Knihy
E-knihy
9,63 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 3%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nosnú tvorbu skúsenej autorky Leny Riečanskej, ako sú napríklad romány Trojlístok z internátnej izby, Karolína, neblázni!; Nebo, peklo, raj či Čerešňa na šľahačku možno žánrovo zaradiť medzi spoločenské romány venované najmä čitateľkám. Časť autorkinej tvorby je však priamo zacielená na dospievajúcu mládež, ako povedzme kniha Som, aká som! alebo Sladkých štrnásť s horkou príchuťou.
Dej nového románu Niečo ti pošepkám sa odohráva v súčasnosti, v prostredí, ktoré je mladému čitateľovi blízke. Približuje mentalitu mládeže, ale aj dospelých, s ktorými sa deti dostávajú bežne do kontaktu. Najdôležitejším zámerom knihy je nevtieravým spôsobom poukázať na dôležité postavenie rodiny v našej spoločnosti. Hlavnými postavami románu sú dvaja štrnásťroční školáci, chlapec a dievča. Zblíži ich priateľstvo, jeden druhému sa zverujú s radosťami aj starosťami. Prostredníctvom nich čitateľ nahliadne do rodinného prostredia a života dvoch odlišných rodín. Dostane možnosť porovnať skutočnú rodinnú pohodu vytvorenú na vzájomnej tolerancii s predstieranou falošnou pozlátkou založenou na finančných hodnotách. Dôležitú úlohu v deji zohráva blízkosť staršej generácie – babky a suseda v dôchodcovskom veku. Román je písaný štýlom pre mladého čitateľa ľahko zvládnuteľným, so zámerom zdôrazniť a pochopiť postavenie rodiny, možno pomôcť čeliť určitým osobným problémom a priviesť k zamysleniu sa. Celý príbeh je prepletený začínajúcou láskou.

Autorka disponuje výborným štýlom písania, vo veľkej miere využíva priamu reč, vyhýba sa vulgarizmom, píše pútavo a bravúrne dokáže čitateľa vtiahnuť do deja. Knihu dopĺňajú pútavé, realistické ilustrácie Lucie Zajac Valovej.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Niečo ti pošepkám - Lena Riečanská
Sladkých štrnásť s horkou príchuťou - Lena Riečanská
18,11 €
Ušetríte 0,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
199
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
150×190 mm
ISBN
9788082020659
Naše katalógové číslo
441859

Čo si myslíme my

Lenka Deáková
Kníhkupec
15. apríla 2019

Tá pravá prvá letná tínedžerská láska. Áno, znie to ako klišé scenár, ktorý je ale v tejto knihe podaný pútavým spôsobom. Veľa "mladých dospelých" v tomto veku rozmýšľa podobne ako hlavní protagonisti a takmer určite si v tejto knihe prečítajú niečo, čo by možno chceli i sami zažiť. Navyše slovenské prostredie umocňuje pocit reality. Veľké plus: hodnoty na správnom mieste :-)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Niečo ti pošepkám - Lena Riečanská
Sladkých štrnásť s horkou príchuťou - Lena Riečanská
18,11 €
Ušetríte 0,69 €

„Kompilátor je autor kníh z cudzích citátov, aforista je autor citátov z cudzích kníh.“

Wiesław Brudziňski