Knihy
E-knihy

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

BIZBOOKS, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
BIZBOOKS, 2017

Po dvojici bestsellerů přichází Ladislav Zibura s novým dobrodružstvím – tentokrát se vydává do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Princ Ládík putuje po těch nejzapadlejších vesnicích, aby mohl naslouchat příběhům...

Čítaj viac

7,35 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 43%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Po dvojici bestsellerů přichází Ladislav Zibura s novým dobrodružstvím – tentokrát se vydává do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Princ Ládík putuje po těch nejzapadlejších vesnicích, aby mohl naslouchat příběhům místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a nostalgie po sovětských časech. Své zážitky z kavkazského putování líčí Zibura s humorem a ironií, pro které si získal popularitu nejen u příznivců cestopisů. Ať už je zrovna ztracený v horách, bojuje s nepřízní počasí, nebo omylem jí grilovaného ježka, vše přijímá s dokonalým nadhledem. Ziburův příběh je svědectvím o půvabu svobody a lehkosti života na cestách. O čem to je: Mladý poutník se vydá pěšky probádat Kavkaz. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z nohou. Komu to můžu koupit: Všem příznivcům cestování, poutavých příběhů a humoru. Co se mi na tom může líbit: Vtip, dobrodružství, hodně obrázků a krátký text. Jak to skončí: Přežije a vrátí se domů stopem.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - Ladislav Zibura
Pěšky mezi buddhisty a komunisty - Ladislav Zibura
13,93 €
Ušetríte 11,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Vydavateľstvo
BIZBOOKS
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
455071
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

30 hodnotení

24
1
1
1
3

Martin Puskar
17.5.2019
Veľmi príjemné čítanie
Cestovatelsky zaujímavé čítanie po veľmi peknom kúte sveta, inteligentný humor s ochotnou sebareflexiou vlastných slabých stránok, odporúčam ako knižku pre pohodove chvíle.
Čítaj viac
M.
5.4.2019
rozhodne treba kúpiť
Skvelý cestopis a asi jedným z prvých, ktorý ma zaujal tak, že do spomínaných krajín by som rada i vycestovala. Po väčšine cestopisov si totiž poviem, že boli fajn a ale že o daných častiach sveta mi stačilo iba prečítať. Nemusím tam cestovať. Tuna to priam do Gruzínska a Arménska láka. Humorný štýl, pútavo napísané texty, vtipné autoportréty. Paradoxne tlačenú verziu som v kníhkupectvách dlhodobo obchádzala kvôli príšernej obálke. Arménska babička vo mne evokovala skôr ezoterickú literatúru ako zábavný cestopis. V elektronickej podobe však kniha viac ako zaujala.
Čítaj viac
8

Cez stránky kníh najradšej unikám do láskavého sveta magického realizmu.

Lucia Bryndzová
19.4.2018
Rozprávačský talent a vtipnosť vtiahne čitateľa rýchlo do deja, putuje spolu s autorom po jednotlivých oblastiach, chvíľami nie len že vidí, dokonca cíti vône krajiny. Pútavá kniha na rýchle zhltnutie pre nadšencov slobodných cestovateľov a autenticity zážitkov. Krásnymi perličkami sú autorov nadhľad, životný optimizmus a hľadanie dobrého vo všetkom, dôvera v jednoduchého človeka s ľahkosťou vsadená do každodenných príbehov cestovateľa. Krásne ilustrácie sú už "len" čerešničkou na pomyselnej torte.
Čítaj viac
Alena Valečková
5.1.2018
Kniha je skvělým doplněním k Ladislavovým přednáškám. Jsou v něm rozepsány zajímavé životní příběhy místních lidí, do kterých se prostě zažerete. Jeho humor je jedinečný a kniha jej reflektuje. Několikrát jsem se během cesty v MHD (při četbě) hlasitě rozesmála. Líbí se mi také předěl mezi Arménií a Gruzií, který je znázorněn i graficky změnou barvy nadpisů. Ilustrace Tomski a Polanski pozvedávají knihu na umělecké dílo. Určitě se k ní ještě několikrát vrátím. Pokud máte rádi dobrodružství a zábavu, přečtěte si ji.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - Ladislav Zibura
Pěšky mezi buddhisty a komunisty - Ladislav Zibura
13,93 €
Ušetríte 11,05 €

„Čítanie kníh je väčší pôžitok než teplá komora a či dobrý pokrm.“

Gutenberg