Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Nimbus - Neal Shusterman
Nimbus
13,29 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Nimbus

Slovart, 2019
Na sklade
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2019
2. diel série
Žatva smrti

Nimbus dal ľuďom dokonalý svet, utópia sa stala realitou. Len jedna vec nebola Nimbovi zverená do právomoci: Spoločenstvo koscov a ich monopol na smrť...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nimbus dal ľuďom dokonalý svet, utópia sa stala realitou. Len jedna vec nebola Nimbovi zverená do právomoci: Spoločenstvo koscov a ich monopol na smrť.
Z Rowana sa stal vydedenec, ktorý na seba vzal poslanie podrobiť Spoločenstvo skúške ohňom. Doslova. Stal sa z neho temný národný hrdina, samozvaný kat, ktorý likviduje skorumpovaných koscov. Citra ako mladší kosec korupciu vidí a chce situáciu zmeniť zvnútra, no na každom kroku sa jej do cesty stavajú prekážky, čoraz väčšiu hrozbu predstavujú aj kosci „nového rádu“. Všetko nasvedčuje tomu, že pomoc treba hľadať u Nimba - umelej inteligencie, ktorá je jediná dostatočne múdra na to, aby vyriešila problémy dokonalého sveta. Pomôže však Nimbus s riešením týchto problémov alebo sa bude len prizerať, ako dokonalosť upadne?

Druhý diel úspešnej trilógie Žatva smrti prináša ďalšie nečakané zvraty, ktoré môžu navždy zmeniť osudy ľudstva „odsúdeného“ na nesmrteľnosť.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom nadupaných tínedžerských dystopií, pripravte sa na poriadnu ľudskú žatvu!
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nimbus - Neal Shusterman
Síla stínů - Cinda Williams Chima
27,24 €

Recenzie, kritiky

Žatva smrti 2 : Nimbus – Neal Shusterman (Janka Kolenová), fantasy knihy

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Thunderhead
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055639284
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
472
Hmotnosť
475 g
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
462343
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Druhý diel trilógie Žatva smrti ma pravdupovediac nenadchol natoľko ako diel prvý. Veľmi som sa naň tešila, bohužiaľ ostala som sklamaná. Chýbala mi tam tá akčnosť z prvého dielu.
Ako pozitívum ale hodnotím, že sa tu posúvame v deji a autor si pripravuje pôdu na dokonanie v treťom diely.
Ako najväčší highlight knihy hodnotím jeho posledné kapitoly, kde sa všetko pekne roztočí a autor čitateľa nechá v napätí a neostáva mu nič iné ako pokračovať v čítaní a vrhnúť sa na tretí diel.

Čítaj viac
20. augusta 2019

Zdalo by sa, že vyhlásením nového kosca sa v pokračovaní trilógie nemôže udiať nič zaujímavejšie, avšak Neal hlavných hrdinov týmto postavil iba na začiatok ich cesty. Vstupom do spoločenstva koscov rozvírili hladinu a ich životy sú teraz vystavené smrteľnému nebezpečenstvu uprostred bojov o moc medzi chamtivými koscami. Rowan a Citra, zdanlivo rozdelení na nepriateľské tábory musia spojiť svoje sily, odhaliť sprisahanie v najvyšších kruhoch a nájsť spojencov na nečakaných miestach. Rovnováha sveta je vážne ohrozená a Citra s Rowanom bojujú o každučký deň, zatiaľ čo Nimbus hľadá spôsob ako sa vymaniť z nečinného prizerania sa a zakročiť proti skaze sveta. Druhý diel prináša ešte viac akcie a zároveň prísľub strhujúceho finále.

Čítaj viac

Ešte lepšia ako prvý diel! Štýlovo je kniha určená prevažne pre mladého čitateľa, preto je aj ľahko strávitelná a jej preklad vôbec nepokryvkáva. Hoci je kniha plná vraždenia, klasifikoval by som ju medzi oddychové čítanie (viem, veľmi divné combo, ale práve preto je tak super!)
Premyslený dej sa komplikuje, zamotáva a rozplieta, a pri konci Vás možno príjemne zamrazí, tak ako mňa. Chce to už ďalši diel!!

