Knihy
E-knihy

Vladimír Putin

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ottovo nakladateľstvo, 2019

Kto je v skutočnosti Vladimir Vladimirovič Putin? Autor tejto knihy hľadá odpoveď na otázku z pozície nestranného bádateľa. Odložil všetky klišé a stereotypy, ktoré sa nabalili na osobu ruského štátnika a vykresľujú jeho zjednodušený a jednostranný...

Čítaj viac

14,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kto je v skutočnosti Vladimir Vladimirovič Putin? Autor tejto knihy hľadá odpoveď na otázku z pozície nestranného bádateľa. Odložil všetky klišé a stereotypy, ktoré sa nabalili na osobu ruského štátnika a vykresľujú jeho zjednodušený a jednostranný obraz.

Frédéric Pons je realista, odporca historickej manipulácie, stúpenec objektivity a pravdivých faktov. Krok za krokom odhaľuje osobnosť Vladimira Putina od raného detstva do napísania knihy v roku 2014. Detailne zachytáva jeho vývoj a myšlienkové dozrievanie na životnej ceste, odkrýva príčiny jeho rozhodnutí a činov vo všetkých etapách kariéry, v zlomových situáciách, pred ktoré ho život aj funkcie postavili.

Pons nevytvára žiadnu legendu ani oslavný spis; oprávnenosť jeho kritiky namierenej proti umelému, nekonštruktívnemu a nebezpečnému postoju Západu k Rusku logicky pramení z jeho historickej analýzy. Ako vecný autor sa opiera o dôkladné štúdium prameňov. Pracuje jemným a jasným štýlom, je otvorený, nevyhýba sa pálčivým témam. Keď vysvetľuje súvislosti a vyvodzuje závery, opäť ich necháva vyplynúť z daných faktov. Osobnostný portrét štátnika sa Ponsovi podarilo zachytiť na pozadí ruských dejín; udalosti, ktoré muselo Rusko prekonať, mu pomáhajú objasniť Putinove myšlienky a činy ako uvažovanie a konanie vlastenca, ktorý obhajuje záujmy svojho štátu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vladimír Putin - Frédéric Pons
Zdrogovaný Hitler - Václav Miko
27,49 €
Ušetríte 0,24 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Hmotnosť
604 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ottovo nakladateľstvo
Rozmer
156×214 mm
ISBN
9788074517631
Naše katalógové číslo
586957

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Martinus logo
Ondrej Zachar
3.2.2019
Putin očami Ponsa
Frédéric Pons napísal biografiu, ktorá sa opisom Putina vymyká tradičnému pohľadu na ruského prezidenta a je tak preto do istej miery pohľadom na jeho osobu z „iného uhla pohľadu”. Miestami až nekriticky pôsobiaca biografia, má za cieľ opísať faktory ovplyvňujúce Putina počas jeho politickej kariéry. Práve vďaka tomuto opisu čitateľ dokáže lepšie pochopiť nielen domácu, ale aj medzinárodnú politickú situáciu, v ktorej Putin vykonával svoje politické rozhodnutia.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vladimír Putin - Frédéric Pons
Zdrogovaný Hitler - Václav Miko
27,49 €
Ušetríte 0,24 €

„Kniha je záhrada, ktorú môžeš nosiť vo vrecku.“

Arabské príslovie