Knihy
E-knihy

Slovensko a slováci vo víre prvej svetovej vojny

Vojenské dejiny Slovenska 1914-1919 slovom a obrazom

Vydavateľstvo
Pro Militaria Historica, 2018

Jedným z príspevkov pripomenutia si udalostí a obetí Veľkej vojny v roku 100. výročia jej ukončenia je aj publikácia koncipovaná s ambíciou osloviť čo najširšiu čitateľskú verejnosť a zameraním sa predovšetkým na vojenské aspekty slovenskej účasti....

Čítaj viac

16,39 €

Bežná cena Bežne 16,99 €

Ušetríte 4%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

16,39 €

Viac o knihe

Jedným z príspevkov pripomenutia si udalostí a obetí Veľkej vojny v roku 100. výročia jej ukončenia je aj publikácia koncipovaná s ambíciou osloviť čo najširšiu čitateľskú verejnosť a zameraním sa predovšetkým na vojenské aspekty slovenskej účasti v 1. svetovej vojne. Na jednej strane autori prezentujú pôsobenie Slovákov v uniformách rakúsko-uhorskej armády v bojoch na východnom, balkánskom, talianskom i západnom fronte a na druhej strane formovanie zahraničného odboja, samostatných čs. vojenských jednotiek, odvážne pôsobenie Slovákov v čs. légiách vo Francúzsku, Taliansku, Rusku a zavŕšenie ich úsilia v zrode samostatnej republiky Čechov a Slovákov. Nechýba však ani prierez politickej situácie v Európe a na Slovensku v predvečer a počas vojny, života v zázemí, hospodárskej a sociálnej situácie, osudov vojnových zajatcov, udalostí na Slovensku po skončení vojny vrcholiacich vo vojenskom obsadzovaní Slovenska a bojoch o Slovensko v rokoch 1918 1919. Kniha je bohato ilustrovaná nielen vzácnymi dobovými fotografiami, ale aj ukážkami významných dokumentov, máp, medailí a iných súdobých predmetov a materiálov. Textovú časť publikácie dopĺňajú viaceré zoznamy, prehľadové tabuľky, schémy a kalendárium dôležitých udalostí. Prílohovú časť publikácie tvoria okrem zoznamu výberovej literatúry a menného registra aj biografické profily dvadsiatich vojenských osobností sprevádzané portrétmi.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Slovensko a slováci vo víre prvej svetovej vojny - Miloslav Čaplovič, Jana Zaťková
Prvá svetová vojna - Dušan Kováč a kolektív
29,84 €
Ušetríte 1,26 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
166
Hmotnosť
960 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Pro Militaria Historica
Rozmer
215×305 mm
ISBN
9788089523542
Naše katalógové číslo
454781

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Slovensko a slováci vo víre prvej svetovej vojny - Miloslav Čaplovič, Jana Zaťková
Prvá svetová vojna - Dušan Kováč a kolektív
29,84 €
Ušetríte 1,26 €

„Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

Charles Kingsley