Knihy
E-knihy

Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov, slovensko-anglický, anglicko-slovenský

Akcia
Vydavateľstvo
Združenie IDS Slovensko, 2008

Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov alebo jednoduchšie slovník cestného hospodárstva a dopravy, ako aj cestného a mestského dopravného inžinierstva je slovníkom základnej terminológie z dopravného a cestného inžinierstva...

Čítaj viac

18,54 €

Bežná cena Bežne 21,74 €

Zľava 15%
platí do 14. 10. 2019

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov alebo jednoduchšie slovník cestného hospodárstva a dopravy, ako aj cestného a mestského dopravného inžinierstva je slovníkom základnej terminológie z dopravného a cestného inžinierstva, pokrýva oblasti dopravnej premávky, dopravnej prepravy, dopravnej bezpečnosti, údržby vozoviek, teórie dopravného prúdu; obsahuje terminológiu územného a dopravného plánovania, projektovania a stavebného konania. Súčasťou slovníka sú geografické informačné systémy, základné heslá z geografie, geodézie a geológie. Slovník obsahuje databázy hesiel z problematiky riadiacich systémov v doprave, dopravných a cestovných informácií, mestskej hromadnej dopravy a telekomunikačných prostriedkov. Povinnosťou bolo rozšíriť slovník aj o heslá z oblasti globálneho polohového systému a mobilných služieb, či heslá súvisiace s prenosom údajov, informatikou a základná terminológia výpočtovej techniky, ktorá veľmi úzko súvisí s prácou dopravného a cestného inžiniera. Samotný problém cestnej infraštruktúry a dopravy sa profesionálne obohatil o heslá z prevádzky dopravných sietí, udržateľnej dopravy, riadenia dopravy a dopravnej logistiky.

Slovník je určený širšej odbornej verejnosti v cestnom staviteľstve, dopravnom a mestskom inžinierstve, vo verejnej a v štátnej správe, tvorcom dopravných riadiacich systémov, študentom, ako aj tým, ktorí sa zaoberajú problematikou dopravy a prepravy a chcú informovať seba aj iných o dianí v doprave.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov, slovensko-anglický, anglicko-slovenský - Tibor Schlosser
Neznámy Kimi Räikkönen - Kari Hotakainen
30,50 €
Ušetríte 6,14 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
544
Hmotnosť
885 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Združenie IDS Slovensko
Rozmer
165×235 mm
ISBN
8096978885
Naše katalógové číslo
43713

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov, slovensko-anglický, anglicko-slovenský - Tibor Schlosser
Neznámy Kimi Räikkönen - Kari Hotakainen
30,50 €
Ušetríte 6,14 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka