Tajná správa, vierolomnosť, úklady a úspech daný od Boha. Zlatá žatva zavedie čitateľa z Perzie do upadajúceho Jeruzalema. Osud biblického Nehemiáša, ktorý sa podujme vzkriesiť mesto svojich predkov a obnoviť... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 10,90 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tajná správa, vierolomnosť, úklady a úspech daný od Boha.

Zlatá žatva zavedie čitateľa z Perzie do upadajúceho Jeruzalema. Osud biblického Nehemiáša, ktorý sa podujme vzkriesiť mesto svojich predkov a obnoviť zničené hradby, sa prepletá s komplikovanou zápletkou, kde hlavnú rolu hrajú úklady a zrada. Keď pisárka Sára vstúpi do dohodnutého manželstva s Dáriom z Pasargád, stane sa členkou perzskej aristokracie. Má bohatstvo, majetok, postavenie a moc a do manžela sa úprimne zaľúbi. Jej cit však zostáva neopätovaný. Dárius sa zúčastnil mnohých bojov proti neľútostným nepriateľom, no keď sa má postaviť pred svoju ženu a povedať jej pravdu o sebe, prvý raz v živote pocíti strach.

Tento titul si u nás môžete zakúpiť za skvelú cenu aj v kolekcii.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
10,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €
Ďalšie
288 strán
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
454051
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Žatva
Vydavateľstvo
Kumran

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

20 hodnotení

18
1
1
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

10
Teplo domova - Kamila Shamsie
Práve čítam
Teplo domova

Nie som až taký knihomoľ, akým som bola v čase puberty, no aj tak mi je najmilším kútikom bytu moja knižnica :) Odjakživa milujem klasiku a povinnú literatúru, len ťažko sa mi páči niečo novodobé, avšak verím, že sa čoskoro tento môj vkus polepší :)

Monika Miškeová
30.10.2020
Slabšia ako 1. diel
Musím povedať, že do tejto knihy som sa musela občas nútiť a dočítala som ju hlavne kvôli tomu, aby som sa dozvedela, ako to skončilo s hlavnými postavami.
Kniha obsahovala priveľa opisov a musím povedať, že sa mi zdalo, že sa menej venuje hlavným hrdinom a viac sa venuje ostatným postavám (kvôli ktorým som knihu čítať nechcela).
Ale nevadí :) Kniha pěkná, avšak naozaj ma to k nej ťahalo omnoho menej, ako k Rubínovej žatve.
Čítať viac
peter
16.8.2019
tessa afshar - zlata zatva
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zlatá žatva je voľným pokračovaním príbehu Rubínova žatva od Tessy Afshar. Hlavným postavami príbehu sú židovka Sára a perzský šľachtic Dárius, ktorí sa ocitli v dohodnutom manželstve. Hoci dohodnuté manželstvá boli v perzskej ríše bežnou praxou, Sára sa postupne do svojho manžela úprimne zamiluje. Postupne sa Sára a Dárius naučia v spoločnom manželstve fungovať, no napriek tomu obaja vo svojom srdci túžia po hlbokom a úprimnom vzťahu. Spoločnou cestou života odhaľujú sprisahanie proti kráľovi Atraxerxovi a spolu so Sáriným bratrancom Nehemiášom sa vydávajú na cestu do zničeného Jeruzalema. Nehemiáš sa s odhodlaním a veľkou vierou v Boha púšťa do obnovy Jeruzalema, miesta kde prebýva Boh v jeruzalemskom chráme. Táto ich spoločná misia do Jeruzalema prináša hlboké poznanie ich vlastných životov, životných strát a omylov a nachádzajú v Jeruzaleme oveľa viac. Čítať viac
Marieta
28.5.2019
Veľmi kvalitné pokračovanie Rubínovej žatvy. Nie vždy bývajú druhé časti na takej úrovni, ako prvé – no tu sú oba diely nádherné. Autorka rozvíja životný príbeh pisárky Sáry a jej manžela Dária, ktorý, poznačený detstvom, nedokáže skutočne prejaviť svoje city. Do popredia sa dostáva prorok Nehemiáš, Sárin bratranec, trúchliaci nad ruinami Jeruzalema a túžiaci obnoviť domovinu svojich predkov. Intrigy a zrada tých, ktorí by mali byť oporou, zaujímavé dejové zápletky... Skvelé reálie, dôkladne vykreslené charaktery jednotlivých postáv. Boj s vlastnými možnosťami a sila, ktorú dáva len Boh. Trpezlivosť a viera, nevídaná odhodlanosť a odovzdanie sa do Božích rúk. Prerod ľudí, ktorí objavujú podstatu svojho bytia a neskutočnú Božiu lásku. Premena a obnova srdca, ktoré dokáže znovu ľúbiť... Myšlienky, ktoré vo vás rezonujú ešte dlho po prečítaní. Veľká poklona autorke za krásnu sériu! Čítať viac
žofia
19.1.2017
tessa
Tessa Afsharová je moja zvlášť obľúbená autorka, zatiaľ ma nesklamala ani jedna jej kniha. Páči sa mi, že ide o bliblické príbehy, že je tam veľmi vierohodne opisovaný príbeh, vnútorné prežívanie a aj vzťahy postáv. No najviac sa mi páči, že autorka píše o veľkosti Boha a o tom že sa netreba báť úplne mu dôverovať a aké parádne následky to potom môže mať v nošich životoch aj v životoch našich blízkych. V tejto knihe by som osobitne vyzdvihla postavu Nehemiáša a všetko čo s ním súviselo, to bol asi môj top v tejto knihe... teším sa už na ďalšie :-) Čítať viac
4
23.10.2016
Tessa opäť nesklamala...
Pokračovanie Rubínovej žatvy sa kvalitou i príbehom dokonale vyrovná svojej prekrásnej predchodkyni. Tessa opäť dokázala svoje spisovateľské kvality a priniesla úchvatný príbeh, ktorý chytí za srdce a povzbudí ubolenú ľudskú dušu. Totižto, ani v tomto prípade nechýba láska, vtip a nádherné slová o Bohu, vďaka ktorému je každý z nás silnejší. Pre mňa sú obe knihy tými najlepšími, ktoré sa mi tento rok dostali rúk a radia sa medzi kvalitnú kresťanskú literatúru, ktorá určite obohatí váš život :) Čítať viac
5
18.10.2016
Přiznám se, že jsem měla z tehle knížky menší obavy. Jednak někdy pokračováni skvělé knihy je horší a pokazí dojem s prvního dílu, a také to podle náznaku v prvním dílu vypadalo, že tady bude mít větší úlohu Nehemiáš, tedy skutečná historická postava. Obavy se nepotvrdily, je to stejně skvělá kniha jako první díl (Rubinová žatva).
Hned na začátku mně překvapilo, že na rozdíl od Rubinové žatvy je kniha psaná ve třetí osobě, je to proto, aby se autorka a čtenáři mohli soustředit nejen na Sáru, ale i na Dariuse a právě Nehemiáše. Ani moje obavy ohledně Nehemiáše se nepotvrdily, autorka se držela toho co je o něm v Bibli a poutavě to převyprávěla vlastními slovy . Možná, jak jsem následným srovnáním zjistila, se dopustila jedné nepřesnosti, obnovu Jeruzaléma "vzala fofrem", podle Bible to trvalo o dost déle, ale to je omluvitelná autorská licence, chápu že to potřebovala kvůli Sáře a Dariusovi.
Čítať viac
14

