Knihy
E-knihy

Nemecko-slovenský a slovensko-nemecký praktický slovník

... pre každého

  Lingea, 2008
  Vydavateľstvo
  Lingea, 2008

  Ide o autorsky pôvodný slovník. Pri jeho koncipovaní sme sa snažili čo najhutnejšie, ale v maximálne prehľadnej forme postihnúť skutočnú slovnú zásobu nemčiny aj slovenčiny...

  Čítaj viac

  18,60 €

  Bežná cena Bežne 19,58 €

  Ušetríte 5%

  Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Ide o autorsky pôvodný slovník. Pri jeho koncipovaní sme sa snažili čo najhutnejšie, ale v maximálne prehľadnej forme postihnúť skutočnú slovnú zásobu nemčiny aj slovenčiny. Hoci ide o slovník rozmerom stredný, svojím obsahom a záberom ho môžeme na našom trhu priradiť skôr k väčším slovníkom.

  Všetky heslá a významy sú overené na základe informácií z dôveryhodných zdrojov, starostlivo spracované a graficky upravené tak, aby vám umožnili nielen čo najrýchlejšie nájsť správny preklad, ale ho tiež správne použiť v danom kontexte.

  Pri práci na nemeckej strane slovníka sme vychádzali z najnovších nemeckých výkladových slovníkov renomovaných nakladateľstiev akými sú Duden, Langenscheidt, z množstva slovníkov frázových slovies, idiómov a slangu, z odborných slovníkov a encyklopédií, v neposlednom rade z vlastných korpusových zdrojov a internetu.

  Slovenská strana vychádza z vlastného rozsiahleho slovníka slovenčiny. Tento živý, priebežne aktualizovaný a neustále rozširovaný slovník tvorí zjednocujúci základ všetkých našich prekladových slovníkov, ktoré postupne vydávame v knižnej aj elektronickej podobe od roku 2005.

  Obsahuje súčasnú frekvenčne usporiadanú slovnú zásobu, nechýbajú ani najnovšie technické, ekonomické či právne termíny odrážajúce technologický pokrok začiatku nového tisícročia.

  Veríme, že výsledkom našej práce je skutočne praktický slovník, ktorého kvality ocenia všetci, ktorí pracujú s cudzím jazykom a chcú mať k dispozícii aktuálnu slovnú zásobu v čo najširšom rozsahu.

  OBSAH SLOVNÍKA
  strán 1 264
  hesiel 80 000
  príkladov, idiómov a fráz 17 000
  prekladov 200 000

  HLAVNÉ VLASTNOSTI
  Aktuálna slovná zásoba verne odrážajúca súčasný písaný a hovorený jazyk
  Odborná terminológia a ustálené slovné spojenia
  Dvojfarebná tlač pre lepšiu prehľadnosť hesiel
  Nenahraditeľný pomocník pri práci, štúdiu aj vo voľnom čase
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  1264
  Hmotnosť
  810 g
  Rok vydania
  2008
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  slovenský, nemecký
  Vydavateľstvo
  Lingea
  Rozmer
  115×170 mm
  ISBN
  8089323173
  Naše katalógové číslo
  54284

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  5,0 / 5

  14 hodnotení

  14
  0
  0
  0
  0

  1.12.2014
  Názor čitateľa
  Dobrý deň, ku novšiemu vydaniu tohto slovníka (http://www.martinus.sk/?uItem=179950) sme pridali dve stránky ukážok. Či Vám bude vyhovovať, zistíte určite cez ne. Prajeme príjemný deň.
  Čítaj viac
  zuzka
  1.12.2014
  Názor čitateľa
  nachádza sa v slovníku aj výslovnosť v hranatých zátvorkách za slovíčkami?
  Čítaj viac
  19.3.2013
  slovník
  Tento slovník môžem len jedine odporučiť :) veľmi mi pomohol pri práci v škole, preklade časopisov a perfektne predčil aj veľmi slávny internet, ktorý často (stále) prekladá úplné hlúposti. Pracuje sa s ním jednoducho a efektívne. Doteraz ho nezaskočilo ani jedno jediné slovíčko, ktoré som potrebovala. Som nadmieru spokojná.
  Čítaj viac
  Pavel Halgoš
  8.5.2012
  Spokojnosť
  Som spokojný so slovníkom. Je prehľadný. Plní svoj účel :)
  Čítaj viac

  Čítaj viac

  „Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

  Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
  Klub nenapraviteľných optimistov
  Jean-Michel Guenassia