Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ideálna pomôcka pre začínajúcich autorov a/alebo pre autorov zamýšľajúcich vydávať knihy v zahraničí, aj prostredníctvom Amazonu. Okrem postupného vysvetlenia celého procesu, ktorým si každý začínajúci autor musí prejsť, sú v knihe uvedené aj linky na stránky, ak je potrebné, tak aj s popisom registrácií.

Kniha je delená na tri sekcie.

Sekcia A: Vydávanie kníh prostredníctvom vydavateľstva alebo ako samovydavateľ na Slovensku.

Sekcia B: Vydávanie kníh prostredníctvom vydavateľstva alebo ako samovydavateľ v zahraničí. V tejto sekcii sa hovorí o anglicky hovoriacich krajinách.

Sekcia C: Pohľad na knižný svet.
Posledná časť je vytvorená so zámerom vidieť knižný svet ako komplex a ukázať autorovi aj pohľad ľudí, ktorý za ním stoja. Ako napríklad knižný editor, vydavateľstvo a podobne.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
90
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
583803
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Mary Roe

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Pepši Hrebíček
28.3.2021
Skvelá kniha
Overený nákup
Vôbec som neoľutoval kúpu tejto knihy. Dozvedel som sa mnoho nových vecí o vydávaní kníh. Mary Roe to pekne dopodrobna vysvetlila. Výborná práca madam. Čítaj viac
Michaela Witters
1.12.2020
Vďaka tejto knihe sa nový autor rýchlo zorientuje
Málokto o tom vie, že táto kniha (publikovaná v 2019) bola prvou knihou zaoberajúcou sa vydávaním kníh. Vďaka nej som získala som prehľad aké sú možnosti vydania knihy na Slovensku aj v zahraničí, či už cez vydavateľa alebo na vlastné náklady. Bonusom je množstvo užitočných webstránok a kontaktov. Autorka prezrádza aj informácie zo zákulisia, ako zvýšiť svoje šance u vydavateľa, na aké klauzuly v zmluve si treba dať pozor a aj to čo všetko čaká autora potom, keď už svoju vysnívanú knihu drží v rukách. Ak uvažujete nad vydaním elektronickej knihy, nájdete tu podrobnosti ako na to, vrátane toho ako to funguje na Amazone. Kniha je prehľadne štruktúrovaná, stručne k veci napísaná, takže každý si v nej rýchlo nájde, čo potrebuje. Odporúčam. Čítaj viac

Čítaj viac

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman