Jak tukoni zachránili strom - Oksana Bula
Jak tukoni zachránili strom

12,64 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Jak tukoni zachránili strom

Kdo jsou tukoni? Kouzelné bytosti, které se s radostí a láskou starají o les — někteří pečují o stromy, jiní o květiny a další zase o zvířátka a ptáčky. Jedni si s jeho... Čítať viac

Séria
Tukoni
Vydavateľstvo
Host, 2019
Počet strán
40

Kdo jsou tukoni? Kouzelné bytosti, které se s radostí a láskou starají o les — někteří pečují o stromy, jiní o květiny a další zase o zvířátka a ptáčky. Jedni si s jeho obyvateli hrají, jiní je připravují na střídání ročních období... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

12,64 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
Tukoni - Oksana Bula
Pevná väzba
Slovenčina, 2021
Do dvoch dní

8,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Tukoni. Poznejte blíže kouzelné bytosti lesa v nové knížce Oksany Bula.
Kdo jsou tukoni? Kouzelné bytosti, které se s radostí a láskou starají o les — někteří pečují o stromy, jiní o květiny a další zase o zvířátka a ptáčky. Jedni si s jeho obyvateli hrají, jiní je připravují na střídání ročních období a ukládají zvířátka k zimnímu spánku. Vzpomínáte, jaké trápení měli se zubrem, který chtěl prospat zimu, přestože zubři v zimě nikdy nespí, nebo s medvědem, který zase za žádnou cenu nechtěl jít spát?

Jedním z tukoňů je i Tuláček. Poznáte ho snadno podle batůžku — vypadá jako žalud. Jen tak si chodí lesem a navštěvuje přátele. Zrovna dnes si chtěl dát čaj se svým přítelem stromem. Jenže v noci byla veliká bouřka a stalo se něco ošklivého. Poradí si s tím Tuláček i ostatní tukoni?
Čítať viac
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
230×300 mm
Hmotnosť
532 g
ISBN
9788075777003
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
2+
Naše katalógové číslo
459273
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Ukrajina
Séria
Tukoni
Vydavateľstvo
Host
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
26,69 €

