Knihy
E-knihy

Slony kapitána MiGranta

Dva v jednom, 2018
Vydavateľstvo
Dva v jednom, 2018

Za morom žili v bohatej zelenej džungli tri sloníčatá. Každé v inom stáde, so súrodencami a rodičmi. Raz začali na džungľu padať z neba horiace hviezdy, zničili všetko živé. Slony ušli, no keď sa vrátili, nemali čo jesť . Ich...

Čítaj viac

4,77 €

Bežná cena Bežne 5,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

4,77 €

Viac o knihe

Za morom žili v bohatej zelenej džungli tri sloníčatá. Každé v inom stáde, so súrodencami a rodičmi. Raz začali na džungľu padať z neba horiace hviezdy, zničili všetko živé. Slony ušli, no keď sa vrátili, nemali čo jesť . Ich domov bol zničený. Aby prežili, rozhodli sa poslať najmenšie sloníčatá do bezpečia, do krajiny, kde nikdy nebudú trpieť hladom. Stádo zhromaždilo pre malé sloníky posledné zásoby búrskych orieškov a odprevadilo ich na čln, ktorý patril kapitánovi MiGrantovi. Na ceste zažili veľa strastí. U nás nemáte miesto!, počuli sloníčatá zovšadiaľ. Až sa im od toľkého kriku zväčšili uši. Nikto ich v novej krajine nechcel. Sloníčatá boli usilovné, veľa sa učili o krajine, do ktorej prišli. Len trúbili stále po svojom. V novom domove nebola džungľa, kde by sa usadili. Museli sa uspokojiť s betónovým sídliskom. Smútili za rodičmi, spomínali na priateľov. Našťastie netrvalo dlho a sloníčatá si zvykli a začalo sa im v novom domove páčiť. Po čase si našli aj nových priateľov, chodili na prechádzky do lesa, kúpali sa v riekach. A založili nové slonie stádo s mimoriadne obrovskými ušami. V novej vlasti sa napokon začali cítiť šťastne a spokojne.

Knihu ilustroval Rado Repický, dodal neobyčajnú dramatiku aktuálnej téme utečencov. Je prvým dielom Miroslavy Grajciarovej a občianskeho združenia Dva v jednom. Je vhodná pre deti vo veku 3-7 rokov a všetkých, ktorým nie je ľahostajný osud migrantov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Slony kapitána MiGranta - Miroslava Grajciarová, Rado Repický (ilustrátor)
Červená nitka pre Deda Mráza - Joelle Ecomier, Floafleur (ilustrátor)
14,50 €
Ušetríte 0,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
48
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2018
Ilustrácie
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Dva v jednom
Rozmer
190×210 mm
ISBN
9788097321505
Naše katalógové číslo
451129

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Slony kapitána MiGranta - Miroslava Grajciarová, Rado Repický (ilustrátor)
Červená nitka pre Deda Mráza - Joelle Ecomier, Floafleur (ilustrátor)
14,50 €
Ušetríte 0,50 €

„Kompilátor je autor kníh z cudzích citátov, aforista je autor citátov z cudzích kníh.“

Wiesław Brudziňski