Aprílová brada a iné švihnuté básne - Marta Hlušíková, Eva Šimonová (ilustrátor)
Aprílová brada a iné švihnuté básne

9,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Aprílová brada a iné švihnuté básne

Švihnuté básne sú pojašené, trošku bláznivé a možno aj šibnuté. Je v nich nielen žirafa s prakom, kakaové prachuliaky, klobúky, čo nechcú sedieť na hlúpych hlavách, ale aj... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2019
Počet strán
60

Švihnuté básne sú pojašené, trošku bláznivé a možno aj šibnuté. Je v nich nielen žirafa s prakom, kakaové prachuliaky, klobúky, čo nechcú sedieť na hlúpych hlavách, ale aj... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

9,95 €

Posielame do troch dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Švihnuté básne sú pojašené, trošku bláznivé a možno aj šibnuté. Je v nich nielen žirafa s prakom, kakaové prachuliaky, klobúky, čo nechcú sedieť na hlúpych hlavách, ale aj fontána, ktorá strieka bielu kávu. Dokonca sa medzi ne schovala aprílová brada. Ak chcete vedieť, čo je to dračie kino, ako sa dá jahodiť, čo robia makožrúti a kde zmizli poludníky, máte v rukách tú správnu knihu.

Básničky doplnila švihnutými ilustráciami Eva Šimonová.

Komu sa kniha môže páčiť: Deťom, ktoré rady recitujú a majú rady neobyčajné básničky.
Čítať viac
Počet strán
60
Väzba
pevná väzba
Rozmer
172×235 mm
Hmotnosť
393 g
ISBN
9788055635569
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
5+
Naše katalógové číslo
456367
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
22,29 €

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Michaela
8.7.2019
Aprílová brada
Veľmi veselá pekná knižka, veľa zábavy pre deti. Naším deťom ju čítavam a páči sa im aj texty aj ilustrácia pekná. Iba odporúčam. Čítať viac
10

Ku knihám ma priviedli rodičia. Do dnešných dní spomínam na veselé večerné čítania s ocinom. Ako veľkáčka som brigádovala v antikvariáte s knihami. Čítam najmä v autobuse cestou do a z práce, ale občas sa mi podarí ukradnúť si chvíľku aj doma. Po narodení dcérky Mišky som začala opäť objavovať svet detských kníh, ktoré som si zamilovala pre ich nádherné ilustrácie a posolstvo. Večerné zaspávanie bez spoločného čítania si už nevie predstaviť ani Miška ani ja. Píšem blog o pekných detských knihách Mimi malá knihomilka.

Zdenka Waradzinová
28.6.2019
Aprílová brada a iné švihnuté básne
Čaro knižných príbehov pre deti spisovateľky Marty Hlušíkovej spočíva vo fantazijnom svete, ktorý vie vykúzliť v tom reálnom. Výnimkou nie je ani novinka Aprílová brada a iné švihnuté básne.
Tak ako v príbehoch i v tejto knižke plnej hravých básničiek nás autorka nabáda otvoriť oči a nachádzať vo všedných veciach bláznovstvá, podnecuje našu obrazotvornosť a dobrú náladu. Pretože pri jej čítaní sa nedá inak, len usmievať.
A nielen to!

Z vlastnej skúsenosti môžem napísať, že okrem dobrej nálady vám pri tejto knihe čas ubehne náramne rýchlo. Básničky sa nám s dcérkou natoľko zapáčili, že sme museli čítať stále ďalšiu a ďalšiu až sme sa, ani nevieme ako, ocitli na poslednej strane. Potom sme sa ešte museli vrátiť k tým, ktoré sa nám najväčšmi páčili a pritom obdivovať ilustrácie Evy Šimonovej.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
22,29 €

„Chceme toho víc a víc, a tahle iluze, že jsme s to mít víc a víc, tahle neověřená teorie, že je něco víc k mání, muže přetrvávat díky slovům, díky jazyku a jeho obratnému nebo inspirovanému užívaní. Ale je něco víc, co lze mít? A jestliže ano, jaká je povaha toho "víc"? Cožpak řada nejmoudřejších mužů neodhazovala v pokročilém věku jednu věc za druhou, až nakonec neměli nic než sami sebe, anebo to, co jim ze sebe zbývalo, a tvrdou podlahu, na které uléhali k spánku, prostý šat, do něhož se halili, nebo se jim aspoň přikrývali, misku, z které pojídali nejprostší pokrmy, lžíci a nic nebo skoro nic víc? Cožpak se ti nejmoudřejší z nás nezbavili všeho haraburdí a krámů světa a nezavrhli s ním celou tu iluzi a teorii "více"? Ale nový život chce víc, dítě chce víc, jinoch chce víc a téměr každý chce víc po celý svůj život. Ale jaká je pravá podoba tohoto "víc", které je tak žádoucí, že se nikdo nepřestává snažit je získat?“

O neumírání - William Saroyan
O neumírání
William Saroyan