Vianoce
Jednotka príliš rýchleho nasadenia - Edgar Wright
Jednotka príliš rýchleho nasadenia

1,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

  Zabudnite na všetky komédie z policajného prostredia, ktoré ste dosiaľ videli. Jednotka príliš rýchleho nasadenia sa od nich odlišuje asi tak, ako sa rozkošná zombie komédia... Čítať viac

  Výrobca
  Bonton Film, 2007
  Réžia

  Zabudnite na všetky komédie z policajného prostredia, ktoré ste dosiaľ videli. Jednotka príliš rýchleho nasadenia sa od nich odlišuje asi tak, ako sa rozkošná zombie komédia Súmrak mŕtvych líši od svojich žánrových konkurentov.... Čítať viac

  • DVD film
  • Čeština, angličtina

  1,99 €

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Ďalšie vydania (2)
  Jednotka příliš rychlého nasazení - Edgar Wright
  DVD film
  Čeština, angličtina, poľština, 2021
  Do piatich dní
  -5 %

  3,80 €


  Jednotka příliš rychlého nasazení Ultra HD Blu-ray - Edgar Wright
  UHD Blu-ray film
  Čeština, angličtina, francúzština, maďarčina, poľština, ruština, 2019
  Do piatich dní
  -5 %

  28,58 €

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  Viac o titule

  Zabudnite na všetky komédie z policajného prostredia, ktoré ste dosiaľ videli. Jednotka príliš rýchleho nasadenia sa od nich odlišuje asi tak, ako sa rozkošná zombie komédia Súmrak mŕtvych líši od svojich žánrových konkurentov. Akoby aj nie, keď ju majú na svedomí rovnakí tvorcovia, ktorí i ju vybavili neodolateľne suchým britským humorom, svojráznymi postavičkami a nečakane originálnou zápletkou.

  Nicholas Angel (Simon Pegg) je najlepší seržant, aký kedy slúžil v radoch londýnskej polície – napríklad počet zatknutí, ktoré osobne uskutočnil, o 400 percent prekračuje štatistický priemer. Je, skrátka, taký dobrý, že to vrhá zlé svetlo na zvyšok tímu. Preto ho nadriadení prevelia na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do ospalého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule a ktorého najnapínavejšou udalosťou je každoročná záhradná slávnosť.

  Podľa toho aj vyzerá tunajšie policajné oddelenie. Nicholas vytvorí dvojicu s tučniackym dobrákom Dannym (Nick Frost), ktorý by mohol byť všetkým, len nie dobrým policajtom. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že pod idylickou pokrievkou Sandfordu by mohol bublať poriadne ostrý guláš. V podstate existujú len dve možnosti – buď si Nicholas zo zúfalstva začal vymýšľať zločiny tam, kde nie sú, alebo mu stojí v cesta najchladnokrvnejší zabijak, akého vo svojej doterajšej kariére stretol.

  Scenár Jednotky príliš rýchleho nasadenia, na ktorom sa spolu s režisérom podieľal sám predstaviteľ hlavnej roly, je taký originálny a zábavný, že po jeho prečítaní súhlasili so svojou účasťou vo filme všetky oslovené britské herecké esá, vrátane držiteľa Oscara Jima Broadbenta, bývalého agenta 007 Timothyho Daltona a populárnych komikov Martina Freemana i Billyho Nighyho. Ako čerešničky na torte majú v snímke rozkošné cameo úlohy i jedna oscarová herečka a v súčasnosti veľmi populárny režisér (takisto držiteľ Oscara) – nebudeme prezrádzať.

  Jednotka príliš rýchleho nasadenia vznikla po tom, ako jej tvorcovia zhliadli viac ako 200 „policajných“ filmov, absolvovali rozhovory s desiatkami mužov zákona a prežili jednu nefalšovanú naháňačku. Napriek tomu sa hravo vyhli banálnym klišé, ktoré ste už videli stokrát, a naopak stvorili niečo, čo ste zaručene ešte nevideli.
  Čítať viac

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,8 / 5

  5 hodnotení

  4
  1
  0
  0
  0

  Ako sa páčil film vám?

  Recenzie čitateľov

  sirka
  28.12.2009
  komedia?
  Overený nákup
  anglicky humor, v uvode filmu suchy, ku koncu v sprške nabojov a guliek a krvi ... .. moje pocity z neho su rozporuplne, ale mužska časť publika sa bavila dobre ... Čítať viac

  „Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

  Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven
  Všetky skvelé miesta
  Jennifer Niven