Nemčina pre každý prípad -

9,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Nemčina pre každý prípad -
Audiokniha
Nemčina pre každý prípad -
Audiokniha

Nemčina pre každý prípad

  Chystáte sa pracovať alebo študovať v Nemecku? Vypočujte si náš príbeh. Takmer 70 minút dialógov pre mierne pokročilých nájdete na dvoch cédečkách... Čítať viac

  Vydavateľstvo
  Hemisféry
  Dĺžka
  64

  Chystáte sa pracovať alebo študovať v Nemecku? Vypočujte si náš príbeh. Takmer 70 minút dialógov pre mierne pokročilých nájdete na dvoch cédečkách... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Slovenčina
  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude audiokniha dostupná.

  Ďalšie audioknižné vydania (2)
  Nemčina pre vašu prácu - Lucie Meisnerová
  MP3 na stiahnutie
  Slovenčina, nemčina, 2016
  Ihneď na stiahnutie

  7,63 €


  Nemčina pre vašu prácu na počúvanie 2 -
  MP3 na CD
  Slovenčina, nemčina, 2011
  Vypredané

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Viac o audioknihe

  Chystáte sa pracovať alebo študovať v Nemecku? Vypočujte si náš príbeh. Takmer 70 minút dialógov pre mierne pokročilých nájdete na dvoch cédečkách.

  Námet vychádza z bežných situácií: hlavná hrdinka príbehu Jana Malá sa v úvode radí so svojím nemeckým lektorom o štipendiu, vo vlaku z Prahy sa zoznámi s au-pairkou v Lipsku Tiinou Mantsinenovou, baví sa s ňou o európskych mestách, obe dievčiny nakupujú, Jana si hľadá byt, ide sa najesť do reštaurácie... Neskôr sa do príbehu pripletie jej nový zamestnávateľ, pán Malý, ktorý za obchodnými účelmi cestuje na veľtrh do Berlína, pán Novák.... Janin otec, prepravca z Bratislavy, je často pracovne v Nemecku. Dozviete sa aktuálne informácie o tom, ako si Jana prenajíma byt a cestuje autobusom alebo vlakom. Skúsenosti mladého českého manažéra, pána Nováka vám pomôžu pri rezervovaní letenky a ubytovaní v hoteli, aby ste mohli absolvovať obchodné stretnutie... Mysleli sme aj na slovnú zásobu potrebnú v gastronómii alebo pri príležitostných zamestnaniach... S ďalšími aktérmi sa prenesieme do Álp, k Baltskému moru, na Oktoberfest, sezónne práce v mládežníckej ubytovni či na Úrad práce.

  Stimulované sú obidva, pre učenie dôležité, zmysly: zrak aj sluch. Slovenské a zároveň do nemčiny preložené dialógy (každý trvá 1—3 minúty) nahraté v zahraničnej redakcii Slovenského rozhlasu v Bratislave v réžii Vladimíra Štefucu, ktorý je príjemným spíkrom (v nemčine dané pasáže nahovoril Frank Riedel) sa dajú simultánne sledovať vo vytlačených textoch. Slovenský rozprávač každý rozhovor uvedie i stručne zhrnie. Preto môžete počúvať nahrávku bez slovníka. Ako v predošlých publikáciách, aj tu vaše zrakové vnemy potešia zrozumiteľné ilustrácie a grafická úprava Jana Meisnera; fotografie tentokrát zhotovil Dušan Dukát. V závere okrem prehľadného obsahu, podľa ktorého sa dá ľahko nájsť buď nahratá stopa dialógu na cédečku, alebo strana, kde sa nachádza v knižke, je aj veľmi praktický nápad: ukážky jedálnych lístkov veľtržnej reštaurácie.
  Jednoducho: najprv si ,,hru“ vypočujete, potom porovnáte s textami, porozumiete a následne už sami hovoríte. A potom už len pekne sporiadane ,,richtig“drilujete a opakujete... Vydarená publikácia nemčiny pre mierne pokročilých je potom naozaj pre každý prípad, a žiada sa dodať, pre každého, a nielen mierne pokročilého.

  Publikácia nadväzuje na vedomosti, obsiahnuté v Nemčine pre všetkých.
  Čítať viac
  Príloha
  2 CD
  Dĺžka
  64
  Naše katalógové číslo
  49944
  Jazyk
  slovenčina
  Vydavateľstvo
  Hemisféry
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,3 / 5

  3 hodnotenia

  2
  0
  1
  0
  0

  Ako sa páčila audiokniha vám?

  Recenzie čitateľov

  Igor
  Neoverený nákup
  25.4.2013
  Názor zákazníka
  Celkom dobrá kniha aj nahrávky . Neodporúčam pre úplných začiatočníkov. Čítať viac

  „Niektoré veci máme iba dovtedy, kým sú stratené. “

  Sprievodca strácaním sa - Rebecca Solnit