Adventures in the Anthropocene - Gaia Vince
Adventures in the Anthropocene
13,29 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
13,29 €

Bežná cena Bežne 13,95 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

In recent decades human beings have altered the planet beyond anything it has experienced in its 4.5 billion-year history. We have become a force on a par with earth-shattering asteroids and planet-cloaking volcanoes. As a result, our planet is said to be crossing a geological boundary – from the Holocene into the Anthropocene, or the Age of Man. Gaia Vince quit her job to travel the world and to explore what all these changes really mean to our daily lives. She discovers the shocking ways in which we have reshaped our living planet and reveals the ingenious solutions we’ve evolved to engineer Earth for the future.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Adventures in the Anthropocene - Gaia Vince
After 5: Pred nami - Anna Todd
25,28 €
Ušetríte 3,57 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
480
Hmotnosť
355 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Vintage
Rozmer
127×175 mm
ISBN
9781784873615
Naše katalógové číslo
461283

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Denis Bede
26.9.2019
Ďalší príspevok k masívnemu "wake-up call" v oblasti klimatickej zmeny
Napriek tomu že nejde o novinku (2014), k nám sa táto publikácia dostáva až tento rok, aj to zatiaľ len v anglickom vydaní. Dúfam, že sa textu chopí aj slovenské vydavateľstvo a pripraví slovenský preklad čo najskôr!
Napriek tomu všetky problémy súvisiace s postupne sa prejavujúcimi zmenami klímy, ktoré Gaia Vince zažila pri cestovaní po svete na vlastnej koži nemôžu byť aktuálnejšie. Veľkou devízou tejto knihy je, že autorka bola osobne na miestach postihnutých zmenami klímy o ktorých píše. Text teda nie je len zhlukom faktov o dopadoch klimatických zmien na životné prostredie, plný naliehavých varovaní. Opisuje príbehy zo stretnutí s ľuďmi, ktorý napriek nepriazni vývoja vystúpili z davu a priniesli praktické a často veľmi účinné riešenia na boj s dopadmi klimatických zmien v ich okolí, prípadne ich samotnými príčinami. Text je navyše rozdelený tak, že každá kapitola je venovaná dopadom klimatických zmien na jednotlivé ekosystémy (pralesy, oceány, púšte, hory...) a zdôrazňuje, že klimatické zmeny nie sú len o negatívnych dopadoch na životné prostredie ale najmä o negatívnych dopadoch na ľudskú spoločnosť. Napomáha k uvedomeniu faktu, že klimatické zmeny ktoré spôsobujeme nebudú viesť len k oceánom bez rýb a koralov, k rozsiahlejším púšťam alebo silnejším a nárazovejším dažďom. Budú viesť k prehlbujúcej sa chudobe, hladu a utrpeniu nás, ľudí.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Adventures in the Anthropocene - Gaia Vince
After 5: Pred nami - Anna Todd
25,28 €
Ušetríte 3,57 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev