Knihy
E-knihy

Soňa Dašková: Láska, vráť sa

CD Láska, vráť sa je moje prvé a verím, že nie posledné CD, ktoré som vydala a ktoré sme už stihli aj pokrstiť 10. 11. 2018 za účasti takých významných osobností hudobného sveta ako je Kamil Peteraj, Pavol Zelenay, Ľubo Stankovský...

Čítaj viac

11,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o titule

CD Láska, vráť sa je moje prvé a verím, že nie posledné CD, ktoré som vydala a ktoré sme už stihli aj pokrstiť 10. 11. 2018 za účasti takých významných osobností hudobného sveta ako je Kamil Peteraj, Pavol Zelenay, Ľubo Stankovský alias Kyslík, Tomáš Rédey (krstný otec CD), Ján Boleslav Kladivo, Igor Pavelica, Braňo Kšiňan a pod.

Na CD je nahraných 12 piesní, ktoré sme nahrali so skupinou Acordis, skupinou snov, v nahrávaciom štúdiu Tomáša Rédeya, môjho producenta a aranžéra. Som autorkou hudby, textov a všetky piesne spievam sama s výnimkou duetu „Sila tvojej lásky“, kde so mnou spieva Michal Žemba a „ Rómskej osady“ , kde vokály spieva tiež Michal Žemba. Vo všetkých piesňach hrám na dvanásťstrunovú gitaru, na španielsku gitaru a na bendžo ma doprevádza inštrumentalista Boris Čechvala a na druhú španielsku gitaru a ústnu harmoniku hrá Michal Žemba. Na husle, elektrickú gitaru a basu hrá Tomáš Rédey a na kontrabas Tomáš Rédey ml.

Moje piesne sú skutočné príbehy, ktoré sú hlavne o láske, nielen medzi mužom a ženou ale aj o láske k zvieratám (Senta, Preteky) o láske k prírode (Na splave). Sú to autentické osobnostné výpovede, niektoré sú viazané na konkrétnu bytosť (Vltava hučí, Sila tvojej lásky, Senta, Voda mútna, voda divá) iné sú zas vo všeobecnej rovine (Odchádzam, Zabudnutá, Ročné obdobia, Rómska osada).
Väčšina mojich piesní je clivá, melancholická dokonca až smutná, pretože si všímam skôr tú tienistú stránku lásky, trápenie, bolesť, žiaľ, rozchod.. Veď sa aj hovorí, že nie je láska bez trápenia. Podľa toho som vymyslela aj slogan ktorý budem uvádzať na reklamné letáčiky:

Pre tých, ktorí žijú srdcom, dušou a nešetria citom,
Budú moje krásne piesne veľkolepým hitom “
.

Tracklist
 • Vltava hučí
 • Láska, vráť sa
 • Odchádzam
 • Voda mútna, voda divá
 • Preteky
 • Spomínam
 • Senta
 • Ročné obdobia
 • Zabudnutá
 • Na splave
 • Sila tvojej lásky (duet)
 • Rómska osada


Čítaj viac
Kúpte spolu
Soňa Dašková: Láska, vráť sa - Soňa Dašková
Nejkrásnější country dueta -
15,32 €
Ušetríte 0,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

 
CD obal
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
452777

Recenzie

Ako sa vám páčil album?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Soňa Dašková: Láska, vráť sa - Soňa Dašková
Nejkrásnější country dueta -
15,32 €
Ušetríte 0,16 €

„Nikdy sa nenúť do čítania knihy, ktorá ťa nebaví. Na svete je toľko skvelých kníh, že je hlúpe strácať čas s tými, ktoré ti nedávajú žiadne potešenie.“

Atwood H. Townsend