Čínske bludisko - Robert van Gulik
Čínske bludisko
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čínske bludisko

Robert van Gulik
Básnik a vražda - Robert van Gulik
Básnik a vražda - Robert van Gulik
Lakový paraván - Robert van Gulik

Robert Hans van Gulik, známy holandský sinológ, pôsobil v diplomatických službách v krajinách Ďalekého východu - v Indii, Číne a v Japonsku. Dokonale sa oboznámil s čínskou históriou, literatúrou i filozofiou a stal sa vynikajúcim znalcom čínskeho života. Získané poznatky uplatnil v mnohých...

4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2019
Séria
Sudca Ti

Ďalšie formáty

E-kniha
7,50 €

Nepodplatný sudca Ti – legendárny predstaviteľ právneho systému starej Číny – opäť prijíma hodenú rukavicu... Od prvých chvíľ na novom pôsobisku v okresnom meste Lan-fang má sudca Ti plné ruky práce. Zamestnáva ho predovšetkým...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

9,90 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nepodplatný sudca Ti – legendárny predstaviteľ právneho systému starej Číny – opäť prijíma hodenú rukavicu...
Od prvých chvíľ na novom pôsobisku v okresnom meste Lan-fang má sudca Ti plné ruky práce. Zamestnáva ho predovšetkým nevyhnutnosť zabezpečiť administratívne územie pred nájazdmi barbarov spojených s tyranom a samozvaným vládcom. Jeho situáciu nezľahčujú ani tri zložité kriminálne prípady, ktoré majú korene v hlbokej minulosti. Vražda sudcovho predchodcu Pana, nadväzujúca na prípad bývalého guvernéra Jua, záhadné úmrtie bývalého generála cisárskej armády a únos staršej dcéry kováča Fanga si vyžadujú nielen sudcov čas, ale aj všetok jeho dôvtip a um. Aj keď odhalí tajomstvo guvernérovho bludiska, nájde pravý testament, odhalí perverzného vraha a oslobodí nevinných, musí riešiť vlastnú dilemu súvisiacu s krutým, aj keď spravodlivým trestom pre vinníkov.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2019
9,90 €

Posielame do šiestich dní

Kniha 2003

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2019
PDF
EPUB
MOBI
7,50 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
19,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2964 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
138×210 mm
Hmotnosť
407 g
ISBN
9788022021111
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
582139
Jazyk
slovenčina
Séria
Sudca Ti
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

42 hodnotení

31
8
2
1
0

22
26.1.2021
Čínsky Poirot
Príbeh začína presunom slávneho sudcu Ti do nového pôsobiska Lan-fangu, kde má pôsobiť ako nový administrátor. Tesne pred príchodom do mesta jeho kolónu prepadnú a ani uvítanie v jeho novom pôsobisku neprebieha tak ako by si predstavoval a zaslúžil.
V knihe Čínske bludisko sa sudca Ti nevenuje iba jednému prípadu, ale hneď trom. Predtým sa však ešte musel porátať so samozvaným vládcom mesta, ktorý nielenže vykorisťoval obyvateľov, ale mal pod palcom i predchádzajúcich okresných sudcov.
-
Sudca Ti vo mne celý čas evokoval Hercula Poirota v čínskom vydaní, avšak niektoré jeho praktiky pri vypočúvaní nemajú nič spoločné s Poirotovou rafinovanosťou a sú jednoducho povedané brutálne, čo ale v tých rokoch (1368-1644) bolo nornálne. Taktiež si v závere užijeme podrobný opis bičovania “se vším všudy” a to myslím naozaj že dopodrobna a taktiež dobovú popravu - nič pre slabšie žalúdky. (Ale v dnešnej dobe psychotrilerov a hororov čitateľa už zaskočí asi máločo.) Napriek tomu dedukčné metódy sudcu Ti sú obdivuhodné a veru bol by to zážitok sledovať Poirota a Ti-ho ako si merajú svoje intelektuálne sily. Ešte jednu záľubu majú títo páni spoločnú: Ti svoje bokombrady a Poirot fúzy - veď pri premýšľaní treba niečim zamestnať ruky.
Myslím, že každý kto má rád Agathu Christie, tak nájde zaľúbenie i v R. Van Gulikovi.
Čítaj viac
Zuzana Chudá
1.5.2019
Čínske bludisko
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sudca Ti aj tento raz rieši viacej prípadov naraz. Po veľmi zvláštnom a nečakanom privítaní na novom pôsobisku zasiahne brilantným spôsobom proti miestnemu utláčateľovi, popritom rieši prípad nespravodlivého dedičstva, v hre sú aj dva obrazy, ktoré nesúvisia s jedným prípadom, hľadá stratenú orchideu, rieši prípad ohlásenej vraždy a rozuzlenie je veľmi prekvapivé, celá kniha je bludiskom, ktoré zohrá svojou rolu až vtedy keď naň čitatelia zabudnú Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
19,80 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth