Knihy
E-knihy

Od telemetrie k internetu vecí II

Dátová analytika, umelá inteligencia, bezpečnosť a digitálna ekonomika

EDIS, 2019
Vydavateľstvo
EDIS, 2019

Publikácia sa snaží poukázať na základné aspekty, ktoré sú dôležité pre pochopenie internetu vecí. Štruktúra je rozdelená na jednotlivé časti, ktoré zodpovedajú týmto...

Čítaj viac

20,88 €

Bežná cena Bežne 21,70 €

Ušetríte 4%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia sa snaží poukázať na základné aspekty, ktoré sú dôležité pre pochopenie internetu vecí. Štruktúra je rozdelená na jednotlivé časti, ktoré zodpovedajú týmto základným oblastiam ako „Internet vecí“ - úvod do problematiky, historické základy, štruktúra a hlavné oblasti ako priemyselný, spotrebný internet vecí a základné definície.

Druhá kniha s podnadpisom „Dátová analytika, umelá inteligencia, digitálna ekonomika a bezpečnosť“ je zameraná skôr na praktickú časť a zaoberá sa analytikou týchto získaných dát. Analytika sa nerobí len preto aby sa robila, ale dáva význam informáciám. S dátovou analytikou úzko súvisí problematika umelej inteligencie a strojového učenia, ktorá pomáha pochopiť vzťahy a súvislosti v dátach. Predposledné dve časti sa venujú problémom a náznakom riešení v oblasti bezpečnosti a dopadu prvkov internetu vecí do oblasti ekonomiky a jej prvky ako blockchain alebo digitalizácia.

Záverečná časť predstavuje ukážky konkrétnych riešení z niekoľkých oblasti ako sú energetické siete, zdravotníctvo, inteligentná domácnosť, doprava alebo logistika. Ukazuje niektoré riešenia v oblastiach, ktoré majú veľký potenciál a dokážu podporiť digitálnu ekonomiku a nové, možno zatiaľ neobjavené technológie a produkty.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Od telemetrie k internetu vecí II - Juraj Vaculík
Od telemetrie k internetu vecí I - Juraj Vaculík
43,95 €
Ušetríte 1,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
205
Hmotnosť
528 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055415222
Naše katalógové číslo
590243

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Od telemetrie k internetu vecí II - Juraj Vaculík
Od telemetrie k internetu vecí I - Juraj Vaculík
43,95 €
Ušetríte 1,75 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia