Knihy
E-knihy

Búrka

William Shakespeare

William Shakespeare bol významený anglický básnik a dramatik, kľúčová postava európskej drámy. Často je považovaný za anglického národného básnika alebo barda. Zachovalo sa jeho 37 divadelných hier, 154 sonetov, dve dlhé epické básne a niekoľko ďalších diel. Jeho hry boli preložené do všetkých...

Ikar, 2008
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2008
Edícia
Odeon

Aj Shakespearova predposledná samostatná hra bola dielom génia, ktorý si vždy vedel položiť tie najťažšie otázky v tej najbásnickejšej podobe...

Čítaj viac

5,90 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Aj v tomto slávnom Prosperovom výroku sa skrýva metafora začarovaného ostrova. A ostrov, kde milánsky vojvoda a čarodejník Prospero pomocou kníh nadobudne moc nad divochom Calibanom, to nie je len veľká metafora Shakespearovej doby, v ktorej sa rodilo anglické impérium - je to aj ustavične aktuálna metafora súčasného sveta. Je iba krásnym snom dobro kultúry, ak jej pomocou mocné impérium expanduje na územie kohosi slabšieho? A máme iba ako zlý sen odsudzovať impérium, ktoré napokon suverenitu toho slabšieho uznáva a z jeho územia odchádza, ale svoju kultúru mu zanecháva? Aj Shakespearova predposledná samostatná hra bola dielom génia, ktorý si vždy vedel položiť tie najťažšie otázky v tej najbásnickejšej podobe.

William Shakespeare (1564 - 1616) nebol len veľký dramatik, o ňom sa vždy bude hovoriť aj ako o najväčšom básnikovi divadla.

Aj nový slovenský preklad je dielom básnika -
hru preložil Ľubomír Feldek.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Búrka - William Shakespeare
Veľa kriku pre nič - William Shakespeare
12,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
153 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
8055115303
Naše katalógové číslo
50528

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

32 hodnotení

20
6
2
2
2

Nynland
22.4.2016
Názor
Je to veľmi dobra kniha veľmi sa mi páči , hlavne jej ideologia a myšlienka . Z počiatku pripomína tragediu no na jej konci však všetko dobre dopadne .
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Búrka - William Shakespeare
Veľa kriku pre nič - William Shakespeare
12,80 €

„Televízia je pre mňa veľmi poučná. Vždy keď ju niekto zapne, idem do inej izby a čítam.“

Groucho Marx