Knihy
E-knihy

Priepasť

Jozef Karika

Jozef Karika pracoval ako redaktor v televízii. Zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Béla za najlepšiu hororovú poviedku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení. Debutoval knihou Zóny tieňa (2005), neskôr vydal publikácie Mágia peňazí...

Ikar, 2018
Okamžitý download
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2018

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ludí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabit sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu...

Čítaj viac

9,00 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ludí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabit sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať. Rozbehne pátranie na vlastnú päst, lenže skutočnosti, ktoré odhalí, sa vymykajú ľudskej predstavivosti a chápaniu. Za svoju zvedavosť kruto zaplatí – sám sa ocitne na hrane priepasti. Je stará legenda horských vodcov o nadprirodzenej sile zhadzujúcej ľudí do hlbín iba strašidelná fáma, alebo obsahuje zrnko pravdy? Nová nebezpečná kniha od autora fenomenálnej Trhliny – majstra strachu Jozefa Kariku, ktorá vás chytí a strhne. Do priepasti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Priepasť - Jozef Karika
Trhlina - Jozef Karika
18,00 €
Ušetríte 7,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
433483
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,7 / 5

467 hodnotení

231
59
60
54
62

Najužitočnejšie recenzie

Norbert
5
18.12.2018
Po knižke Strach pre mňa druhá najlepšia kniha. Nemám strach z výšok, ale v tejto knižke som našiel svoje "destrudo", od čoho sa bojím. Myšlienky hlavnej postavy sa vám dostanú do hlavy, do hĺbky duše a zaručene tam nájdu vaše tajné obavy.
Z mojej strany jediná nevýhoda, že som už od pána autora čítal všetky knižky a poviedky, takže koniec som už vedel odhadnúť, ale i tak som bol prekvapený a nadšený.
Čítaj viac
Feoanr
1
30.1.2019
Len citujem uz velmi vystizne napisane:
"Dej je zdlhavy, nudny, bezobsazny, plny divnych a lacnych opisnych tvarov. po 100 stranach som sa prichytil pri tom, ako preskakujem riadky, potom cele state, potom celel strany a pri strane 200 som si povedal, ze to nema zmysel ani docitat." Koniec citatu!!!
Presne tak som to zazil aj ja a potvrdzujem, ze toto staby literarne dielo najlepsie charakterizuje terminus: "Nuda, nekonecna nuda"! Nemohol som sa zbavit dojmu, ze autor plni predpisany pocet stranok, aby sa dielo dalo nazvat knihou a predat naivnemu citatelovi. Nechapem ako je mozne, ze sa najde lektor, ktory takyto chaos doporuci do tlace. Tiez nechapem, ze sa najde vydavatelstvo, ktore si dovoli zaobchadzat s doverou citatelov tak hrubo nezodpovedne. Uz z ökologickych dovodov, teda v zaujme ochrany nasich lesov, by taketo bohapuste plytvanie papierom malo byt zakonom zakazane!
Čítaj viac
Ľubica Panáková
10.7.2019
Ľubica
Prečítala som štyri knihy od Jozefa Kariku jedným dychom, no posledná kniha Priepasť ma osobne veľmi sklamala.
Dej nezaživný, nemalo to šmrnc ,preskakovala som strany , čo sa mi už dlho nestalo.
Čítaj viac
Katarina
19.6.2019
toto fakt nevyšlo
ked sa človek prichytí pri preskakovaní riadkov a neskôr aj celých statí, tak to veľmi nefunguje.
Ani ostatné karikove diela nie sú žiadne literárne skvosty, avšak mali aspoň príbeh, ktorý vás dokázal vtiahnuť, ostatne, viac od oddychovej literatúry ani neočakávam. toto však nebol ten prípad.
Čítaj viac
Katarína
19.6.2019
dodám len, že ako poviedka by to bolo výborné.
Čítaj viac
Nikki Böjtösová
15.5.2019
Váhala som medzi 2* a 3*. Nakoniec hodnotím dvoma, 3* by som udelila knihe Tma. Obe knihy sú v niečom dejovo podobné, ale Priepasť je čo do rozsahu ambicióznejšia (žiaľbohu). Toto mala byť naozaj iba poviedka, dobrý námet, zo začiatku ma pár krát aj zamrazilo, ale 270 strán o ležaní na plošine je naozaj moc. Zbytočne dlhé a farbisté opisy toho istého stále dokola, pre mňa bolo cítiť, že autor už nevie čo vymyslieť, aby dej ešte natiahol a splnil vytýčený počet strán.
Po Trhline a Strachu celkom sklamanie.
Čítaj viac
5
10.5.2019
Opäť kvalitné psycho s predvídateľným koncom
Kniha sa číta pomerne rýchlo, autor opäť nesklamal a kvalitne stvoril ďalšie psycho. Plusom je nám všetkým známe tatranské prostredie. Ďalším pozitívom bolo, že narozdiel od knihy Strach, táto nemala žiadne prvky nadprirodzena, o to viac ale bola mrazivejšia.
Mínusom, možno trocha predvídateľný koniec, pokiaľ ste už čítali predošlé Karikove knihy, čitateľ môže spoznať pár typických prvkov a zvratov v deji. Aspoň mne sa tak zdá, môžem sa mýliť. :) Napriek tomu skvelý napínavý psychotriler.
Čítaj viac
Katarína
6.5.2019
hroza
za 1,5h prečítaná kniha, zo začiatku sa celkom dala, ale potom tie zdlhavé opisy, nezáživné chvíle, strany som preskakovala velmi rýchlo a žial pre mňa táto kniha nič moc...
Čítaj viac
Marian
21.4.2019
Menej je niekedy viac

