Knihy
E-knihy

Prolomení hradeb

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Naštvané matky, 2019

Kniha Prolomení hradeb nezávislého sociologa Petra Hampla představuje milník v chápání příčin migrační krize a celkových kulturních, sociálních a ekonomických problémů, kterými západní civilizace prochází. To není jen...

Čítaj viac

6,65 €

Bežná cena Bežne 9,40 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha Prolomení hradeb nezávislého sociologa Petra Hampla představuje milník v chápání příčin migrační krize a celkových kulturních, sociálních a ekonomických problémů, kterými západní civilizace prochází.

To není jen názor autorových přátel, ale i řady intelektuálních kapacit. Kniha je psána tak, aby její čtení nebylo obtížnější než čtení běžného novinového komentáře. V každé kapitole čtenář najde odkazy na další literaturu, pokud by se chtěl některým tématem zabývat podrobněji.

Poslední čtvrtina kniha je věnována scénářům dalšího vývoje a zejména konkrétním krokům, které mohou podnikat běžní občané, chtějí-li svou civilizaci účinně bránit.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prolomení hradeb - Petr Hampl
Zadná izba - Jorn Lier Horst
14,55 €
Ušetríte 7,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
300
Vydavateľstvo
Naštvané matky
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
590625
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
0
1
0
0

Ivan Latták
17.8.2018
hrozba v priamom prenose
Poviem to takto: som ročník '54, mám doktorát z fyziky plazmy a živil som sa informačnými technológiami. Myslel som si, že viem o svete a spoločnosti všetko potrebné.
Táto kniha ma vyviedla z omylu. Základom je polemika, do akej miery predstavuje islamská ideológia hrozbu pre modernú "západnú" spoločnosť. Autor ponúka sociologické vysvetlenie procesov, ktoré si Európa začala všímať prakticky až posledných 5 - 10 rokov. S niektorými tézami by sa dalo pochopiteľne polemizovať, ale v zásade sú slušne argumentačne podložené a autor ponúka ku každej téme aj odkazy na podrobnejšiu literatúru. Kvôli malému rozsahu sú viaceré myšlienky ako keby nedopovedané, čo ponecháva čitateľovi priestor na premýšľanie a ďalšie hľadanie súvislostí.
Pre mňa bola kniha mimoriadnym osviežením a pripomienkou, že aj v dôchodku môže byť život naplnený otázkami a hľadaním odpovedí, aj keď niektoré sa nám nebudú páčiť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Prolomení hradeb - Petr Hampl
Zadná izba - Jorn Lier Horst
14,55 €
Ušetríte 7,80 €

„Televízia je pre mňa veľmi poučná. Vždy keď ju niekto zapne, idem do inej izby a čítam.“

Groucho Marx