Vianoce
Kroky k métam - Jozef Weis
Kroky k métam

7,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kroky k métam

Výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a filmár zo Zvolena Jozef Weis v podtitule svojho životo-cestopisného rozprávania KROKY K MÉTAM avizuje, že videl a zažil toho v... Čítať viac

Vydavateľstvo
Enribook, 2019
248 strán
3-4 hodiny čítania

Výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a filmár zo Zvolena Jozef Weis v podtitule svojho životo-cestopisného rozprávania KROKY K MÉTAM avizuje, že videl a zažil toho v živote veľa... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

7,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a filmár zo Zvolena Jozef Weis v podtitule svojho životo-cestopisného rozprávania KROKY K MÉTAM avizuje, že videl a zažil toho v živote veľa.
Už ako 15-ročný sfáral do Handlovskej bane, v šumavských lesoch a na juhu Slovenska strážil štátnu hranicu, počas okupácie v roku 1968 sa stal väzňom vo vlastnej kancelárii, namaľoval obraz pre pápeža, mal možnosť osobne sa poznať a priateliť s mnohými osobnosťami kultúrneho života. Úspešne zdolal výstup na Gerlach. V rámci expedičnej turistiky stúpal v savojskych alpách v stenách Mont Blancu, marockého Jebel Toubkalu, putoval po saharských dunách.
Zaujímavosti vskutku pestrého osobného a cestovateľského života autora, umocnené jeho jedinečnými ilustráciami, máte teraz možnosť prečítať si v pútavom rozprávaní na stránkach tejto knihy.
Čítať viac
Počet strán
248
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×195 mm
Hmotnosť
237 g
ISBN
9788089948116
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
591919
Štýl
životopisný, dobrodružný, cestopisný, filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Enribook
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
15,90 €

Hodnotenia

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13
23.4.2019
zaujímavá kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Podtitul knihy Kroky k métam Videl a zažil toho v živote veľa, napovedá, že výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a filmár Jozef Weis nám ponúka množstvo informácií v podobe životopisného príbehu.
Kniha je napísaná chronologicky, od opisu života starých rodičov autora po súčastnosť. Detstvo autora bolo pestré, smutné okamihy sa striedali s chlapčenskou zvedavosťou a radosťou, pripomínalo mi to film Zdeňka Svěráka Po strništi bos.
Je to pútavé čítanie, živé dialógy, vtipné príhody zo života, z ciest, štúdia. Každá krajina a pamiatka, či umelecké dielo, pri ktorom sa autor pristavil, je predstavená čitateľovi podrobnejšie. To isté platí aj o osobnostiach. Stránky knihy sú spestrené jeho ilustráciami.
Na začiatku som nevedela, čo mám od takejto knihy očakávať.
S každým ďalším riadkom sa mi otvárali zaujímavé scény z autorovho života a ja som mala pocit, akoby som sedela v kine a sledovala film.
Bol to príjemne strávený čas, niektoré miesta, ktoré autor spomína osobne poznám.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
15,90 €

„Táta říka, že jen zřídka se dělají špatná rozhodnutí. Nejdůležitější je, aby je člověk udělal a držel se jich. “

Pohádka - Jonas T. Bengtsson
Pohádka
Jonas T. Bengtsson