Knihy
E-knihy

Bourneovo ultimátum

  Bonton Film, 2007
  Výrobca
  Bonton Film, 2007
  Réžia

  Vynoril sa z vĺn Stredozemného mora a nemal ani najmenšie tušenie o tom, kým je. Vtedy sa zrodil Agent bez minulosti. Postupne začal skladať čriepky do svojej životnej mozaiky, až zistil, že jeho minulosť ukrýva celý rad temných miest...

  Čítaj viac

  6,69 €

  Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o titule

  V našej ponuke aj ako výhodná kolekcia
  Vynoril sa z vĺn Stredozemného mora a nemal ani najmenšie tušenie o tom, kým je. Vtedy sa zrodil Agent bez minulosti. Postupne začal skladať čriepky do svojej životnej mozaiky, až zistil, že jeho minulosť ukrýva celý rad temných miest, ktorými musí znovu prejsť, ak chce o sebe niečo zistiť. Tak vznikol Bournov mýtus. Teraz stojí elitný tajný agent Jason Bourne (Matt Damon) na prahu riešenia osobnej životnej hádanky a chystá sa vyhlásiť Bournovo ultimátum.

  Náročnú cestu za poznaním seba samého mu prakticky od začiatku komplikovalo množstvo nájomných zabijakov, ktorí na ňom pracovali z poverenia jeho bývalých zamestnávateľov. Tí sa totiž usilujú o pravý opak toho, po čom túži Bourne. Teda aby si na všetko spomenul. Tak, ako sa čoraz väčšmi blíži k odhaleniu pravdy, zosilňuje sa ich nervozita a aktivity nimi najatých vrahov.

  Agent Jason Bourne pred nimi uteká cez Moskvu, Paríž, Londýn a marocký prístav Tanger až do New Yorku, kde sa pokúsi definitívne dohnať vlastnú minulosť, aby sa mohol začať pozerať do budúcnosti. Nebude to mať ľahké, pretože okrem ostrostrelcov z podsvetia ho tu, snáď okrem armády, prenasledujú všetky ozbrojené americké zložky.

  Úspech akčnej špionážnej série podľa bestsellerov Roberta Ludluma z veľkej miery súvisí s tým, že si udržuje kontakt s realitou, má veľmi chytrú zápletku a charizmatického hlavného hrdinu. Ani jeden z týchto dôležitých faktorov v Bournovom ultimáte nechýba. Réžie sa opäť ujal uznávaný filmár Paul Greengrass, vlani nominovaný na Oscara za réžiu strhujúceho Letu číslo 93, o scenár sa rovnako ako v predchádzajúcich dvoch dieloch postaral Tony Gilroy, ktorému pomáhal slávny britský dramatik s českými koreňmi Tom Stoppard.

  A chýbať, samozrejme, nesmie ani Matt Damon ako nepolapiteľný tajný agent s amnéziou. „Je veľmi ťažké sa k tej úlohe vrátiť, pretože všetci čakajú, že prídete s niečím novým, no zároveň však nechcú, aby sa Jason Bourne nejako zásadne zmenil. Lavírovať medzi týmito dvoma nárokmi je náročné. Obzvlášť vtedy, ak je Bourne jednou z mojich najobľúbenejších postáv a nechcem jej ublížiť,“ hovorí Matt Damon.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Originálny názov
  The Bourne Ultimatum
  Dabing
  anglický 5.1, český 5.1
  Dĺžka
  100 min.
  Titulky
  české
   
  DVD obal
  Naše katalógové číslo
  54010

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  „Čokoľvek, čo čítame s veľkým záujmom, nám ukazuje, ako by sme mali čítať vždy.“

  Ernest Dimnet