Ticho - Juraj Jordán Dovala
Ticho
5,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
5,95 €

Bežná cena Bežne 6,24 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Človek v Tichu nájde podobenstvá a meditácie, úsmevné príhody i mysticko-kontemplatívne zastavenia, ktoré mu pomôžu prekonať niektoré úskalia spirituálneho rastu, vnesú do srdca pokoj, upriamia pozornosť na blahodárne ticho.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ticho - Juraj Jordán Dovala
Nadácia a impérium - Isaac Asimov
17,46 €
Ušetríte 2,27 €

Recenzie, kritiky

"Boh sa nikam nenáhli a na nič netlačí. Boh necháva padať dážď na spravodlivých aj na nespravodlivých. Mnohí z nás by občas chceli, aby to tak nebolo.“ Katolík Juraj Jordán Dovala sa dal na štúdium pravoslávnej teológie, aby sa následne stal kňazom Cirkvi československej husitskej. Táto ekumenická životná púť sa prejavuje v jeho vnímavosti voči rôznym duchovným (nielen kresťanským) tradíciám. Bolo to cítiť už v jeho prvej knihe, stredovekej alegórii Kôrkar, evidentné je to v zbierke krátkych úvah, príbehov a myšlienok s názvom Ticho. Sú to texty určené na zamyslenie, meditáciu či modlitbu. Vyučujú bez toho, aby poučovali, vedú bez toho, aby manipulovali. Majú v sebe starodávny pokoj, hoci mnohé sú z najsúčasnejšej súčasnosti. Sú v nich citáty starých svätcov aj moderných filozofov. Dovalovo Ticho je pokojnou alternatívou voči akčnej, hlučnej, rýchlej a povrchnej „kultúre“ preplnených diárov, obsedantne vibrujúcich telefónov a ich vystresovaných majiteľov. Takéto knižky sa zostavujú z diel starých mudrcov, Jordán Dovala má len niečo vyše tridsať. A občas je to cítiť. Ako keby prílivy a odlivy života ešte celkom nevyhladili balvany na pobreží. To však čitateľovi nebráni, aby sa pomocou týchto textov dostal do krajiny odovzdaného, pokorného, a preto tvorivosťou nabitého ticha. „Ak chceš pochopiť svet, načúvaj mu. Ak chceš pochopiť sny Boha: hľadaj TICHO." Juraj Kušnierik, Týždeň, 15, 2008

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
118
Hmotnosť
144 g
Rok vydania
2007
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Michala Vaška
Rozmer
115×185 mm
ISBN
8071656364
Naše katalógové číslo
49680

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ticho - Juraj Jordán Dovala
Nadácia a impérium - Isaac Asimov
17,46 €
Ušetríte 2,27 €

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles