Knihy
E-knihy
20,09 €

Bežná cena Bežne 21,15 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Druhý z dvoch zväzkov sa snaží obsiahnuť všetky oblasti náboženskej praxe a náboženského prežívania vo viacerých svetových náboženstvách. Na jednej strane ponúka analýzu postavenia žien v jednotlivých náboženstvách, ale nevynecháva ani súčasné trendy smerujúce k zmene postavenia žien v rôznych tradíciách. Oba zväzky publikácie Ženy a náboženstvá horizontálne rozširujú diskusiu o postavení žien v hlavných náboženských tradíciách hinduizmu, buddhizmu, judaizmu, kresťanstva a islamu, nevynímajúc africké, afroamerické, šintoistické, bahájske náboženské tradície. Vertikálne zasa prepájajú históriu so súčasnosťou. Výskum o ženách často vychádza z deskripcie; feministické analýzy zase stavajú vzťah ženy a náboženstva do kritickej pozície. Oba prístupy sú prítomné v publikáciách, takže opis a kritika vytvárajú želaný súlad.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
313
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Ústav pre vzťahy štátu a cirkví
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788089096336
Naše katalógové číslo
54251

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Nina Plana
30.6.2017
Názor čitateľa
Kniha je veľmi zaujímavá a obohacujúca, ale stránky sú veľmi nekvalitné, mne sa vytrhli z knihy už po 4 dňoch. Veľmi mi však prekážalo, že v stručnom obsahu knihy písali, že v knihe budú rozoberať všetky náboženstvá, včetne afrických. V knihe však zatiaľ rozoberali len kresťanstvo, islam a bahaizmus.
Čítaj viac

„Poézia je nevyhnutne potrebná - keby som len vedel na čo.“

J. Cocteau