Knihy
E-knihy
22,87 €

Bežná cena Bežne 24,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia sa snaží poukázať na základné aspekty, ktoré sú dôležité pre pochopenie pojmu internet vecí. Štruktúra je rozdelená na jednotlivé časti ako sú „Internet vecí“ - úvod do problematiky, historické základy, štruktúra a hlavné oblasti ako priemyselný, spotrebný internet vecí a základné definície.

Prvá kniha s podnadpisom „Veci, siete, dáta a ich uloženie“ sa zaoberá základnými pojmami v oblasti internetu vecí. Po historickom úvode ďalším pojmom sú „Veci v rámci IoT“ - charakterizuje čo je to vec, ako je začlenená do prostredia IoT. Sú to veci ako RFID, senzorová technika, mikropočítačové systémy MEMS, systémy M2M ako komunikačný základ. To čo tvorí kostru tohto prostredia, sú siete - „Základom sú siete“ tu sú definované pojmy akoedge alebo fog computing, virtualizácia a prepojenie medzi prevádzkovými a informačnými technológiami. Tretia časť je venovaná tomu najpodstatnejšiemu „Údajom a základným pojmom“. Veci vytvárajú údaje a tieto sa prepravujú pomocou sietí. Je to obrovské množstvo dát „veľké dáta“, ktoré majú nejakú formu (štruktúrované, neštruktúrované), treba ich niekde uložiť (dátové sklady, dátové trhy, dátové jazerá a ďalšie), treba ich nejako uložiť (súbor, objekt alebo bloky dát) a treba ich mať niekde k dispozícií (fog, cloude) a následne zálohovať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Od telemetrie k internetu vecí I - Juraj Vaculík
Od telemetrie k internetu vecí II - Juraj Vaculík
43,55 €
Ušetríte 2,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
16
Hmotnosť
623 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055415215
Naše katalógové číslo
590241

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Od telemetrie k internetu vecí I - Juraj Vaculík
Od telemetrie k internetu vecí II - Juraj Vaculík
43,55 €
Ušetríte 2,15 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“