Knihy
E-knihy

Múdra pani

a iné fantazijné rozprávky pre deti aj dospelých

Porta Libri, 2019
Vydavateľstvo
Porta Libri, 2019

Štyri krátke fantazijné príbehy pre deti aj dospelých – Lux a Luna, Múdra pani, Ľahkovážna princezná a Zlatý kľúč. Klasická alegória vezme všedné veci a snaží sa ich čitateľovi zatraktívniť tým, že z nich spraví princezné a goblinov...

Čítaj viac

9,63 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Štyri krátke fantazijné príbehy pre deti aj dospelých – Lux a Luna, Múdra pani, Ľahkovážna princezná a Zlatý kľúč. Klasická alegória vezme všedné veci a snaží sa ich čitateľovi zatraktívniť tým, že z nich spraví princezné a goblinov. George MacDonald verí, že ľudia sú princezné, princovia, goblinovia či dobré víly a prezlieka ich za obyčajných ľudí. Rozprávkovosť nie je na povrchu príbehu, ale v jeho srdci. Preto si dokonca aj všedné predmety, javiskové kulisy príbehu, ponechávajú presne to nevýslovné čaro, aké majú v rozprávkach.

George MacDonald (10.12.1824 – 18.9.1905) bol škótskym kazateľom, mystikom, básnikom, spisovateľom a filozofom. Je považovaný za otca žánru fantasy a bol blízkym priateľom a literárnym mentorom Lewisa Carrola a Marka Twaina. Jeho dielo hlboko oslovilo a tvorivo inšpiroval aj osobnosti ako G. K. Chesterton, J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis a E. Nesbitová.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Múdra pani - George MacDonald
Nôž - Jo Nesbo
23,22 €
Ušetríte 3,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
291 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Porta Libri
Rozmer
160×196 mm
ISBN
9788081561443
Naše katalógové číslo
462995

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Múdra pani - George MacDonald
Nôž - Jo Nesbo
23,22 €
Ušetríte 3,58 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev