Malý Macko - Else Holmelund Minarik, Maurice Sendak (ilustrátor)
Malý Macko
9,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Malý Macko

54 minút čítania
Vydavateľstvo
Občianske združenie Slniečkovo, 2017
1. diel série
Kniha o malom Mackovi

Ďalšie formáty

Kniha
8,38 €

Autorkou série detských kníh o malom medvedíkovi, ktorých sa predalo viac ako 6 miliónov kópií po celom svete, je Else Holmelund Minarik (1920 - 2012). Tento klasický príbeh (napísaný v roku 1957) je príťažlivý a milovaný detskými...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

9,00 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autorkou série detských kníh o malom medvedíkovi, ktorých sa predalo viac ako 6 miliónov kópií po celom svete, je Else Holmelund Minarik (1920 - 2012). Tento klasický príbeh (napísaný v roku 1957) je príťažlivý a milovaný detskými čitateľmi dnes ako aj vtedy.

Malý Macko je očarujúce mláďa s dobrými úmyslami, ktoré sú prirodzene poznačené jeho nedostatkom skúseností. Svet macka je dobrácky, blízky a bezpečný, v jeho strede je mama medvedica. V jednoduchých príbehoch autorka vykresľuje kľúčové charakteristiky životov malých detí: potreby aj vyššiu bezpečnosť a nezávislosť, význam rodiny a potreba priateľov. Jemné a krásne ilustrácie Maurice Sendaka zachycujú teplo príbehov a tiež udržujú jemnú rovnováhu medzi "skutočným" a rozprávkovým svetom.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha brožovaná väzba, Anglický jazyk, Random House, 2015
-5%
8,38 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Kniha pevná väzba, Slovenský jazyk, Občianske združenie Slniečkovo, 2017

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Little Bear
Rozmer
155×235 mm
ISBN
9788089314331
Vekové odporúčanie
+4
Počet strán
64
Hmotnosť
290 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
590997
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Občianske združenie Slniečkovo
Ilustrácie

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

8

Ku knihám ma priviedli rodičia. Do dnešných dní spomínam na veselé večerné čítania s ocinom. Ako veľkáčka som brigádovala v antikvariáte s knihami. Čítam najmä v autobuse cestou do a z práce, ale občas sa mi podarí ukradnúť si chvíľku aj doma. Po narodení dcérky Mišky som začala opäť objavovať svet detských kníh, ktoré som si zamilovala pre ich nádherné ilustrácie a posolstvo. Večerné zaspávanie bez spoločného čítania si už nevie predstaviť ani Miška ani ja. Píšem blog o pekných detských knihách Mimi malá knihomilka.

Zdenka Waradzinová
28.6.2019
Malý Macko
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Americká spisovateľka s dánskymi koreňmi Else Holmelund Minarik napísala pred viac ako šesťdesiatimi rokmi sériu Malý Macko, ktorú si obľúbili deti po celom svete.
Za ten čas nestratila nič zo svojho čara.

Ide o krátke príbehy macka, jeho rodiny a priateľov, ktorí sa správajú ako ľudia.
Pri čítaní budú výmysly malého Macka povedomé všetkým rodičom.

Séria má spolu šesť kníh, všetky ilustroval skvelý Maurice Sendak (Kde žijú divé zvery) až na poslednú, tú ilustrovala Dorothy Doubleday.
Séria Malý Macko bola neskôr spracovaná do podoby animovaného TV seriálu aj celovečerného filmu.

Knižka Malý Macko ukrýva príbehy nasiaknuté detstvom, sú láskavé a hravé. Napriek jednoduchému textu, ktorý autorka prispôsobila začínajúcim čitateľom, ním dokázala zobraziť krásu a nežnosť vzťahu medzi Mackom a jeho mamou.

S Mimi sme túto knižku čítali niekoľkokrát, no zakaždým sa musíme na výmysloch Macka smiať (pričom v duchu obdivujem trpezlivosť a miernosť jeho mamy).

V príbehoch okrem Macka, jeho mamy, ktorú volá Macko Mamka, vystupujú aj jeho priatelia Kvočka, Kačka a Mačička.

Ako som písala vyššie, knihu tvoria štyri príbehy: Čo si Macko oblečie, Narodeninová polievka, Macko letí na mesiac a Mackovo želanie.
Každý jeden sme si s Mimi obľúbili a keby ste sa jej opýtali, ktorý je pre ňu ten naj, nevedela by sa rozhodnúť a povedala by, že všetky.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Spisovateľ sa musí rozhodnúť buď pre talent, alebo pre peniaze. Keď vám talent dopomôže k peniazom, v tej chvíli vám peniaze odpomôžu od talentu.“

J. Steinbeck