Čítaj viac

Ak ste sa po Koscovi nevedeli zbaviť dobrého pocitu z prečítania výnimočného príbehu, pripravte sa v tejto časti na ďalší príval emócii :)
Vyspelejšie postavy, ešte lepšie zápletky a dej, nečakané situácie i návraty a v neposlednom rade rovnako ľahké čítanie ako pri prvej časti.
Už si možno priať len jediné - pokračovanie :)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

66 hodnotení

51
10
5
0
0

Mary
19.2.2020
Tretí diel v slovenčine??
Neviete prosím kedy sa dočkáme pokračovania série a vydania tretieho dielu v slovenčine? Videla som že česká sa už pripravuje a u nás zatiaľ ticho... dúfam že to neskončí ako ďalšia nedokončená séria :-/ Čítaj viac
5
4.2.2020
Moje nervy
Overený nákup
:D Táto séria nemá obdobu! Je to jedna z najlepších aké som čítala (je zaradená do kategórie YA, možno som len ja ostala zaseknutá vo svojej mladšej verzii?) Hltala som stránky ako besná, druhý diel vôbec nezaostáva za prvým, dej skvelo nadväzuje a ten záver. Neskutočne prekvapivý, nabral neuveriteľný spád ... Už teraz sa nemôžem dočkať na pokračovanie! Čítaj viac
Benjamín
24.1.2020
Nimbus mi doslova vypálil oči z dulkou a nahradil ich svojimi. Nikdy som nevidel niečo tak úžasné, alebo dokonalé, no musím povedať že ma to z časti sklamalo. Áno, kniha bola úžasná, no z prvej polovice o niečo horšia ako prvý diel. Ďalej by som rozprávať nemal, no keď vezmete do úvahy spracovanie, štýl ktorým autor píše alebo samotné myšlienky, kniha je majstrovským dielom aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať. Určite ju odporúčam každému, kto sa ju rozhodne prečítať alebo si len číta túto recenziu. Nepochybujte, len kupujte, aby ste si čím skôr mohli užiť ten dokonalý zážitok. Čítaj viac
3

Ahojte, volám sa Monika a som veľký knihomoľ. Môj obľúbený žáner je fantasy, obľúbená kniha Vrania šestka a obľúbená knižná postava Kaz. Milujem Shadowhunters. Seriál, film, knihy...jednoducho zo mňa bude jedného dňa Tieňolovec:D A môžete ma poznať z instagramu @books_with_monika .

Monika books
3.1.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha je tiež dokonalosť ako Kosec! Strašne sa mi páčila a nevedela som sa od nej vôbec, ale vôbec odtrhnúť! Prvý diel skončil nenapínavo, no tento skončil extra nápínavo! Len keby ten tretí diel preložili do slovenčiny/češtiny, pretože moja angličtina nie je taká dobrá. Na konci prvej knihy ste si povedali: ,,Juchú! On/ona je koscom! V ďalšom diely ma nič neprekvapí!". Ehm.... extrémne moc som sa mýlila! Stalo sa tam toľko pre mňa smutných alebo, naopak, hnusných vecí, že som sa viac mýliť nemohla. Takýto koniec som totálne, vôbec, extrémne vôbec nečakala. Takže podľa mňa je Kosec lepší ako Nimbus. Ale Nimbus je samozrejme tiež dokonalý! A sorry, ale tá recenzia kratšia byť nemohla. Túto knihu/trilógiu si určite prečítajte! Čítaj viac
Olivia
2.1.2020
Úžasná kniha!
Nimbus patrí medzi najlepšie knihy, aké som kedy čítala. Autor sa tu pekne pohráva s myšlienkami o smrti, o ľudských slabostiach a necháva v čitateľovi veľa priestoru na rozjímanie. Dej je premyslený a originálny, celý príbeh nesie so sebou veľkú dávku napätia a tajomnej atmosféry. Nemám viac, čo k tomu dodať, len že sa nesmierne teším na záverečný diel tejto trilógie... Čítaj viac
Laco
30.10.2019
Vy-ni-ka-jú-ce!
Už pri čítaní jednotky som "vedel" ako kniha skončí.. a ona tak neskončila! No pri druhej časti ma záver prekvapil ešte viac. Naozaj skvelé knihy, výborný nápad, skvelé spracovanie. Teším sa na pokračovanie. Odporúčam, za mňa 10/10. Čítaj viac
9
Pasažier 23 - Sebastian Fitzek
Práve čítam
Pasažier 23

Dve veci sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života, knihy a pečenie koláčikov. Pri oboch platí, že ich nikdy nie je dosť.

Dominika Kušnierová
22.10.2019
Neil rozvíja ďalej dejovú linku z prvého dielu Kosec. Možno sa zdá táto knižka o niečo menej napínavá a strhujúca ako prvý diel, avšak je plná zaujímavých scén a dejov, ktoré osvetľujú udalosti v prvej knihe, no zároveň rozohrávajú obrovské očakávania pre jej pokračovanie. Vo všeobecnosti musím priznať, že sa mi spôsob autorovho prejavu páči čím ďalej tým viac a už sa neviem dočkať pokračovania. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nimbus - Neal Shusterman
Síla stínů - Cinda Williams Chima
27,24 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green