Knihy
E-knihy

Slovensko-francúzsky hovorník

Rozviažte si jazyk

  Lingea, 2008
  Vydavateľstvo
  Lingea, 2008

  Možno sa vám už niekedy stalo, že ste potrebovali utvoriť konkrétny slovný zvrat alebo vetu v cudzom jazyku a nevedeli ste si s tým dať rady, lebo hľadanie v tematicky usporiadanej konverzácii bolo neúspešné, alebo trvalo príliš dlho...

  Čítaj viac

  9,42 €

  Bežná cena Bežne 9,92 €

  Ušetríte 5%

  Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Možno sa vám už niekedy stalo, že ste potrebovali utvoriť konkrétny slovný zvrat alebo vetu v cudzom jazyku a nevedeli ste si s tým dať rady, lebo hľadanie v tematicky usporiadanej konverzácii bolo neúspešné, alebo trvalo príliš dlho. Pomocou slovníka ste nakoniec vetu zostavili, ale neboli ste si úplne istí jej správnosťou.

  Ak sa chcete vyjadrovať správne a pohotovo, nestačí vám ovládať len určité množstvo slovíčok. Musíte sa naučiť tvoriť konkrétne vety a slovné spojenia, správne používať predložkové väzby ap., navyše si musíte osvojiť množstvo fráz, ktoré sa v danom jazyku bežne používajú a nedajú sa doslovne preložiť. Na to, aby ste mohli podobné zvraty ľahko nájsť alebo sami utvoriť, vám poslúži práve hovorník.

  Hovorník spája v sebe výhody slovníka, konverzačnej príručky a prehľadu gramatických pravidiel. Obsahuje abecedne zoradené kľúčové slová, ktoré pokrývajú základ slovnej zásoby. V každom hesle ďalej nájdete množstvo praktických viet, slovných spojení a idiómov, ktoré obsahujú dané kľúčové slovo.

  Na rozdiel od konverzačnej príručky, výber príkladov nie je obmedzený tematicky, ale zahŕňa bežné slovné zvraty, ktoré sa skutočne používajú v každodennej komunikácii. Bez zdĺhavého listovania si tak môžete nájsť vetu alebo slovné spojenie, ktoré práve potrebujete, rozširovať si tak slovnú zásobu a zlepšovať komunikačné schopnosti. Niektoré príklady môžete použiť hneď, iné si ľahko pozmeníte tak, aby vyhovovali vašej konkrétnej potrebe.

  Hovorník ponúka cca 1500 kľúčových hesiel a takmer 15 000 príkladov, nie len štýlovo neutrálnych, ale aj hovorových a slangových. Navyše obsahuje kompletný prehľad gramatiky spolu s množstvom ilustračných príkladov na lepšie pochopenie a zapamätanie. Cieľom hovorníka nie je vyčerpávajúcim spôsobom obsiahnuť slovnú zásobu, ale poskytnúť používateľovi množstvo užitočných informácií na uľahčenie komunikácie v cudzom jazyku.

  Veríme, že hovorník ocenia začínajúci a stredne pokročilí študenti, ktorí potrebujú získať prax a pohotovosť vo vyjadrovaní, ako aj pokročilejší používatelia, ktorí v ňom objavia nejeden nový slovný zvrat, či zaujímavú frázu.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  415
  Hmotnosť
  330 g
  Rok vydania
  2008
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Lingea
  Rozmer
  115×165 mm
  ISBN
  8089323043
  Naše katalógové číslo
  48477

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,5 / 5

  11 hodnotení

  6
  4
  1
  0
  0

  rhds
  1.4.2013
  Názor čitateľa

  Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

  mam asi 500 knih, 4 roky som studoval francuzstinu, mam z nej maturitu na jazykovom gymnaziu, a 19 rokov na to sa musim priklonit k nazoru, ze toto je teraz jedna z mojich najoblubenejsich knih, 15 000 viet, co su tam su velmi dobre a precizne vybrane, spokojnost na rozsirovanie jazykovych moznosti unikatna :)
  Čítaj viac
  Karin K.
  14.3.2010
  aj pre pokrocilych
  Myslela som si, ze tato kniha pomoze skor zaciatocnikom. Opak je pravdou - aj skuseny pouzivatel v nej najde mnoho ustalenych slovnych spojeni, ktore by mal tendenciu prekladat inak.
  Hesla su zoradene logicky, podla slovenskeho prekladu.
  Čítaj viac

  Čítaj viac

  „Klasika – to sú knihy, ktoré ľudia vychvaľujú, ale nečítajú.“

  Mark Twain