Kniha nepokoja - Fernando Pessoa
Kniha nepokoja
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kniha nepokoja

Vydavateľstvo
Odeon, 2018

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej smrti (1982), keď sa našla truhlica plná jeho textov... Čítať viac

Ďalšie formáty

E-kniha 9,00 €

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej smrti (1982), keď sa našla truhlica plná jeho textov... Čítať viac

Ďalšie formáty

E-kniha 9,00 €
12,90 €
Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

„Literatúra je najpríjemnejší spôsob, ako ignorovať život.“

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej smrti (1982), keď sa našla truhlica plná jeho textov. Odvtedy bola v rôznych edičných vydaniach preložená do všetkých veľkých svetových jazykov, ale aj do češtiny, nórčiny alebo japončiny.
Táto autobiografia či denník patrí rozhodne medzi najvýznamnejšie diela portugalskej literatúry a Pessoa jej autorstvo doprial dvom zo svojich fiktívnych spisovateľov – Vicentemu Gedesovi a Bernardovi Soaresovi. Predstavuje existencializmus v rýdzej podobe – melancholické pozorovania striedajú stoické zistenia, poetické obrazy či vtipné sebareflexie.
Pessoa máloktoré svoje dielo dokončil, sám seba považoval za „majstra fragmentov“, preto neprekvapí, že ani Kniha nepokoja nie je úplná. Zápisky nemajú jasné časové usporiadanie, chýba dej, zápletka, rozuzlenie. Každý zápis je príbeh sám osebe a jediným spojivom je azda téma absurdnosti bytia. Je preto veľkou výzvou pre vydavateľov, redaktorov, prekladateľov aj čitateľov.
Kniha nepokoja je všetko možné, ale predovšetkým je to bludisko myšlienok, do ktorého môžete vojsť aj z neho vyjsť na ktorejkoľvek strane. Je pesimistická aj optimistická, poetická aj prozaická, hlboká i plytká. Je skrátka iná ako čokoľvek, čo ste doteraz čítali. A pritom obsahuje všetko, čo vám hoci len vo sne preletelo hlavou.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
slovenčina, Odeon, 2018
Vypredané
Kniha
čeština, Argo, 2007
Vypredané
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
slovenčina, Odeon, 2019
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
9,00 €
Ďalšie
288 strán
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
12 g
ISBN
9788055164243
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
438359
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Vydavateľstvo
Odeon

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

7 hodnotení

6
1
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

7
2.1.2019
Pre všetky umelecké, nepochopené a stratené duše
Pre všetky umelecké duše... Už teraz vidím, že túto knihu budem všade odporúčať, aj keď veľmi veľa ľudom nesadne. Nevadí. Pre mňa číre pohladenie, pochopenie a umelecká dokonalosť. Neskutočné myšlienky, ktoré mi úsekmi, až nedali dýchať. A to majstrovstvo písania autora... pričom sám seba kritizuje a svoje dielo vidí, ako nedokonalé... Nemám slov. Čítať viac
Adela M.
4.12.2018
Pre náročného
Máte radi Kafku? Čítali ste Rilkeho Duinské elégie? Kto vám je bližší Faust či Mefistofeles?
Možno vás tieto otázka navedú k tomu, že táto kniha nie je jednoduché čítanie. Pessoa - jedno z mien, ktoré autor vo svojej bohatej literárnej minulosti použil - píše ponuré texty filozofického charakteru - osobné zamyslenia, úvahy.
Ťažko ju čítať ešte ťažšie o nej písať. Skúste sami.
Čítať viac

Čítať viac

„Je také chasidské príslovie: Keď bežíme za šťastím, utekáme od spokojnosti.“

Tu som - Jonathan Safran Foer
Tu som
Jonathan Safran Foer