Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knižný klub slečny Lucy - Emma Davies
Knižný klub slečny Lucy
12,69 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Knižný klub slečny Lucy

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2019
Edícia
Fortuna Litera

Dvadsaťštyriročná Lucy zúfalo potrebuje začať odznova. Večne nezadaná a frustrovaná zo štúdia na univerzite sa rozhodne pre prácu v malej knižnici. Čítanie a písanie zbožňuje takmer rovnako ako riešenie problémov iných ľudí...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Niekedy človek musí ujsť, aby našiel sám seba

Dvadsaťštyriročná Lucy zúfalo potrebuje začať odznova. Večne nezadaná a frustrovaná zo štúdia na univerzite sa rozhodne pre prácu v malej knižnici.
Čítanie a písanie zbožňuje takmer rovnako ako riešenie problémov iných ľudí a knižný klub jej na tieto záľuby poskytuje ideálnu príležitosť. Keď spoznáva nových členov, zisťuje, že práce bude mať viac než dosť. Najväčšou záhadou je pre ňu pekný, ale utiahnutý mladík Callum. Je možné, že sa v ňom ukrýva viac, ako si ľudia myslia? Krátko po tom, čo spolu začnú liečiť zlomené srdcia najvernejších návštevníkov knižnice, začnú medzi nimi lietať prvé iskry.
Poslúchne rozum alebo srdce, aby sa dopracovala k šťastnému koncu, po ktorom túži?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Knižný klub slečny Lucy - Emma Davies
Skrátka sa zamilujte - Ali Berg, Michelle Kalus
26,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Lucy ́s Book Club for the Lost and Found
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081428326
Naše katalógové číslo
465623
Počet strán
304
Hmotnosť
469 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,6 / 5

7 hodnotení

2
2
2
0
1

Libuše Klimešová
6.2.2020
nebyl to špatný příběh
postavy ale nepůsobily živě, takové nemastné neslané, nic osobního................................... Myslím, že takhle dlouhá recenze stačí, na co 100 znaků, nějak to za další popis ani nestálo. Čítaj viac
Radka
20.1.2020
pohodová
Nenásilný príbeh o účastníkoch knižného klubu, ktorý rozvíja životné osudy každého z nich. Kniha je pohodová, pre mňa nebola z tých, že keď ju chytím, nepustím z rúk, ale čítala sa dobre. Taká jednoduchá bez veľkých prekvapení... Čítaj viac

Mladá milovníčka historických románov, voňavých stránok a rozmanitých príbehov.:)

Marcela Pčolová
5.1.2020
Kniha ma upútala hneď, ako môj zrak utkvel na jej názve, keď som sa prechádzala po kníhkupectve. Jej popis však ani zďaleka nepoukazoval na všetky príbehy, ktoré táto pekná kniha obsahovala. Príbeh je popretkávaný osudmi hneď niekoľkých unikátnych postáv , ich minulosťou, ktorá pri niektorých prípadoch vrhala tieň na ich prítomnosť a blokovala ich v ceste za svojimi snami. V priebehu deja sa charaktery vyvíjali, dalo by sa povedať, že časom vyliezli zo svojej ulity, objavili samých seba. Vďaka rodine, láske a priateľstvu, ktoré mimochodom považujem za najviac prevládajúcu hodnotu v tomto príbehu. Postavy dokázali pozerať na svoju budúcnosť s novým, optimistickým a sviežim pohľadom na svet a zistili, v čom spočíva pravý zmysel života. Čo i len štipka nádeje v našich srdciach má neuveriteľnú silu a v správnom čase nám možno bude umožnené obrátiť náš život k lepšiemu a ošetriť rany z minulosti. Toto je krásne posolstvo, ktorým ma kniha zahriala pri srdci. Knižka je pútavo, príjemne a zrozumiteľne napísaná, doplnená nádhernými metaforami, vhodná pre čitateľa rôzneho veku a spríjemňujúca chladné zimné popoludnia. Plne ju odporúčam. Čítaj viac
12
1.7.2019
Knižný klub slečny Lucy
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kde bolo tam bolo bola raz jedna Emma. Myslím tú povestnú Emmu od Jane Austenovej. A zrejme ňou sa nechala inšpirovať autorka v tejto knižke.

Hlavnou hrdinkou sa stala naozaj zaslúžene Lucy. Mladá, energická, čarovná Lucy, ktorá pracuje v knižnici a jej práca ju dokonale napĺňa. No v kútiku duše stále tuší, že nielen táto práca ju napĺňa.
Ide aj o osudy jej priateľov z knižného klubu, ktorý na vlastný podnet knižnica schválila. Lucy sníva o jednom. Jej snom je napísať knihu. Avšak pointa, zápletka sú jej nekompromisne vzdialené aj napriek tomu, že písať vie.

V knižnom klube sa stretávame s Hattie, Liou, Oscarom a Callumom. Všetci majú tiež svoje idei, ktoré sa im nepodarilo uskutočniť. No iba zatiaľ. Hattie je mladá, slobodná mamička, ktorá sa okamžite spriatelí s Liou. Snom Hattie je schudnúť nejaké to kilo naviac, ale najmä zmieriť sa so svojou matkou.
Snom Lie je tancovať. Jej mama trpí ťažkou formou Alzheimera a tak Luciin hlavny pracovný pomer je starostlivosť o matku. Jediným koníčkom je čítať a raz v týždni navštíviť knižný klub. Snom Calluma je nájsť osudovú lásku, s ktorou zostarne a bude ju nekonečne milovať. Krásny sen na mladého, šikovného chlapca, ktorý vyrástol v alkoholickom prostredí rodičov a šikanovaný bratmi. A nakoniec Oscar sníva o nájdení svojej dcéry. Oscar je v skupine jediný dôchodca, vlastne jediná staršia osoba ???? Jeho manželka pred rokom umrela a on sa po žiali rozhodol tráviť posledné dni stereotypne. Dieťa mali priveľmi mladý a ich rodičia ich prinútili vzdať sa ho. Celý život prežil Oscar so svojou pani bez toho, aby mali deti. Avšak nemohli žiť bez zabudnutia na to jediné, o ktoré ešte v tínedžerskom veku prišli.

Lucy zrejme pomáha najviac práve pocit spolupatričnosti a to, že pomáha iným jej dáva nádej a cíti sa vyťažene. Postupne sa začne montovať do života svojich priateľov bez toho, aby im to na prvý pohľad napadlo.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Knižný klub slečny Lucy - Emma Davies
Skrátka sa zamilujte - Ali Berg, Michelle Kalus
26,59 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green