Duna - David Lynch
Duna
4,39 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Duna

  Výrobca
  Hollywood, 1984
  Réžia

  V blízkej budúcnosti človek objaví proroka, na ktorého už čaká dlho-trpiaca galaxia... Veľkolepá cesta zázrakmi vesmíru a záhadami času od hraníc neuveriteľnosti k hraniciam nemožnosti..

  Čítaj viac

  4,39 €

  Bežná cena Bežne 4,61 €

  Ušetríte 5 %

  Posielame do 8 dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  4,39 €

  Viac o titule

  V blízkej budúcnosti človek objaví proroka, na ktorého už čaká dlho-trpiaca galaxia... Veľkolepá cesta zázrakmi vesmíru a záhadami času od hraníc neuveriteľnosti k hraniciam nemožnosti..
  Čítaj viac

  Všetky formáty tohto titulu

  Filmy

  DVD film DVD obal, Hollywood, 1984
  -5 %
  4,39 €

  Posielame do 8 dní

  Blu-ray film Blu-ray obal, Magicbox, 2014
  -5 %

  Vypredané

  Ďalšie
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  4,8 / 5

  29 hodnotení

  25
  3
  1
  0
  0

  8

  Predovšetkým milujem FILM, ako taký, ktorý si nielenže rád pozriem, ale zároveň si o ňom aj s veľkou chuťou následne čosi zaujímavé prečítam, čo mi ponúkajú desiatky filmových kníh, za ktoré vďačím najmä Martinusu. Najviac asi práve obľubujem rôzne knihy o režiséroch, alebo k tomu pridávam i všelijaké autobiografie hercov a herečiek, ktorých neskôr zase dopĺňajú ďalšie poznatky o filmovom odvetví, napríklad o dejinách filmovej hudby. Veľmi si vážim encyklopédiu o Jamesovi Bondovi, vďaka čomu som sa potom dopracoval k láske ku "bondovkám" .

  Marek Dian
  26.11.2016
  Recenzia
  Extra divný, fantastický science - fiction Davida Lyncha, so zaujímavou vizuálnou stránkou a zvukom. V snímku som zaznamenal DEBUT, pre pozoruhodného herca Kylea MacLachlana, ktorý sa odteraz stáva dvorným Lynchovým kamarátom, par excellence. Dunu by som prirovnal k jednému z najslabších filmov v kariére Davida Lyncha, ale ja osobne som nepociťoval akýsi hnus a zdesenie, sadol mi, dalo sa to pozerať, český dabing mi dopomáhal k tomu, aby som sa mohol sústrediť na magické obrazy, pod taktovkou špičkového kameramana, Freddieho Francisa, ktorý predtým spolupracoval na Sloňom mužovi, a to bol neuveriteľný zážitok, tam bola dokonalá práca kameramana, ale povedal by som, že aj v Dune stojí v mnohom za to ! Najmä sekvencie v púšti. Čítaj viac
  jozef
  16.11.2010
  Názor diváka
  Jeden z málo prípadov, keď výnimočné literárne dielo nezkrvavil film. Už je to pekných pár rokov, čo som čítal oba diely DUNY. Tak ako som bol pri čítaní knihy fascinovaný a nadšený tak po rokoch ma prekvapil David Lynch svojim videním literárnej predlohy. Vlastne neprekvapil. Pre Davida Lyncha je celkom príznačné, že svojim jedinečným citom pre myšlienku, podporenú vizualizáciou hodnou tretieho tisícročia prináša jedinečné zážitky a citlivo dotvára to, čo je v literárnom diele naznačené. Vynikajúce!!!! Čítaj viac

  „Autor má byť vo svojom diele ako Boh vo vesmíre: všadeprítomný, a pritom neviditeľný.“

  Gustave Flaubert