Knihy
E-knihy

Let číslo 93

  Bonton Film, 2006
  Výrobca
  Bonton Film, 2006
  Réžia

  Let číslo 93 anglického režiséra a scenáristu Paula Greengrassa je nielen prvý, ale aj jedinečný. Nesnaží sa vodiť divákov za ručičku a dávať na zložité otázky jednoduché odpovede. Skôr sa pokúša byť nestranným svedkom dňa, počas ktorého sa za pár hodín..

  Čítaj viac

  8,54 €

  Bežná cena Bežne 8,99 €

  Ušetríte 5%

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o titule

  Dve nominácie na Oscara za najlepšiu réžiu (Paul Greengrass) a najlepší strih (Clare Douglas, Christopher Rouse, Richard Pearson)!

  11. september roku 2001 zmenil moderné dejiny našej planéty väčšmi než akákoľvek iná udalosť. Dlhých päť rokov muselo uplynúť, kým o tomto hrôzostrašnom dni vznikol prvý film, na ktorý sa diváci môžu vybrať do kín.

  Let číslo 93 anglického režiséra a scenáristu Paula Greengrassa je nielen prvý, ale aj jedinečný. Nesnaží sa vodiť divákov za ručičku a dávať na zložité otázky jednoduché odpovede. Skôr sa pokúša byť nestranným svedkom dňa, počas ktorého sa za pár hodín zmenili milióny osudov a niekoľko tisíc sa ich navždy uzavrelo...

  Film je strhujúcou a provokatívnou drámou ľudí, ktorí sa stali priamymi svedkami únosu štvrtého lietadla v deň najhoršieho teroristického útoku v histórii Ameriky. Zámerom autora však bolo pohybovať sa počas celého filmu iba medzi letovými dispečermi, pasažiermi a posádkou. "Nie je to film s jasne štruktúrovanými postavami. Je to príbeh o 44 ľuďoch, ktorých začíname sledovať od príchodu na letisko, a potom v reálnom čase absolvujeme ich 90-minútovú cestu v ústrety obrovskému hrdinstvu, tvárou v tvár takmer istej smrti," vysvetľuje režisér Paul Greengrass.

  Pri nakrúcaní filmári úzko spolupracovali s pozostalými po pasažieroch a členoch posádky a využívali všetky dostupné materiály, ktoré dokumentovali osudný let a udalosti na jeho palube až po tragický pád v Pensylvánii. Netradičnému filmu zodpovedal i casting, pri ktorom bola hlavnou devízou adeptov fyzická podobnosť herca s niektorým z reálnych predstaviteľov udalosti.

  Namiesto scenárov dostali herci nakrútené dokumenty o svojich postavách, ktoré im pomáhali lepšie sa s úlohami stotožniť. Aby dráma pôsobila skutočne verne, niektorí pracovníci letiskových kontrolných veží, ktorí túto tragédiu pocítili ako prví na pevnej zemi, si zahrali samých seba. Aj vďaka tomu sa film vyznačuje mimoriadnou autentickosťou. Okrem toho sa však môže pochváliť predovšetkým svojou nadšene hodnotenou kvalitou. Zahraničná kritika zatiaľ tento film prijíma jednoznačne. "Úžasný počin, ktorý vysoko prevyšuje všetky filmy nakrútené v tomto roku," komentuje ho napríklad Peter Travers z časopisu Rolling Stone.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Originálny názov
  United 93
  Dabing
  anglický 5.1, český 5.1
  Dĺžka
  106 min.
  Naše katalógové číslo
  54214
   
  DVD obal

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  5,0 / 5

  3 hodnotenia

  3
  0
  0
  0
  0

  „V knihách je ukrytá všetka minulosť.“

  Thomas Carlyle