Cestopisné denníky - Ján Golian, Rastislav Molda a kolektív
Cestopisné denníky
15,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Cestopisné denníky

Vydavateľstvo
Society for Human studies, 2018

Kniha obsahuje dvanásť cestopisov z druhej polovice 19. storočia a z prvých decénií 20. storočia. Edícia prináša pútavé a živé opisy, ktoré ukazujú, kam sa už v tomto období dostali slovenskí národovci, obchodníci, remeselníci...

Čítaj viac

15,99 €

Bežná cena Bežne 16,00 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha obsahuje dvanásť cestopisov z druhej polovice 19. storočia a z prvých decénií 20. storočia. Edícia prináša pútavé a živé opisy, ktoré ukazujú, kam sa už v tomto období dostali slovenskí národovci, obchodníci, remeselníci, výskumníci i ľudia iných povolaní. Tí, či už z profesijných, či osobných pohnútok, navštívili rôzne kúty sveta. Dostali sa do severnej Ameriky, západnej Európy, cárskeho Ruska i do exotického Orientu. Kniha približuje aj príbehy z ciest po domovine, po Hornom Uhorsku, dnešnom Slovensku. O cieľoch putovania autorov napovedia aj mapky na obálke. Jednotlivé cestopisy umožňujú sledovať vývoj spoločnosti a rozmanitosť krajín i regiónov. Táto pestrosť sa odráža aj v jazyku cestopisných čŕt, ktoré boli ponechané v pôvodnom znení.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Cestopisné denníky - Ján Golian, Rastislav Molda a kolektív
(ne)obyčajný život farára - Ján Golian, Rastislav Molda a kolektív
29,99 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
655 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Society for Human studies
Rozmer
174×243 mm
ISBN
9788097291310
Naše katalógové číslo
454869

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Michal Mudroch
18.2.2019
Cestovateľskí blogeri minulosti
Edícia cestopisov dvanástich vybraných slovenských „svetobežníkov“ približuje čitateľom z prvej ruky módu cestovania, ktorú najmä od devätnásteho storočia praktizovalo aj čím ďalej viac Slovákov. Cestovanie v posledných dvoch storočiach však v sebe skrývalo oveľa viac dobrodružstva, nástrah a námahy ako je tomu dnes. Cieľom autorov bolo sprostredkovať práve čo možno najautentickejší opis dojmov týchto odvážlivcov, a preto sú cestopisy ponechané v pôvodnej forme aj s dobovou autorskou štylizáciou. Kniha tak len s minimálnymi jazykovými úpravami môže slúžiť aj ako historický, ale napr. aj jazykovedný prameň.
Pre bežného čitateľa je však v prvom rade zaujímavým rozprávaním o cestovaní spoznávaní sveta v minulosti, a to prostredníctvom našich predkov a ich nevšedných zážitkov v rôznych kútoch sveta. Keďže je príbehov 12, každý si tam môže nájsť svojho obľúbenca, či už rehoľníka opisujúceho putovanie do Ríma a či námorného kapitána všímajúceho si najmä technické výdobytky doby alebo dobrodruha dávajúceho rady, ako i v Oriente vyjednať najlepšiu cenu...možností je až dvanásť a každá stojí za prečítanie.
Čítaj viac
Laura
11.2.2019
Zaujímavé a pútavé cestopisy
Zaujímavé a pútavé cestopisy. Fascinujúce aké dobrodružstvá mohol človek zažiť na konci 19. storočia a kam všade sa Slováci dokázali dostať. Vrelo odporúčam nielen ako oddychové čítanie ale aj ak sa chcete dozvedieť o cestovaní v minulosti viac, keďže autori to v úvode knihy pekne približujú. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Cestopisné denníky - Ján Golian, Rastislav Molda a kolektív
(ne)obyčajný život farára - Ján Golian, Rastislav Molda a kolektív
29,99 €

„Umenie písať je umenie skracovať.“

Anton Pavlovič Čechov