Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Úvod do antropológie - Branislav Malík
Úvod do antropológie
8,11 €
Knihy
E-knihy

Úvod do antropológie

Základné antropofémy v dejinách antropologického myslenia

IRIS, 2008
Vydavateľstvo
IRIS, 2008

Informačne obsažná, ale pritom prehľadne a zrozumiteľne napísaná publikácia sa pokúša priviesť čitateľa na stopu odpovede na odvekú ľudskú otázku Kto sme, odkiaľ prichádzame, kam ideme...

Čítaj viac

8,11 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Informačne obsažná, ale pritom prehľadne a zrozumiteľne napísaná publikácia sa pokúša priviesť čitateľa na stopu odpovede na odvekú ľudskú otázku Kto sme, odkiaľ prichádzame, kam ideme. Autor v nej kategorizuje obsiahlu bázu poznatkov o človeku, pochádzajúcich z arzenálu širokého spektra vedných disciplín a názorových prúdov filozofického myslenia. Výsledkom uvedenej inventarizácie a katalogizácie relevantných antropologických dát a poznatkov však nie je ich hierarchicky budovaný systém, ani pokus o ich syntézu do určitej ucelenej antropologickej koncepcie, ale nájdenie základných štruktúrnych elementov a významových jednotiek, z ktorých sú tieto obrazy a koncepty človeka utvárané. Tým, že autor v uvedenej práci uplatnil viacero klasifikačných prístupov, vytvoril zároveň aj špecifický pojmový raster, umožňujúci zachytiť väčšinu reprezentatívnych výpovedí archivovaných v dejinách antropologického myslenia od najstarších čias až po súčasnosť a tým ich dostať aj do inšpirujúcej blízkosti. Publikácia je určená nielen poslucháčom vysokých škôl humanitného zamerania (osobitne pedagogických a filozofických fakúlt), ale aj širšej verejnosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Úvod do antropológie - Branislav Malík
Filozofická antropológia - Slavomír Gálik
14,72 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
214
Hmotnosť
412 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
IRIS
Rozmer
150×210 mm
ISBN
8089256099
Naše katalógové číslo
57038

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Úvod do antropológie - Branislav Malík
Filozofická antropológia - Slavomír Gálik
14,72 €

„Knihy sú nemí učitelia.“

Aulus Gellius