Posledný dar zvuku - Nikola Aronová
Posledný dar zvuku
10,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
10,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kedysi dávno-pradávno, keď ešte neexistovala Zem, boli tu Zvuk a Hluk, ktorí vznikli spolu s vesmírom. A keď sa zrodili prvé hviezdy a galaxie, oni dvaja sa usídlili na modrej planéte. Zvuk putoval tou krásou a postupne ju začal zapĺňať rôznymi tónmi: zurčiaceho vodopádu, trilkujúcich vtákov, šumenia zelených stromov. Mal veľa práce, najmä odvtedy, keď sa na planéte zjavil človek. Kým on pracoval, Hluk sa len tak poflakoval. Jedného dňa sa však unavený Zvuk uložil na spánok a vtedy sa k moci dostal Hluk. Prečítajte si nevšedný príbeh mladej nadanej autorky a ilustrátorky Nikoly Aronovej o potrebe načúvať tichu okolo seba a v nás, ktorý v sebe nesie hlboké a aktuálne posolstvo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Posledný dar zvuku - Nikola Aronová
Rok Sivka ohniváka - Toňa Revajová
20,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
40
Hmotnosť
438 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Verbarium
Rozmer
207×258 mm
ISBN
9788089956210
Naše katalógové číslo
439991

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

8
29.11.2018
Dar
Mladá autorka a ilustrátorka Nikola Aronová vstupuje na slovenský knižný trh so svojou prvotinou Posledný dar zvuku. Jej autorská kniha je vlastne jej bakalárskou prácou na Západočeskej univerzite v Plzni, na fakulte designu a umenia, kde študovala výtvarný odbor. Autorka, ako sama uvádza, rozmýšľala nad viacerými námetmi pre svoju záverečnú prácu. Nakoniec sa rozhodla pre detskú knihu, a urobila dobre.
V úvodnej časti načrtáva „svoju kozmologickú predstavu“ o počiatku sveta. Do stredobodu kladie Zvuk a Hluk, ktoré pre ňu osobne v živote zohrávajú dôležitú úlohu. Autorka zbožňuje prírodu, hory a venuje sa horolezectvu. Oproti ruchu mesta kladie do protikladu pokoj hôr, z ktorého čerpá silu a energiu. Do textu sa jej pekne podarilo pretaviť svoje vnímanie okolitého sveta a čitateľom ponúka pozastavenie sa a uvedomenie si, čo všetko človek môže získať, ak sa ponorí do zvukov prírody. V dnešnej modernej pretechnizovanej spoločnosti načrtáva nutnosť návratu k počiatkom, k prirodzeným zvukom, ktoré majú ďaleko od každodenného ruchu, hrmotu a lomozu. Nabáda čitateľa, aby vypol a zresetoval v lone prírody.
Autorka sa zjavne drží Exupéryho slov: „Dobré vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné“.
Táto sympatická knižka ma očarila, autorka pomerne na malom úseku ponúka posolstvo. Menšie deti, ktoré budú čítať knižku spolu s rodičmi, sa môžu s nimi do sýtosti rozprávať o rôznych zvukoch. Možno samy povedia, aké zvuky sú im príjemné, aké nie, a či sa im páči zvuk veľkomesta, alebo naopak- zvuk dediny, domácich zvierat, hôr, žblnkotajúceho potôčika...
Ilustrácie vhodne dopĺňajú vypovedané, nepôsobia rušivo a dokonca dobrý pozorovateľ v nich môže spoznať známe plzenské budovy.
Táto kniha môže byť rovnako prínosom pre deti, ako i pre dospelých. Veď všetci občas hľadáme ticho a pokoj mimo hlučného mesta. A tento odkaz sa stáva čím ďalej, tým nástojčivejším. V dobe, keď nás prevalcovali digitálne technológie ako mobily, tablety, počítače. Hoci si myslíme, že nám slúžia, úspešne si nás zotročujú. A preto siahnime s deťmi po knižke, možno práve aj tejto, aby sme si s spolu s nimi ukázali, že niet nad komunikáciu medzi štyrmi očami, na hranie sa vonku s kamarátmi a na spoločné zážitky na výletoch, v prírode.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Posledný dar zvuku - Nikola Aronová
Rok Sivka ohniváka - Toňa Revajová
20,89 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green