vždy chcel vedieť. Čupol som si a čítal a čítal. Neskutočná kniha!"
Marek Herman, autor bestsellera Najděte si svého marťana

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

11 hodnotení

8
1
1
1
0

Anna
25.7.2019
Zaujímavá kniha, postrehy a rozohraté príbehy. Treba prečítať. Pre tých čo majú radi psychológiu a iný pohľad do duše.
Čítaj viac
Dana Kotorová
25.7.2019
Ako sa ľudia hrajú
Zaujímavé čítanie. Odporúčam všetkým, ktorí chcú prísť na to, prečo niekedy reagujeme tak, ako reagujeme a nielen ja ako jedinec, ale najmä tí druhí. Určite to nie je "oddychová" knižka, treba sa nad jej obsahom zamyslieť a možno si ju prečítať po určitom čase ešte raz. Ale čas venovaný jej prečítaniu stojí za to.
Čítaj viac
Veronika Strelcová
26.5.2017
Odporúčam
Téma ktorá ma aktuálne zaujíma, knihu som len zatiaľ zbežne prečítala. Páči sa mi vtipné a jednoduché podanie. Určite sa nebojte, kniha nie je ťažko pochopiteľná. Perfektná pomôcka v medziľudskej komunikácií :)
Čítaj viac
JanoS
2.12.2013
Som zvedavý...
...ako sa mi to bude páčiť po tých asi 33 rokoch. Bol som vtedy na výške, ani neviem, ako som sa k tejto knižke z požičovne dostal, pamätám sa, že ma fascinovala a otvorila mi úplne nový pohľad na veci okolo mňa. Dokonca som niektoré "hry" trochu zneužil pri dobývaní dievčenského srdca, slušne povediac. Leží mi v hlave dodnes (tá knižka) a patrí k tým, ktoré ma veľmi pobavili a ukázali mi, že keď je niekto fakt macher, nemusí sa brať tak vážne a nebojí sa odovzdať múdre myšlienky vtipne. Z času na čas som po tejto knižke pátral, ale nebolo jej a z nejakých pietno - staromilských dôvodov som si nechcel stiahnuť PDFku. Takže si ju konečne kúpim.
Čítaj viac
Sarah
5.9.2012
Uzasna kniha!
Knihu mi odporucil znamy, ktory studuje psychologiu v zahranici. Je prijemnym mixom odbornej literatury a lahkych romanov. Velmi lahko sa cita a clovek ma na kazdej strane "aha-zazitok". Vysvetli vacsinu konfliktov v medziludskych vztahoch.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako sa ľudia hrajú - Eric Berne
Najděte si svého marťana - Marek Herman
17,10 €
Ušetríte 3,15 €

„Čítanie je najlepšie učenie. Sledovať myšlienky veľkého človeka - to je tá najzaujímavejšia veda.“

Alexandr Sergejevič Puškin