Milujem knihy a všetko, čo s nimi súvisí. Nie som len knihomoľ, ale som aj knihomoľ, ktorý to trošku prehnal a napísal dve knihy :D. Prísne tajný denník Miry Danesovej a Dovoľ mi všetko - pod dievčenským menom Mirka Novysedláková. Okrem toho som v roku 2019 začala aj knihy prekladať (z angličtiny do slovenčiny). Zatiaľ som preložila tituly: Večné puto od Laury Frantz (i527.net, 09/2019), Vražedný príliv od Dani Pettrey (01/2020, i527.net), Sídlo Haven Manor: Záhadná guvernantka (06/2020, i527.net) a Sídlo Haven Manor: Odvážna dáma (09/2020, i527.net)

Miroslava Novysedláková
11.10.2016
krásny záver Rubínovej žatvy - Zlatá žatva <3
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sáru a jej nekonvenčné správanie poznáme z prvej časti Rubínová žatva, kde sa s príbehom zoznamujeme hlavne prostredníctvom jej vnímania. V Zlatej žatve sa autorka rozhodla rozdeliť rozprávača medzi tri ústredné postavy: Sáru, jej manžela Dáriusa a bratranca Nehemiáša. Prostredníctvom týchto pohľadov na svet sa v románe rozvíjajú tri línie príbehu. Sárino rozprávanie okrem prehlbovania vzťahu k Bohu rieši neopätovanú lásku, ktorú cíti k Dáriusovi. Dáriusa mnohé udalosti, ale najmä sám Nehemiáš, podnieti k zloženiu chladnej masky a vďaka tomu objaví Sárinho Boha a pochopí jej lásku. Nehemiášovi sa podarí nelien obnoviť slávu Jeruzalemu, ale aj spojiť Sárin a Dáriusov svet v jeden. Tessa Afsharová vystihla proroka Nehemiáša ako obyčajného človeka s neobyčajným srdcom a vierou. Je ľudský a má svoje slabosti, no vyniká svojou vierou v Boha, rozpráva sa s ním a i napriek vlastným pochybnostiam slabého človeka koná podľa Božích príkazov. Mnohé myšlienky, hlavne tie, ktoré vyslovil Nehemiáš, môžeme aplikovať i na dnešnú dobu a problémy moderného človeka, sú to večné pravdy v krásnom obale. Nechýba ani štipka humoru, ktorá správnym spôsobom dotvára reálnosť postáv. Oproti Rubínovej žatve je síce Zlatá o niečo vážnejšia a Sára už nespôsobuje toľko trapasov, rovnako sa sexuálne napätie a iskrenie medzi Sárou a Dáriusom dostáva do duchovnejšej roviny, hľadajú viac v sebe, aby napokon pochopili aj jeden druhého. Oba romány – Rubínová žatva i Zlatá žatva – sú precítene napísané, pohladkajú vám dušu, ale dodajú nádej i vieru, že láska, Boh a viera v tieto princípy prekoná úplne všetko. Čítať viac
Knihomolka
24.9.2016
Skvelé pokračovanie Rubinovej žatvy
Autorka napisala opat skvely roman. Pokracuje v dynamickejsom trmpeva knihu som.mala problem odlozit. Konecne som mala možnosť pochopiť správanie Dariusa v širšom kontexte a tak sa vysvetlili, aspon pre mňa, niektoré nevypovede otazky z pravého dielu.
uz teraz sa neviem dočkať čím nas autorka najbližšie prekvapí :)
Čítať viac

Čítať viac

„Ak by som bola priateľka, povedala by som lož. Ak nepriateľka, tak pravdu. A ak špiónka, mlčala by som.“

Hrobár z Paríža - Barbora Šedíková
Hrobár z Paríža
Barbora Šedíková