Knihy
E-knihy

Ešte sme neskončili...

Reprezentatívny výber z básnickej tvorby jedného z najznámejších a najčítanejších srbských autorov obsahuje 41 básní. Súčasťou výberu sú aj dve zbierky venované manželke – Vera Pavladoľská, napísaná v roku 1960 a Keď prídete do ktorékoľvek mesta (2003)...

Čítaj viac

6,58 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Reprezentatívny výber z básnickej tvorby jedného z najznámejších a najčítanejších srbských autorov obsahuje 41 básní. Súčasťou výberu sú aj dve zbierky venované manželke – Vera Pavladoľská, napísaná v roku 1960 a Keď prídete do ktorékoľvek mesta (2003), ktoré spolu tvoria jeden celok. Prof. Jovan Delič o spojení medzi týmito dvomi básnickými zbierkami napísal: „Tieto dve zbierky tvoria akýsi poetický diptych: prvý je v znamení mladosti, nadšenia a zamilovania; druhý v znamení variácie témy lásky, smrti a Boha v Bećkovićovej neoddeliteľnej jednote. Napriek tomu, že prvá je napísaná bez myšlienky druhej a druhá nepochybne s vedomím – existencie prvej, v básnickom epose Matiju Bećkovića dnes tvoria akýsi celok, diptych básne sestier, ktoré sú doplnené, vyvolávané a osvetlené v časovej vzdialenosti štyroch desaťročí.“ Jeho poézia je preložená do viacerých európskych jazykov a o jeho diele vyšlo viacero literárno-vedeckých zborníkov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ešte sme neskončili... - Matija Bećković
Plynutie - Julieta Valero
18,02 €
Ušetríte 0,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
136
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
145×215 mm
ISBN
9788081940958
Naše katalógové číslo
591339

Čo si myslíme my

Kníhkupec
22. apríla 2019

Autorov štýl poézie v tejto zbierke predstavuje hlavne surový humor a realizmus, ktorý v mnohom zahŕňal biografické prvky, ktoré mi neboli vždy jasné, ale preto nie je problém čítať a oceniť básne aj v slovenskom preklade. Najpríjemnejšie boli pre mňa básne zo života, ktoré sa zaoberali vážnymi témami ako smrť či samovražda, avšak autor sa tejto témy nebál a podáva ju so špecifickým čiernym humorom.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ešte sme neskončili... - Matija Bećković
Plynutie - Julieta Valero
18,02 €
Ušetríte 0,88 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia