Knihy
E-knihy

Postavenie a ochrana národnostných menšín a etnických skupín v Slovenskej republike

Vydavateľstvo
Matica slovenská, 2018

V monografickej práci autor postupne analyzuje a hodnotí predmetnú problematiku z hľadiska širších súvislostí. V prvej kapitole hodnotí vznik a historický vývoj inštitútu základných ľudských práv a slobôd a ich zakotvenie v...

Čítaj viac

10,88 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

10,88 €

Viac o knihe

V monografickej práci autor postupne analyzuje a hodnotí predmetnú problematiku z hľadiska širších súvislostí. V prvej kapitole hodnotí vznik a historický vývoj inštitútu základných ľudských práv a slobôd a ich zakotvenie v ústavách národných štátov. V druhej kapitole sa venuje retrospektívnej deskripcii a rekonštrukcii postavenia národností v Československej socialistickej republike V tretej kapitole približuje ústavnoprávne postavenie a ochranu národnostných menšín a etnických skupín v Slovenskej republike, analyzuje a hodnotí štátnu národnostnú politiku Slovenskej republiky, ako i uplatňovanie spoločensko-politickej a ústavnoprávnej praxi Ústavy SR.

V ďalších kapitolách autor rozoberá a hodnotí účasť na štátnej moci a politiku štátu v oblasti kultúry a školstva národnostných menšín a etnických skupín, poukazuje a hodnotí historické aspekty Rómov, žijúcich vo veľkých koncentráciách na východnom Slovensku, v osadách na okraji dedín, ako aj ich spôsob života. Taktiež poukazuje a hodnotí postavenie Rómov ako druhej najpočetnejšej národnostnej menšiny po národnostnej maďarskej menšine. Rozoberá a hodnotí vzťah Maďarska k národnostnej menšine v Slovenskej republike. V poslednej siedmej kapitole autor analyzuje a hodnotí orgány ochrany práva vrátane práv národnostných menšín a etnických skupín. Medzi orgány ochrany práva zaraďuje tie orgány, ktoré sú typické pre existenciu právneho štátu a bezprostredne súvisia s rozdelením štátnej moci.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Postavenie a ochrana národnostných menšín a etnických skupín v Slovenskej republike - Jaroslav Chovanec
Ústava Slovenskej republiky -
12,57 €
Ušetríte 0,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
172
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Matica slovenská
Rozmer
155×225 mm
ISBN
9788081282218
Naše katalógové číslo
431767

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Kúpte spolu
Postavenie a ochrana národnostných menšín a etnických skupín v Slovenskej republike - Jaroslav Chovanec
Ústava Slovenskej republiky -
12,57 €
Ušetríte 0,02 €

„Čítanie je jedno z najväčších potešení, ktoré ti môže samota dať.“

Harold Bloom