Hodnotenia

3,8 / 5

4 hodnotenia

1
1
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

V.knihach
26.11.2021
Ďalšia prenádherné ilustrovaná knižka z vydavateľstva Stonožka sa dostala do rúk aj nám. Keďže som vedela čo je v balíku,otvorila si ho Pauli. Knižka sa jej zapáčila na prvý pohľad a musím povedať, že v priebehu pár dní ju prelistovala aspoň 400 krát. Kým sme si k nej sadli a prečítali si skromnejší text, obrázky už poznala naspamäť a bola zvedavá, čo sa za písmenkami skrýva- aký príbeh- aby si vedela dotvoriť ilustrácie dejom.
Teraz však už o knižke budem hovoriť sama za seba. Mala som dojem, že autorka zabudla na text. Okrem toho, že na jednej dvojstránke je maximálne jedna veta, aj to skromná, niekde je úplne vynechaná. Je to subjektívny názor, pretože ja osobne nemám rada, keď si musím vymýšľať text alebo nahliadnuť akoby do hlavy autorky a dotvoriť vlastný príbeh na základe ilustrácií. Pre mňa je to ťažké.
Na druhej strane, mali sme priestor s dcérkou sa o príbehu rozprávať. Knižku sme si čítali počas víkendového popoludnia (už poobede nespráva)a od lesov a ich záchrane, sme prešli do Googlu a vyhľadávali sme reálne obrázky tukoňov
Čiže, menšie zhrnutie,mojej malej zatiaľ nečitateľke, sa knižka veľmi páčila.Ja som z nej však až taká nadšená nebola; samozrejme ilustrácie sú nádherné,no mne strašne chýba v knihe text a preto knihu, žiaľ, hodnotím ako priemernú.
Čítať viac
@knizkomolka
11.6.2021
Príbeh, kde Vás a vaše deti zaujmú v prvom rade nádherné ilustrácie. Tie krásne obrázky si budete chcieť pozerať znovu a znovu. Ja mám rada tento druh ilustrácií. Je to pre mňa pastva pre oči.
~
V druhom rade Vás zaujme príbeh o Tukonoch, čarovných bytostiach z lesa. Ten príbeh pozostáva z pár milých viet ale myšlienkou je omnoho väčší a skrýva v sebe pekný odkaz.
~
Prijala by som aby ten text bol možno o trochu dlhší ale to je pohľad mňa- dospeláka. Moje deti to videli inak. S nimi som ten príbeh čítala, prezerala a spolu sme sa o ňom rozprávali počas jedného víkendu asi 14x a ešte ďalších niekoľko desiatokkrát ma to čaká.
~
Počas čítania som často improvizovala, musela zapojiť moju a aj detskú fantáziu, čo moje deti mimoriadne bavilo.
~
...a teraz chodia po lese potichučky aby nerušili v lese tukonov a dúfajú, že ich raz zazrú.
Čítať viac
13
25.5.2021
Milujme prírodu
V tejto knihe ide prevažne o obrázkový príbeh, ktorý je len málinko popretkávaný nejakým textom. Na jednej strane, krásne ilustrácie, ktoré sú osobité a ja mám rada, keď je niečo originálne. No na tej druhej mi chýba rozvinutý príbeh, ktorý, áno, viete si vymyslieť aj nejaký svoj, fantázii sa medze nekladú, ale bavilo by ma čítať dcére rozprávku, ktorá by zabrala aj viac ako 5 minút času a priniesla so sebou niečo milé a hrejivé. Je to ale pohľad mňa, dospeláka.
.
Ten detský je o trochu iný, pretože Hannah sa kniha páčila aj takto. Naše čítanie sa pri samotnom čítaní textu neskončilo. Veľmi veľa sme sa rozprávali o ničení lesov (má síce 5 rokov, ale zaujíma sa o také veci, ako keby mala aspoň 15), pozerali si na internete naše Tatry a to, ako rýchlo miznú stromy z povrchu zemského a namiesto nich rastú rôzne hotely. Bola z toho smutná, preto si myslím, že poučná zložka tu jednoznačne nechýba a to je veľké plus.
.
Buďme aj my ako Tukoni, milé lesné stvorenia, ktoré ľúbia svoj domov - prírodu a starajú sa o ňu. Tá sa nám určite odvďačí svojou krásou.
Čítať viac
10

Recenzie a ukážky kníh : instagram : baby_books_life facebooku : Baby Books Life

Michaela baby_books_life
22.4.2021
Tukoni
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
TUKONI, obyvatelia lesa.

Kto sú to TUKONI ? Sú to čarovné bytosti, pomocníci matky prírody. Starajú sa o stromy, kvety i zvieratká. Pripravujú les na zmeny ročných období.

Jedného rána po silnej nočnej búrke sa Tukoň Tuláčik vyberie na návštevu za svojim najlepším kamarátom stromom. Niečo zlé sa však stalo ! Strom sa v búrke zlomil. Tuláčik zvolá z lesa všetkých Tukoňov aby mu pomohli strom uzdraviť a zachrániť. Tukoni utkajú pre strom šál ( pekná symbolika - keď sme chorí , bolí nás hrdlo dáme si šál do krku aby nám bolo teplo ) a strom sa uzdraví :)

Tuláčik si tak opäť môže dať čaj so svojim najlepším kamarátom :)

Kniha obsahuje málo textu, je nutné príbeh deťom ešte dorozorávať ;)

Kniha je vhodná od 3 rokov.

Ukážka : IG - baby_books_life
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
26,69 €

„Traja starí rybári stáli na okraji móla, aby lepšie dovideli na more, ruky mali zvesené popri tele, prázdne, bez práce, a sledovali jedinú rybársku loď, ktorá v ten deň prichádzala do prístavu. Vybral som z auta ďalekohľad a zodvihol som ho k očiam; na tvárach rybárov sa zračil náznak bolesti či tiesne - ani čo by sa na mólo vybrali preto, aby zistili, či sa do sietí nechytil stratený čas.“

Ryby nemajú nohy - Jón Kalman Stefánsson
Ryby nemajú nohy
Jón Kalman Stefánsson