Príručka mzdovej účtovníčky 2019 -
Príručka mzdovej účtovníčky 2019
8,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Príručka mzdovej účtovníčky 2019

Pracovnoprávne minimum, Výpočet mzdy zamestnanca, Zdravotné a sociálne poistenie, zamestnancov, Zdaňovanie a účtovanie miezd, Sociálny fond, Cestovné

  Vydavateľstvo
  Poradca s.r.o., 2019

  Nevyhnutná pomôcka všetkých mzdových účtovníkov obsahuje zrozumiteľný výklad platnej slovenskej legislatívy doplnený desiatkami praktických príkladov, vzormi dokumentov a formulárov s ukážkami ich správneho vyplnenia...

  Čítaj viac

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Nevyhnutná pomôcka všetkých mzdových účtovníkov obsahuje zrozumiteľný výklad platnej slovenskej legislatívy doplnený desiatkami praktických príkladov, vzormi dokumentov a formulárov s ukážkami ich správneho vyplnenia. V jednotlivých kapitolách sú vysvetlené všetky povinnosti, ktoré musí splniť zamestnávateľ voči svojim zamestnancom a inštitúciám, povereným spravovať výber daní, príspevkov a poistení súvisiacich so zamestnávaním osôb na území Slovenska.

  Príručka mzdovej účtovníčky obsahuje nasledujúce témy:

  - Pracovnoprávne minimum pri zamestnávaní občanov
  - Výpočet mzdy zamestnanca
  - Zdravotné poistenie zamestnancov
  - Sociálne poistenie zamestnancov
  - Zdaňovanie miezd
  - Sociálny fond
  - Cestovné náhrady
  - Účtovanie miezd
  - Štátne dávky

  1. Pracovnoprávne minimum pri zamestnávaní občanov: v tejto kapitole sú uvedené okrem povinností určených Zákonníkom práce pri vzniku, zmene a zániku pracovnoprávnych vzťahov aj podmienky pri zamestnávaní cudzincov, povinnosti vyplývajúce z ochrany osobných údajov, BOZP a inšpekcie práce, ako aj povinnosti pri zamestnávaní

  2. Výpočet mzdy zamestnanca: na konkrétnych príkladoch je v tejto kapitole vysvetlené určenie mzdy vo vzťahu k minimálnym nárokom zamestnancov v podnikateľskej sfére, spôsob výpočtu priemerného zárobku, všetkých druhov príplatkov a náhrad miezd v zmysle Zákonníka práce, odstupného a odchodného, ako i náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a zrážok zo mzdy.

  3. Zdravotné poistenie zamestnancov: v tejto kapitole je okrem návodov na výpočet a vykazovanie preddavkov na zdravotné poistenie vrátane podielov na zisku uvedený aj postup pri uplatnení odpočítateľnej položky a odvodovej úľavy, ako aj príklady splnenia všetkých oznamovacích a evidenčných povinností zamestnávateľa v zdravotnom poistení.
  4. Sociálne poistenie zamestnancov: čitateľ sa v tejto kapitole oboznámi s platnými zásadami pri určení vymeriavacieho základu zamestnanca i zamestnávateľa, so sadzbami poistného i s odvodovou úľavou v sociálnom poistení, so spôsobom výpočtu a vykazovania poistného, ale nájde tu aj návod na vyplnenie evidenčného listu dôchodkového poistenia a prehľad všetkých aktuálnych dávok poskytovaných zamestnancom zo sociálneho poistenia.

  5. Zdaňovanie miezd: táto kapitola obsahuje detailný výpočet príjmov, ktoré podliehajú a ktoré nepodliehajú zdaneniu, vysvetľuje zdaňovanie nepeňažných príjmov, použitie rôznych sadzieb dane, správny postup pri uplatnení nezdaniteľných častí základu dane, daňových bonusov, obsahuje návod na ročné zúčtovanie dane a vyplnenie daňového priznania pri príjmoch zo závislej činnosti, prehľadným spôsobom vysvetľuje všetky povinnosti zamestnávateľa voči finančnej správe.

  6. Sociálny fond: táto kapitola obsahuje praktické vysvetlenie tvorby sociálneho fondu a podmienok jeho čerpania v zmysle platnej legislatívy.

  7. Cestovné náhrady: okrem praktických príkladov výpočtu náhrad pri tuzemských a zahraničných pracovných cestách zahŕňa táto kapitola aj povinnosti zamestnávateľa a zamestnanca v súvislosti s pracovnými cestami vrátane dane z motorových vozidiel za používanie áut zamestnancov.

  8. Účtovanie miezd: predposledná kapitola obsahuje účtovanie miezd nielen v podvojnom, ale aj v jednoduchom účtovníctve a vysvetľuje spôsob tvorby rezerv v oblasti miezd vrátane ich účtovania.

  9. Štátne dávky: v poslednej kapitole sú uvedené podmienky a aktuálna výška dávok, ktoré poskytuje štát rodičom detí, zdravotne postihnutým občanov a občanom v sociálnej núdzi.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  408
  Hmotnosť
  330 g
  Vydavateľstvo
  Poradca s.r.o.
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  534665
  Rozmer
  150×210 mm
  Rok vydania
  2019

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  5,0 / 5

  2 hodnotenia

  2
  0
  0
  0
  0

  „Všetky veci, ktoré chcem vedieť, sú v knihách. Môj najlepší priateľ je ten človek, ktorý mi daruje knihu, ktorú som ešte nečítal.“

  Abraham Lincoln