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Trhlinou som bol nadšený, Priepasťou sklamaný. Mám rád úvahy o živote smrti, ale tu to autor prehnal až do nudy. A ak má byť niečo hrôzostrašné, malo by to byť aj uveriteľné. Myslím, že ide o dobrý námet, začiatok aj koniec, ale zhruba 100 strán medzi tým mi prišlo zbytočných a hlavne tomu chýba presvedčivosť, hlavne z pohľadu, čo tam tá polomŕtva dochrámaná hlavná postava všetko stvára.
Čítaj viac
5

Čítam rada. Veľmi. Žrút Dominika Dána. Mať každý mesiac k výplate + 10 €, kupujem si k tej výplate ako darček knihu. :)

Zuzana Jamrichová
11.4.2019
strašná slabota

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto bola jeho doposiaľ najhoršia kniha. Strašná nuda. Všetko sa deje na skale, kde jeden chlap reve pol knihy. Zaujímavé boli len príbehy tých ľudí, ktorí z tej skaly padli, ako sa tam dostali, čo ich tam ťahalo a skok. To bolo z mojej strany jediné pozitívum.
Čítaj viac
obago
6.4.2019
Zlý duch
Hlavná myšlienka je rovnaká, ako v knihe Tma, čo podľa mňa nie je na škodu. Opakovanie je matka múdrosti a keď niečo niekto stále nechápe, treba to neustále opakovať. To nie ja, to tí druhí. To nie ja, to sprunggeist.

Realita je však ešte horšia ako v knihe Priepasť. Nielenže je pod Tatrami zlý duch sprunggeist, ktorý hovorí človeku: skoč. Je tu aj ďalší zlý duch, ktorý hovorí človeku: Zomri.
Čítaj viac
6
26.3.2019
Nič svetoborné.
Po Strachu som si povedala, že od pána Kariku ma už nezaujme asi nič. Začala som čítať Priepasť, naozaj som sa miestami dosť nudila, no musím povedať, že bola o kus lepšia ako kniha Strach, ktorú som čítala "nasilu". Až na námet, ktorý sa priveľmi podobal Trhline (to už ozaj sa nedá písať o inom?), sa dá hovoriť o celkom obstojnej knihe. Ešte dám šancu Tme, no ak ma ani tá neprekvapí, tak už zrejme po jeho dielach viac nesiahnem.
Čítaj viac
mária
14.5.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tma je najlepšia fakt... originál... ostatné sú presilené akoby okopírované navzájom, či s detektívkami severu, pozitívom je svieži jazyk autora, sem tam dobré postrehy či humor, ktorý využíva nedostatočne- (len v Trhline)..ale ani ten dosť často neskryje pridlhé pasáže, či strašidelne plytké miesta, nasilu sadistické scény (Strach)
ktoré podceňujú čitateľa, nenechajú poznať vlastné strašidlá...Priepasť ...keby bola prvá...možno...hrdina všetkých kníh je veľmi podobný- (dengľavček s bystrým rozumom a nulovou šancou úspechu v materiálnej spoločnosti...) len má iné meno... škoda...vyškrtaná, prešpikovaná napríklad len príbehom s červenými makmi by bola super :) ale dakujem, že vôbec existujú dobré slovenské knihy.
Čítaj viac
24.4.2019
suhlasím, knihu Priepasť som čítala obdobne "nasilu" musela som sa nútiť, chcela som vedieť či je lepšia ako Tma, bola, ale aj tak, v druhej polovici knihy som preskakovala celé riadky ba aj strany, nebavila, psycho a stále dookola to isté, tie isté myšlienky. A kniha TMA je úplná katastrofa.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Priepasť - Jozef Karika
Trhlina - Jozef Karika
18,00 €
Ušetríte 7,80 €

„Človek, ktorý nečíta dobré knihy, nemá žiadnu výhodu oproti človeku, ktorý čítať nevie.“

Mark Twain