Knihy
E-knihy
10,24 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Zľava 15%
platí do 20. 5. 2019

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia sa zaoberá konfesijnými vzťahmi a súvislosťami na Slovensku z hľadiska dejín a súčasnosti, približuje vzťahy Cirkvi a štátu v jednotlivých historických obdobiach: počas pôsobenia bratov sv. Cyrila a sv. Metoda, v období Veľkej Moravy, Uhorského kráľovstva, Rakúsko-uhorskej monarchie, Česko-slovenskej republiky, Slovenskej republiky, komunistického Česko-Slovenska (ČSSR), ČSFR až po vznik súčasnej Slovenskej republiky. Právne predpisy uzákonené počas dejín sú komparované so súčasnými. Historické súvislosti sú prezentované aj so zreteľom na súčasnosť, predovšetkým je to komparácia historických právnych predpisov s právnymi normami, ktoré sú účinné v súčasnej SR, resp. aj s inými predpismi, najmä v súvislosti s účinnými medzinárodnoprávnymi dohovormi.

Autor približuje vzťahy cirkví a náboženských spoločností v Slovenskej republike, zmluvy medzinárodné a vnútroštátne, spoluprácu a ostatnú ich činnosť, financovanie a súvisiacu problematiku. Autor sa rád vracia k dvom výnimočným osobnostiam, najmä však k výroku nestora religionistiky či histórie náboženstiev celosvetového významu, no predovšetkým veriaceho kresťana Mirceu Eliadeho: „... časný svet je ilúziou a smrť je iniciáciou iného života...“ (citujúc nestora slovenskej religionistiky prof. Jána Komorovského).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Konfesijné vzťahy na Slovensku - Viliam Komora
Nôž - Jo Nesbo
23,83 €
Ušetríte 5,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Konfesijné vzťahy na Slovensku - Viliam Komora
Nôž - Jo Nesbo
23,83 €
Ušetríte 5,07 €

„Naozaj dobrú knihu by si mal prečítať za mladi, znovu v dospelosti a ešte raz v starobe, tak ako si treba krásnu budovu pozrieť ráno, na obed aj večer.“

Robertson Davies