No tak, usmej sa... - Martin Prebudila
No tak, usmej sa...
9,43 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

No tak, usmej sa...

3-4 hodiny čítania

Ďalšie formáty

E-kniha
6,90 €

Martin Prebudila, invenčný, svojrázny spisovateľ a prekladateľ zo Srbska sa vo svojej tvorbe zamýšľa nad hodnotovou orientáciou súčasného človeka. Okrem iných publikácií napísal aj jedinečnú psychologickú románovú novelu...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

9,43 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do 16 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Martin Prebudila, invenčný, svojrázny spisovateľ a prekladateľ zo Srbska sa vo svojej tvorbe zamýšľa nad hodnotovou orientáciou súčasného človeka. Okrem iných publikácií napísal aj jedinečnú psychologickú románovú novelu No tak, usmej sa... Je to príbeh nadčasový, nie je ohraničený priestorom Vojvodiny ani Srbska, keďže by sa mohol odohrať kdekoľvek v našom tzv. civilizovanom svete. Hoci je univerzálny, predsa len sa opiera o reálie moderných dejín Vojvodiny a Srbska, aj Európy; v náznakoch hovorí tiež o vojnovej kríze a o útokoch na Novi Sad, aj o spoločenskej traume, ktorá postihla spoločnosť po rozpade Juhoslávie. Do takéhoto historického rámca je vsadený individuálny osud človeka, ktorý hľadá svoje miesto v spoločnosti. Autor priam kafkovským spôsobom naznačuje a rovnako tak aj zahmlieva pravé motívy svojho hrdinu, ktorý sa vracia z väzenia a musí sa zaradiť do mechanizmu spoločenských a medziľudských vzťahov. Na pozadí jeho úsilia vrátiť sa späť do normálneho života, autor opisuje pomery v malých komunitách, ktoré pozitívne i negatívne prijímajú hrdinu príbehu, no najmä – ako inak! – je tu dominantný jeho vzťah k ženám. Tieto aspekty a epizódy obohacujú dej o ďalší ľudský rozmer. Hoci z celého príbehu presakuje skepsa, predsa len sa hrdina nevzdáva hmlistých nádejí, ktoré ponúka každý ľudský osud.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
-5 %
9,43 €

Posielame do 16 dní

E-knihy a audioknihy

Novinka
PDF
6,90 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
No tak, usmej sa... - Martin Prebudila
3 bodky v dvoch vytiach... - Martin Prebudila
15,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Väzba
pevná väzba
ISBN
9788082020710
Naše katalógové číslo
537727
Rozmer
145×215 mm
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
No tak, usmej sa... - Martin Prebudila
3 bodky v dvoch vytiach... - Martin Prebudila
15,05 €

„Najviac ti pomáhajú tie knihy, ktoré ťa prinútia najviac rozmýšľať.“

Theodore Parker