Knihy
E-knihy

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

  Bonton Film, 2007
  Výrobca
  Bonton Film, 2007
  Réžia

  Zabudnite na všetky komédie z policajného prostredia, ktoré ste dosiaľ videli. Jednotka príliš rýchleho nasadenia sa od nich odlišuje asi tak, ako sa rozkošná zombie komédia Súmrak mŕtvych líši od svojich žánrových konkurentov....

  Čítaj viac

  2,85 €

  Bežná cena Bežne 6,69 €

  Ušetríte 57%

  Posielame do šiestich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  2,85 €

  Viac o titule

  Zabudnite na všetky komédie z policajného prostredia, ktoré ste dosiaľ videli. Jednotka príliš rýchleho nasadenia sa od nich odlišuje asi tak, ako sa rozkošná zombie komédia Súmrak mŕtvych líši od svojich žánrových konkurentov. Akoby aj nie, keď ju majú na svedomí rovnakí tvorcovia, ktorí i ju vybavili neodolateľne suchým britským humorom, svojráznymi postavičkami a nečakane originálnou zápletkou.

  Nicholas Angel (Simon Pegg) je najlepší seržant, aký kedy slúžil v radoch londýnskej polície – napríklad počet zatknutí, ktoré osobne uskutočnil, o 400 percent prekračuje štatistický priemer. Je, skrátka, taký dobrý, že to vrhá zlé svetlo na zvyšok tímu. Preto ho nadriadení prevelia na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do ospalého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule a ktorého najnapínavejšou udalosťou je každoročná záhradná slávnosť.

  Podľa toho aj vyzerá tunajšie policajné oddelenie. Nicholas vytvorí dvojicu s tučniackym dobrákom Dannym (Nick Frost), ktorý by mohol byť všetkým, len nie dobrým policajtom. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že pod idylickou pokrievkou Sandfordu by mohol bublať poriadne ostrý guláš. V podstate existujú len dve možnosti – buď si Nicholas zo zúfalstva začal vymýšľať zločiny tam, kde nie sú, alebo mu stojí v cesta najchladnokrvnejší zabijak, akého vo svojej doterajšej kariére stretol.

  Scenár Jednotky príliš rýchleho nasadenia, na ktorom sa spolu s režisérom podieľal sám predstaviteľ hlavnej roly, je taký originálny a zábavný, že po jeho prečítaní súhlasili so svojou účasťou vo filme všetky oslovené britské herecké esá, vrátane držiteľa Oscara Jima Broadbenta, bývalého agenta 007 Timothyho Daltona a populárnych komikov Martina Freemana i Billyho Nighyho. Ako čerešničky na torte majú v snímke rozkošné cameo úlohy i jedna oscarová herečka a v súčasnosti veľmi populárny režisér (takisto držiteľ Oscara) – nebudeme prezrádzať.

  Jednotka príliš rýchleho nasadenia vznikla po tom, ako jej tvorcovia zhliadli viac ako 200 „policajných“ filmov, absolvovali rozhovory s desiatkami mužov zákona a prežili jednu nefalšovanú naháňačku. Napriek tomu sa hravo vyhli banálnym klišé, ktoré ste už videli stokrát, a naopak stvorili niečo, čo ste zaručene ešte nevideli.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Jednotka príliš rýchleho nasadenia - Edgar Wright
  38 - Dano Dangl, Lukáš Zednikovič
  6,84 €
  Ušetríte 6,84 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  4,8 / 5

  5 hodnotení

  4
  1
  0
  0
  0

  sirka
  28.12.2009
  komedia?
  anglicky humor, v uvode filmu suchy, ku koncu v sprške nabojov a guliek a krvi ... .. moje pocity z neho su rozporuplne, ale mužska časť publika sa bavila dobre ...
  Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Jednotka príliš rýchleho nasadenia - Edgar Wright
  38 - Dano Dangl, Lukáš Zednikovič
  6,84 €
  Ušetríte 6,84 €

  „Najväčším triumfom spisovateľov je, keď primäjú myslieť tých, ktorí sú toho schopní.“

  Eugene Delacroix