Knihy
E-knihy
5,85 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Morálka je na základe svojej dôležitosti a aktuálnosti široko pertraktovanou témou. Práve dnes, v mravne zdevastovanej spoločnosti. Stala sa výzvou pre všetky spoločenské vedy. Ako fascinujúca skutočnosť, sila, ktorá ľudstvu dáva veľký rozvojový potenciál. Ako prostriedok koexistencie, súťaživosti, spolupráce, vzájomnej pomoci. Ako faktor adaptácie jednotlivca. Ako základný pilier každej civilizácie i kultlúry. Ako socio-bio-psychický jav.

Autorka rozoberá psychologické aspekty procesu morálneho vývinu, opiera sa o kľúčové diela Jeana Piageta a jeho žiaka Lawrenca Kohlberga. Kriticky hodnotí ich prínos, čo využíva k prezentácii ich nasledovníkov. Pozornosť venuje i výskumným nástrojom na meranie morálneho usudzovania a predstavuje spôsob, ako rozvíjať schopnosť morálne myslieť a následne i morálne konať - a tak sa stať morálne kompetentnou osobou.

Knihu ocení nielen odborná psychologická verejnosť a študenti, ale privítajú ju i odborníci z oblasti pedagogiky, etiky, sociológie a dalších príbuzných odborov. Monografia o psychológii morálky bude pre všetkých čitateľov zaujímavým čítaním a v neposlednom rade i užitočným pomocníkom pre prax.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
91
Hmotnosť
186 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Akademické nakladatelství CERM
Rozmer
175×250 mm
ISBN
8072045693
Naše katalógové číslo
50884

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

14 hodnotení

10
2
1
1
0

Katarína
3.11.2012
Názor čitateľa
Kniha je kvalitne napísaná, no bohužiaľ aj celkom zložito Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green