Knihy
E-knihy
5,27 €

Bežná cena Bežne 5,90 €

Ušetríte 11%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vytráca sa vám láska?
Zdá sa nám ťažké milovať?
Len s ťažkosťami odpúšťame ľuďom navôkol?
Trpezlivosť sa stáva ohrozeným druhom?
Láskavosť zabudnutou cnosťou?


Ak áno, je možné, že sme zabudli na jeden krok – na základný a prvý krok. Byť milovaní.

Boh ma miluje. Osobne. Vrúcne. Vášnivo. Iní mi tiež sľúbili lásku, no zväčša ma sklamali. Boh mi ju sľúbil a sľub dodržal. Miluje ma láskou, ktorá nikdy nesklame. A jeho láska – ak jej dovolím – ma môže naplniť láskou hodnou dávania.

Vydalo vydavateľstvo Kumran.sk v roku 2019 ako druhé vydanie pri príležitosti trinástych narodenín spoločnosti.

- 2. vydanie
Čítaj viac
Kúpte spolu
Láska hodná dávania - Max Lucado
Boh je s vami každý deň - Max Lucado
18,52 €
Ušetríte 1,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089993062
Naše katalógové číslo
585243

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

14 hodnotení

10
2
1
0
0

Barbora
pred štyrmi dňami
Láska hodná dávania
Láska hodná dávania, ktorá vyšla vo vydavateľstve Kumran.sk je čítaním pre tých, ktorí chcú hlbšie skúmať Božie Slovo, ale štúdium je pre nich nielen časovo náročné. Max Lucado stavia knihu na krátkom texte, ktorý je ale omnoho ťažšie žiť. Ukazuje na Boha, ktorý miluje viac, než my sami dokážeme, no cez prijímanie získame lásku, ktorá je hodná dávania.
Čítaj viac
10.4.2019
Drominička číta
Kniha Láska hodná dávania (Max Lucado), ktorá vyšla cez Kumran.sk ma veľmi milo prekvapila. Každá kapitola je venovaná láske, ale vždy iným spôsobom a aj s tým, čo k tomu patrí (závisť, trpezlivosť či nádej). Mne jednotlivé kapitoly pripomínali kázeň v kostole. Každá obsahuje príbeh a akési posolstvo. Pokiaľ ste veriaci človek, tak po knihe siahnite. Dá vám určite veľa.
Čítaj viac
Andrea
17.9.2012
Názor čitateľa
Páčil sa mi štýl, akým je kniha napísaná. Nevtieravým spôsobom nám predstavuje lásku akú žijeme a lásku- aká by naozaj mohla existovať, keby sme jej to dovolili. Ak si niekto myslí, že nie je v láske sebecký vrele odporúčam - určite zistí,že je stále na čom pracovať.
Čítaj viac
Dominika Spodniaková
24.10.2011
Desiata lyžička musli
Vydavateľstvá a kníhkupectvá sú v poslednom čase doslova preplnená knihami podobného typu. To, čo bolo kedysi podpultovým a nedostatkovým tovarom sa na nás odrazu valí z každého výkladu a každého regálu.
Medzi podobnou literatúrou si už nemusíme vyberať len z dvoch titulov, dnes ich mám stovky. Vlastne tisíce.... Výhoda? Na prvý pohľad jasná. Každý sa ku knihe dostane oveľa jednoduchšie, na druhej strane, v toľkom mori rôznych publikácií tohto typu len málo kto vie presne, čo chce, (Ach, keby aj sa som taká bola....) a odrazu má v knižnici knihu, ktorú už nikdy nehodlá prečítať...
Je skvelé, že slovenská knižná produkcia sa po dĺĺhom čase mlčania konečne pustila po vydávania aj tohto druhu kníh, aj keď nie každá z nich dokáže osloviť. Ale ako aj pri iných knihách, aj tu ide hlavne o subjektívnosť.
