Kroky k métam - Jozef Weis
Kroky k métam
4,77 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
4,77 €

Bežná cena Bežne 5,00 €

Ušetríte 5 %

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a filmár zo Zvolena Jozef Weis v podtitule svojho životo-cestopisného rozprávania KROKY K MÉTAM avizuje, že videl a zažil toho v živote veľa.
Už ako 15-ročný sfáral do Handlovskej bane, v šumavských lesoch a na juhu Slovenska strážil štátnu hranicu, počas okupácie v roku 1968 sa stal väzňom vo vlastnej kancelárii, namaľoval obraz pre pápeža, mal možnosť osobne sa poznať a priateliť s mnohými osobnosťami kultúrneho života. Úspešne zdolal výstup na Gerlach. V rámci expedičnej turistiky stúpal v savojskych alpách v stenách Mont Blancu, marockého Jebel Toubkalu, putoval po saharských dunách.
Zaujímavosti vskutku pestrého osobného a cestovateľského života autora, umocnené jeho jedinečnými ilustráciami, máte teraz možnosť prečítať si v pútavom rozprávaní na stránkach tejto knihy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kroky k métam - Jozef Weis
Kniha lesa -
13,67 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Hmotnosť
237 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Enribook
Rozmer
125×195 mm
ISBN
9788089948116
Naše katalógové číslo
591919

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

9
23.4.2019
zaujímavá kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Podtitul knihy Kroky k métam Videl a zažil toho v živote veľa, napovedá, že výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a filmár Jozef Weis nám ponúka množstvo informácií v podobe životopisného príbehu.
Kniha je napísaná chronologicky, od opisu života starých rodičov autora po súčastnosť. Detstvo autora bolo pestré, smutné okamihy sa striedali s chlapčenskou zvedavosťou a radosťou, pripomínalo mi to film Zdeňka Svěráka Po strništi bos.
Je to pútavé čítanie, živé dialógy, vtipné príhody zo života, z ciest, štúdia. Každá krajina a pamiatka, či umelecké dielo, pri ktorom sa autor pristavil, je predstavená čitateľovi podrobnejšie. To isté platí aj o osobnostiach. Stránky knihy sú spestrené jeho ilustráciami.
Na začiatku som nevedela, čo mám od takejto knihy očakávať.
S každým ďalším riadkom sa mi otvárali zaujímavé scény z autorovho života a ja som mala pocit, akoby som sedela v kine a sledovala film.
Bol to príjemne strávený čas, niektoré miesta, ktoré autor spomína osobne poznám.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kroky k métam - Jozef Weis
Kniha lesa -
13,67 €

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

Honoré de Balzac