Dětský mozek vysvětlený rodičům - Álvaro Bilbao

14,89 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Dětský mozek vysvětlený rodičům - Álvaro Bilbao
Dětský mozek vysvětlený rodičům - Álvaro Bilbao

Dětský mozek vysvětlený rodičům

Jak můžete pomoct svému dítěti v rozvíjení jeho rozumového a emočního potenciálu

Během prvních let života má dětský mozek takový potenciál, jaký už nikdy nenabude. To však neznamená, že bychom se měli snažit udělat z dětí malé génie. Právě naopak,... Čítať viac

4,8 46 hodnotení
Vydavateľstvo
NOXI, 2018
Počet strán
256

Během prvních let života má dětský mozek takový potenciál, jaký už nikdy nenabude. To však neznamená, že bychom se měli snažit udělat z dětí malé génie. Právě naopak, jednostrannost ve výchově má za následek vznik různých... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
16,40 €

14,89 €

-9 %
Posielame do šiestich dní
Ďalšie knižné vydania
Detský mozog vysvetlený rodičom - Álvaro Bilbao
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2018
Na sklade
-5 %

16,11 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Během prvních let života má dětský mozek takový potenciál, jaký už nikdy nenabude. To však neznamená, že bychom se měli snažit udělat z dětí malé génie. Právě naopak, jednostrannost ve výchově má za následek vznik různých sociálních deformací, kterých se později dospělý člověk těžko zbavuje. Jen rovnoměrné rozvíjení racionální a emoční inteligence dokáže dětem zajistit plynulý všestranný vývin a je dobrým základem úspěšného a plnohodnotného života.

Neuropsycholog Álvaro Bilbao, který je sám trojnásobným otcem, přibližuje rodičům mentální svět dětí, aby je mohli vychovávat s pochopením jejich vnitřních potřeb.

Kniha je hodnotným a praktickým návodem, který vyvrací mnohé pověry a srozumitelným způsobem předkládá nejnovější výsledky neurovědy, aby všichni rodiče dokázali pomoct svým dětem rozvinout jejich rozumový potenciál a zároveň dosáhnout maximální emocionální rovnováhy.

Hluboká, fascinující a srdečná kniha, která vás dojme a pomůže vám pochopit, co děti skutečně potřebují.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
126×200 mm
Hmotnosť
275 g
ISBN
9788081114762
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
441399
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
NOXI
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

46 hodnotení

39
6
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zuzana
Neoverený nákup
20.7.2022
užitočná kniha
Užitočná kniha, odporúčam každému rodičovi a každému, kto prichádza do kontaktu s malými deťmi.

V kontexte toho, čo všetko už mám načítané (Ako prežiť rodičovstvo od Vagačovej, Toto mali čítať naši rodičia od Perryovej, rôzne príspevky o rešpektujúcej výchove a pod.), som sa nedozvedela nič zásadné a prevratné, ale neľutujem, že som tejto knihe venovala čas.

Je to zase trochu iný pohľad na tú istú tému, pričom dobre dopĺňa iný uhol pohľadu na celú problematiku.

p.s.: s niektorými vecami úplne nesúhlasím, ale boli to skôr drobnosti
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
18.3.2022
Ďalšia dobrá o výchove
Čítala som už aj lepšie knihy o výchove, ale táto bola tiež fajn. Tipy a triky ako naplniť potenciál svojho emocionálneho aj racionálneho mozgu sa dajú aplikovať tak do výchovy detí ako aj seba samého. Stručné a zrozumiteľné dielo, môže byť. Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
12.7.2022
Prosím, aké lepšie publikácie ste čítali? Čítať viac
10
22.2.2022
Empatia, schopnosť počkať, pocit pokoja či lásky sa nedajú pestovať tempom sklen
Autor na konci ďakuje, že nás mohol touto "vychádzkou" sprevádzať, no úprimne, ja mám ešte väčšiu potrebu poďakovať mu za snáď najlepšiu knihu o výchove akú som čítala. Nejde totiž len o inšpiráciu pre rodičov, ako svoje dieťa viesť tým najlepším možným spôsobom, ale mne osobne dal taktiež vysvetlenie, do akej veľkej miery je moja osobnosť ovplyvnená výchovou, ktorú moji rodičia aplikovali. Preto odporúčam knihu naozaj každému, či už deti má alebo nie. Opiera sa o množstvo faktov, štúdií, aj osobných skúseností z praxe a tiež zo súkromného života. A to je pre mňa najlepšia kombinácia: vedecké fakty kombinované s citlivým prístupom rodiča. Čítať viac
10

K nihy sú moja celoživotná záľuba, N emám rada konflikty, I ntrovert sa vo mne skrýva, H umor potrebujem k životu, A zbožňujem pandy :)

Dominika
Overený nákup
15.2.2022
Výborná kniha. Jednoduchá, jasná, odborná, ale písaná zrozumiteľným jazykom. Autor vie o čom hovorí a ja viem, že sa k tejto knihe ešte určite vrátim, keď ma nebude zaujímať len z odborného hľadiska, ale aj z pozície rodiča. Čítať viac
Csilla Szabados Batta
Neoverený nákup
5.2.2022
Najlepšia kniha o výchove detí
Kniha je rozdelená do kapitol podľa kľúčových vlastností človeka. Autor pútavo a jasne opisuje ako podporiť vývoj týchto vlastností u maloletého dieťaťa a zároveň vysvetľuje, čo sa deje v mozgu pri rôznych situáciách/ reakciách rodiča a aký to má dopad pozdejšie aj na dospelého jedinca. Podľa mňa je to najlepšia knižka o výchove detí akú som kedy čítala. Čítať viac
Renata
Neoverený nákup
17.1.2022
Skvele
Výborne sa to číta, všetko jasné, zrozumiteľné, žiadne nezrozumiteľné odbornosti, často opakované, čo nie je na škodu, keďže aj keď mnoho vecí uvedených v tejto knihe teoreticky ovládame, prax je sakra iná úroveň a tak si tieto jednoduché rady treba naozaj "pustiť pod kožu".
Za mňa jednotka s hviezdičkou
Čítať viac
14

Recenzie na knižky nájdete aj na mojom instagrame @the_books_hunter

Viktória Vojteková
Overený zákazník
23.11.2021
Na knižke sa mi páčili, že bola pisana jednoducho a hlavne, že ju písal autor, ktorý má sám deti a písal aj svoje vlastné skúsenosti.
Najviac ma bavilo čítať aj rôzne vyskumy/štúdie, ktoré sa v knižke sem tam vyskytli. Bolo to pre mňa akýmsi oživením knižky. Zároveň tam tých štúdií nebolo veľa a preto si myslím, že každý by si našiel to svoje. Autor nikoho nenúti myslieť si to isté čo on. Sám tam píše, že sa nemáme upínať len na jednu konkrétnu knihu alebo názor. Netreba ísť z extrému do extrému, ale je dobre zlúčiť to, čo ste sa dozvedeli so svojím zdravým rozumom. Mne samej sa tam niektoré veci moc nepozdávali, iné veci sa mi páčili a objavila som kopu nových názorov a výskumov. Po celý čas čo som čítala som si prechádzala v hlave to ako mňa vychovávali rodičia a ako vychovávajú teraz môjho najmladšieho brata. Knižka sa mi naozaj príjemné čítala aj vďaka dobrému prekladu a vďaka autorovmu štýlu písania plus to oživil aj svojimi vlastnými skúsenosťami. Ak máte záujem o knižku, ktorá by vám mohla pomôcť vo výchove detí, ale nemáte radi odbornú literatúru, toto je knižka pre vás.
Čítať viac

Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“