Kníh z podobného súdka som prečítala už neúrekom (a neúrekom ich bolo aj zo súdka Maxa Lucada), ale aj napriek tomu sa nemienim stavať do pozície odborníka na túto tému. To ani náhodou. Som skôr nezaujatý pozorovateľ. Švajčiarsko. Holden Caulfield v dievčenskom tele.
Musím povedať, že táto kniha bola pre mňa ako desiata lyžička musli do jogurtu. Deväť sa ich tam ešte v pohode zmestí, ale desiatu odrazu sprevádza katastrofa. Vločky všade, všade jogurt.... A presne tak to bolo aj so mnou a Láskou. Jednoducho sme si nesadli.
Kniha prezentuje základnú pointu lásky: Nemôžeš milovať, ak nie si milovaný. A prezentuje ju naozaj dobre. Zaujímavé pasáže, ktoré som vždy hltala (týkali sa Maxovho života... neviem či si vymýšľal, alebo nie, ale bolo to fakt skvelé) sa striedali s jemnou podprahovou prednáškou (nič hardcorové... skôr príjemné čítanie na večer, ktoré vám aj niečo dá) a dopĺňali ich krátke pasáže z Písma. Štruktúra ako v každej inej Maxovej knihe.
Čítala sa veľmi dobre no aj tak mi niečo nesedelo. Niečo, čo sa netýkalo obsahu (ktorý bol naozaj dobre spracovaný). A potom som na to prišla. Štruktúra. Rovnaká v každej jednej jeho knihe. Človek sa jej postupne preje a odrazu nedokáže prijať to skvelé čo je vnútri. A to sa stalo mne.
Aj keď Láska hodná dávania je „Kniha hodná dávania“, ja osobne z nej mám len veľmi málo. Prečo? Pretože som sa vrhla na všetky jeho knihy naraz. A oni sú skôr ako tabletky. Postupnosť buduje účinnosť....
Takže, konečný verdikt znie... Knihu odporúčam, naozaj, ale doprajte si čas (ak ste nedávno čítali nejaké podobné knihy), aby ste si ju mohli vychutnať úplne naplno. Potom budete prekvapení, koľko perfektných vecí sa z nej na vás nalepí.
Čítaj viac
Božena Fedorková
21.9.2011
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Láska hodna dávania
Tento názov sa dokonale hodí , vystihuje, k veľmi veľmi stručnému obsahu tejto knihy. Vo vnútri knihy , v tých pár stránok je toho oveľa viac. Autor tohto diela Max Lucado to napísal veľmi pekne. Aspoň mne sa jeho slova v tejto knihe veľmi páčili a veľa som si z toho zobrala. Podnadpis tohto titulu : „ Život naplnený Božou láskou,“ tiež vystihuje čo sa v nej nachádza. Božia láska. Takisto sa mi páči ako autor každú kapitolu zameriava na to isté ale v podstate iné témy. Podnadpis každej kapitoly znázorňuje, čo sa v nej bude nachádzať a tiež sa riadia úryvkami zo sv. písma. Rozberajú sv. písmo , a to sa mne osobne veľmi páči. Mnohí ľudia si to , čo z neho prečítajú, celkom neuvedomujú, aký význam majú tie slová a práve takáto kniha mi v niektorých ohľadoch doslova otvorila oči. Takisto táto kniha v sebe schováva mnoho veľmi poučných príbehov a tiež príbehy zo sv. písma , ktoré ako som už spomínala , autor po častiach rozoberá. Napríklad veľmi sa mi páči táto veta: „ Nie je fajn vedieť, že aj keď my nedokážeme milovať dokonalou láskou, On to dokáže?“ Tak som si po prečítaní tejto vety pomyslela: „ Áno, aj človek dokáže milovať , ale človek je tiež veľmi zraniteľný, padá a tiež jeho láska nie je taká dokonala ako JEHO. Je to fajn pocit, keď viem, že ma takou láskou miluje:)
Čítaj viac
Peter Sasák
27.7.2011
Skvelé zrkadlo života
Oplatí sa ešte aj v dnešnom svete milovať? Autor dáva jasnú odpoveď: „Áno! Ale ešte viac sa lásku oplatí dávať.“ Max Lucado nám lásku hodnú dávania prezentuje cez krátke úryvky z písma a príbehy zo života. Presviedča nás, aby sme láskou žili, lebo aj Ten hore nás miluje a miluje, keď milujeme. Netvrdí, že to bude vždy ľahké, nepíše, že to bude vždy ocenené, no napriek tomu nechce aby sme sa vzdali. Najviac ma zasiahla ľahkosť štýlu akou je kniha napísaná a tento úryvok: „Keď ja si myslím, že ty si dôležitejší ako ja ..., a ty si myslíš, že ja som dôležitejší ako ty ..., a on si myslí, že ona je dôležitejšia ako on ..., a ona si myslí, že on je dôležitejší ako ona ..., potom to končí tak, že každý sa cíti dôležito, no nikto sa tak nespráva.“ Možno si niekto povie, že je to kniha pre kresťanov, ale to nie je pravda. Je to kniha pre všetkých ľudí. Vedieť odpúšťať, budovať vzťahy, nestrácať nádej sú dnes nutnosti, ktoré potrebuje k životu každý človek. Možno sa pri čítaní prichytíte s pocitom viny alebo usvedčenia, že robíte niečo zle, no nezatvárajte ju a čítajte ďalej. Kniha neslúži ako súd, ale má nám pomôcť uvedomiť si, kde všade žijeme vo vlažnosti a pohodlí svojich starých zvykov, kde si myslíme, že toľko stačí. Autor nám chce ukázať, že nie. Musíme milovať, žiť, veriť, konať dobro naplno, lebo len tak bude svet lepší. Po jej prečítaní budete mať nádej, že to čo robíte nie je zbytočné, vieru, že zmena sa oplatí a objavíte lásku, ktorá Vám dá silu to vykonať.
Čítaj viac
Jozefína Fedorková
5.6.2011
Názor čitateľa
Hlavná myšlienka tejto knihy je, samozrejme, Láska a všetko , čo sa jej týka. Túto knihu si zamilujete hneď v 1. kapitole . Max Lucado, autor, ktorý píše akoby mu to Sám Ten hore diktoval, čo a ako má napísať. Z knihy som bola nadmieru očarená, pretože nie len jej hlavná téma ma veľmi baví, no ale aj to, že je celá sprevádzaná úryvkami zo sv. písma, krátkymi príbehmi , autorovými myšlienkami a pod. Boh dáva pri krste tri čnosti človeku. To je viera, nádej a láska. Pravdaže, tá posledná je najdôležitejšia. Láska vedie človeka k Bohu a aj robí ho šťastnejším. Ja by som si nevedela predstaviť život bez lásky, bez Boha. A to nemyslím len lásky muža a ženy, ale aj inú. Máme tak veľa druhov lásky, tak prečo ju nevyužívame? Práve v týchto pár strán sa ukrýva také veľké bohatstvo, že si ho nevieme ani len predstaviť. Ak máte čas, čiže chcete sa nejako duchovné naplniť, výlučne odporúčam knihu Láska hodná dávania. Autor tu dáva dôraz na lásku, aká je a aká nie je. Rozoberá ju , kúsok, po kúsku. Objasňuje nám , čo to vlastne je, čo to znamená Láska. „ Láska je ochotná prijať všetko,“ krásna veta , a ešte mnoho ďalších sa nachádzajú práve tu, v tejto knihe.
Čítaj viac
milos hletko
13.6.2010
milos
Mal som moznost si vypocut na Lumene pasaz z tejto knihy,moja reakcia bola pozitivna ,len z toho mala som usudil o sile slova,pravdy,lasky ako dokaze obcerstvit dusu cloeka pravimy hodnotami ktore nam Boh daroval.Nevahajte dat otupenim zmyslom priestor!Odporucam citat!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Láska hodná dávania - Max Lucado
Boh je s vami každý deň - Max Lucado
18,52 €
Ušetríte 1,28 €

„Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.“

Lucius Annaeus Seneca